2019 03 31

Artūro Milaknio tritaškių vakarėlis pražudė „Lietkabelį“

Dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose kovojantis Kauno „Žalgiris“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse 85:63 (19:18, 14:13, 22:18, 30:14) nugalėjo tris kėlinius besipriešinusį Panevėžio „Lietkabelį“.
Artūras Milaknis
Artūras Milaknis / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

„Lietkabelis“ smuktelėjo į penktąją turnyro lentelės vietą ir dabar turi tokį patį pergalių ir pralaimėjimų balansą kaip ketvirtoje vietoje žygiuojančios Pasvalio „Pieno žvaigždės“.

„Žalgiris“ toliau tvirtai laikosi LKL viršūnėje.

Rungtynes LKL lyderiai pradėjo ne itin aktyviai, tačiau laikėsi priekyje minimalia persvara. Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai bandė atitrūkti, bet po minutės pertraukėlės Nedado Čanako auklėtiniai vėl priartėjo.

Antrajame kėlinyje išryškėjo „Žalgirio“ pranašumas po krepšiu, o „Lietkabelio“ aukštaūgiai greitai ėmė rinktis pražangas. Aikštės šeimininkų persvara buvo pasiekusi 7 taškus, bet tada trys sėkmingos panevėžiečių atakos vėl atstatė lygybę.

„Žalgiris“ reikalus sutvarkė ketvirtojo kėlinio pradžioje, kuomet Thomasas Walkupas pataikė tritaškį, o tada dar tris tolimus metimus smeigė Artūras Milaknis. Skirtumas nuo 5 taškų (57:52) šoko net iki 19-kos (71:52) ir intriga išblėso.

Iš viso A.Milaknis pelnė 20 taškų. Snaiperis realizavo 5 tolimus metimus iš 7 ir surinko 19 naudingumo balų.

Deonas Thompsonas pelnė 14 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir finišavo turėdamas 21 naudingumo balą.

„Žalgiris“ kovą dėl kamuolių laimėjo 40:31. Lietuvos čempionai atliko 22 rezultatyvius perdavimus, o panevėžiečiai – vos 10.

„Lietkabelis“ pataikė tik 34 proc. dvitaškių (16/46), o iš toli atakavo geresniu procentu – 6/15 (40 proc.).

„Žalgiris“: A.Milaknis 20 (5/7 trit.), D.Thompsonas 14 (6 atk. kam.), M.Grigonis 11, Th.Walkupas 9.

„Lietkabelis“: I.Iroegbu 19 (4/4 trit.), P.Valinskas 11, Ž.Dimecas 8.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“

39 min. Šaras į aikštę metė jaunus žaidėjus. Rungtynių baigtis – jau aiški.

37 min. R.Jokubaitis pataikė iš toli. Skirtumas vėl padidėjo iki 19 taškų – 79:60.

34 min. A.Milaknis surengė tritaškių šou! Milas pataikė tris iš eilės, vieną pridėjo Th.Walkupas ir „Žalgiris“ jau triuškina varžovus – 71:52.

31 min. M.Kupšas nepataikė iš po krepšio visiškai laisvas.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 55:49

30 min. Kauniečiai prieš lemiamą atkarpą priekyje buvo šešiais taškais – 55:49.

27 min. Puiki Panevėžio komandos gynyba ties pražangos riba leidžia laikytis rungtynėse.

25 min. Šaras itin nepatenkintas teisėjų sprendimu skirti pražangą D.Thompsonui. Rungtynės toliau vyko taškas į tašką. Kauniečiai priekyje minimalia persvara – 44:43.

21 min. Puikus B.Davieso epizodas ir lengvi taškai, išvedę komandą į priekį – 35:33.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 33:31

19 min. M.Kupšas, J.Wilsonas ir P.Valinskas dvitaškiais sumažino aikštės šeimininkų pranašumą – 31:30.

17 min. A.Milaknis smeigė tritaškį, tačiau „Žalgiriui“ atitrūkti nepavyksta – 29:24.

14 min. „Žalgiris“ dominuoja po krepšiu ir laikosi priekyje – 26:21.

11 min. Dar vienas D.Thompsono dėjimas iš viršaus – 21:18.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 19:18

10 min. Po pirmojo kėlinio žalgiriečiai priekyje vienu taškeliu – 19:18.

9 min. Minutės pertraukėlė davė vaisių. „Lietkabelis“ išlygino rezultatą – 15:15.

8 min. Po A.Kavaliausko dvitaškio N.Čanakas prašė minutės pertraukėlės, mat kauniečių pranašumas padidėjo iki penkių taškų – 15:10.

7 min. Panevėžiečiai pradėjo taikyti zoninę gynybą, ją taškais nubaudė E.Ulanovas, jam P.Valinskas atsakė tritaškiu. Šeimininkų persvara minimali – 11:10.

6 min. D.Thompsonas triuškina S.Kulviečio gynybą ir kala iš viršaus. „Žalgiris“ išsiveržė į priekį – 9:7.

4 min. J.Wilsonas ir Ž.Dimecas išvedė Panevėžio komandą į priekį, o rezultatą išlygino D.Thompsonas – 5:5.

3 min. S.Kulvietis pirmuosius svečių taškus pelnė tik sužaidus dvi su puse minutės. Kauniečiai vis dar pirmauja – 3:2.

1 min. M.Grigonis rungtynes pradėjo tritaškiu – 3:0.

Startiniai komandų penketai:

„Žalgiris“: Leo Westermannas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as, Brandonas Daviesas.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas, Simas Jasaitis, Paulius Valinskas, Saulius Kulvietis, Žiga Dimecas.