2023 05 26

Intriga grįžta: charakterį parodęs „Lietkabelis“ Kaune nokautavo „Žalgirį“

Panevėžio „Lietkabelis“ nepasiduoda. Priremti prie sienos Nenado Čanako auklėtiniai sugebėjo išgyventi ir penktadienio vakarą LKL pusfinalio serijos trečiose rungtynėse dramatiškai 67:66 svečiuose patiesė Kauno „Žalgirį“.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Serijoje iki trijų pergalių rezultatas tapo 2-1 „Žalgirio“ naudai. Ketvirtasis serijos mačas sekmadienį vyks Panevėžyje.

Prasidėjus ketvirtam kėliniui „Žalgiris“ dar pirmavo 59:53, tačiau panevėžiečiai smogė atkarpa 7:0 ir perėmė iniciatyvą.

Likus kiek daugiau nei minutei ir „Lietkabeliui“ pirmaujant trimis taškais Tomas Dimša tolimu metimu išlygino rezultatą (66:66), bet tada baudą pataikė Željko Šakičius, o kauniečių ataka nebuvo vaisinga.

Tuomet nepavyko pataikyti ir panevėžiečiams. Paskutinei atakai „Žalgiris“ turėjo 21 sek., tačiau ji metimu į krepšį nepasibaigė ir „Lietkabelis“ grąžino seriją į Panevėžį.

Finale varžovų jau laukia Lietuvos čempionas Vilniaus „Rytas“, bronzinėje poroje – Jonavos „CBet“.

Mantas Rubštavičius vienintelis Panevėžio ekipoje rinko dviženklį taškų skaičių (14). Jaunuolis kartojo savo efektyvumo rekordą LKL (20).

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh ir Edgaras Ulanovas (6 atk. kam., 5 rez. perd.) – po 12, Isaiah Tayloras 10 (5 rez. perd.), Rolandas Šmitas ir Laurynas Birutis (7 atk. kam.) – po 8.

„Lietkabelis“: Mantas Rubštavičius 14, Vytenis Lipkevičius ir Gabrielius Maldūnas – po 9, Kristianas Kullamae, Jamelas Morrisas – po 7.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 66:67.

40 min. Mačas baigiasi. Panevėžiečiai atsilaiko.

39 min. Željko Šakičius įmeta tik vieną baudą, o kauniečiai neužpuola.

38 min. 63:66. Tomas Dimša lygina rezultatą – 66:66.

36 min. Mantas Rubštavičius kartoja netaiklų savo komandos draugo metimą ir dar uždirba ketvirtą Edgaro Ulanovo pražangą – 66:61.

35 min. Laurynas Birutis lygina rezultatą, bet Željko Šakičius ir vėl pataiko. 61:63.

34 min. Panevėžiečiai nepasiduoda ir spurtuoja atkarpa 7:0, kurią tritaškiu užbaigia Željko Šakičius. „Lietkabelis“ vėl priekyje – 61:59.

32 min. Supersudėtingas Isaiah Tayloro metimas po verpstės... 59:54.

31 min. Jamelas Morrisas kėlinį pradeda tritaškiu. Skirtumas mažėja. 57:54.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 57:51.

29 min. Kauniečiai pabando atitrūkti – 57:51. Per antrą kėlinio pusę panevėžiečiai sukrapštė tik tašką.

27 min. Isaiah Tayloras skuodžia dideliu greičiu per visą aikštę ir išveda kauniečius į priekį – 49:48.

26 min. Edgaras Ulanovas traukia kauniečius ir pataiko tritaškį. Tyleris Cavanaugh prideda tokios pačios vertės metimu. Nenadas Čanakas stabdo rungtynes minutės pertraukėle. Lieka vos taškas. Priekyje dar „Lietkabelis“ – 48:47.

25 min. Vytenis Lipkevičius pataiko iš toli. Kauniečiai turi problemų. Nenado Čanako vyrai pirmauja 48:41.

23 min. Edgaras Ulanovas po puikios versptės traukia „Žalgirį“, bet kitoje aikštės pusėje Mantas Rubštavičius įmeta su Lauryno Biručio pražanga. „Lietkabelis“ pirmauja 45:41.

22 min. Nikola Popovičiui skiriama techninė pražanga, bet šeimininkai labai sunkiai tuo sugeba pasinaudoti. „Lietkabelis“ vis dar žingsneliu priekyje – 43:37. Panevėžiečių puolimas po pertraukos gerokai stringa, bet ir „Žalgiris“ neblizga.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 37:43.

19 min. Techninę gauna tikrai ne pats didžiausias plepys Gabrielius Maldūnas. Šansas kauniečiams priartėti. Tyleris Cavanaugh įmeta baudą.

18 min. Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai kiek pradeda strigti, o „Lietkabelis“ tuo naudojasi. Panevėžiečiai vėl išsiveržia į priekį – 41:37.

15 min. Kristianas Kullamae pelno keturis taškus vienos atakos metu... Kauniečiai gynyboje atrodo vangūs – 29:29.

13 min. Graži kauniečių ataka baigiasi Dovydo Giedraičio tritaškiu. bandymas pabėgti? 29:23. Nenadas Čanakas ima minutės pertraukėlę.

12 min. Kauniečiai kiek geriau pradeda antrą kėlinuką. 26:22.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 22:21.

9 min. Edgaras Ulanovas pelno du su pražanga. Įspūdingas epizodas ir kauniečiai vėl priekyje – 17:16.

8 min. Puikus Manto Rubštavičiaus pasirodymas ir „Lietkabelis“ tėra žingsniu priekyje – 16:14.

6 min. Kristianas Kullamae tritaškiu pirmą kartą išveda svečius į priekį – 11:8.

5 min. Panevėžiečiai užtikrintai laikosi. 10:8.

4 min. Rolandas Šmitas smeigia antrą tritaškį, tik jau iš kito krašto. 10:4.

3 min. Neseniai sutartį su „Žalgiriu“ pratęsęs Rolandas Šmitas paliekamas laisvas aikštės krašte ir tritaškiu baudžia savo oponentus. Du lengvus taškus pelno ir Laurynas Birutis. 7:2.

1 min. Laurynas Birutis atidaro žalgiriečių taškų sąskaitą – 2:0.