2022 07 04

Pergalių serija nutrūko: lietuviams Klaipėdoje – skaudi čekų pamoka

Lietuvos rinktinei nepavyko šimtaprocentiniu pergalių procentu užbaigti 2023-ųjų pasaulio krepšinio čempionato atrankos pirmojo etapo. Pirmadienį Klaipėdoje vykusiame mače Kazio Maksvyčio auklėtiniai 72:83 buvo priversti pripažinti čekų pranašumą.
Pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynės: Lietuva - Čekija
Pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynės: Lietuva - Čekija / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Lietuviai buvo laimėję visus penkis pirmuosius mačus ir užsitikrinę ne tik kelialapį į kitą etapą, bet ir pirmąją vietą grupėje.

Visgi pirmadienį aikštėje dominavo čekai. Antrajame kėlinyje svečių persvara pasiekė 17 taškų žymą, bet lietuviai sugebėjo sureaguoti. Trečiajame kėlinyje sėkmingai į žaidimą įsijungus Ignui Brazdeikiui deficitas pradėjo tirpti ir buvo sumažėjęs iki taško (49:50).

Visgi tada Tomašo Satoranskio vedami čekai sužaidė labai sėkmingą atkarpą ir vėl atitrūko.

Čekams tai buvo trečia pergale iš eilės.

Gaila, bet mūsiškiams nepavyko pralaimėti mažesniu nei aštuonių taškų skirtumu, nes pirmą šių komandų tarpusavio akistatą Opavoje 74:66 laimėjo lietuviai.

Lietuva: Ignas Brazdeikis 16, Marius Grigonis 11 (9 rez. perd.), Gytis Masiulis 10, Laurynas Birutis 9, Tomas Dimša 8, Martynas Echodas 7.

Čekija: Tomašas Satoransky 21, Tomašas Kyzlinkas 18, Patrikas Auda 14, Davidas Jelinekas 10, Jaromiras Bohačikas 9.

Mačo eiga:

IV kėlinys. Lietuva – Čekija

40 min. Rungtynės baigiasi. Lietuviams nepavyko sumažinti deficito iki aštuonių taškų. Būtent tokiu skirtumu mūsiškiai laimėjo pirmą tarpusavio mačą svečiuose. Mačo pabaigoje Kazys Maksvytis dar apdalijamas technine pražanga. Deja...

38 min. Mačo pabaigoje kyla aistros. Marius Grigonis baudžiamas nesportine pražangas už susikibimą su varžovu. Tomašas Satoranskis sumeta baudas.

37 min. Minus šešiolika. Panašu, kad pergalių serija baigsis.

35 min. Bus sunku. Čekai lietuvių sportą atlaikė. Tomašas Satoransky veda svečius į priekį.

33 min. Metimai nekrinta, skirtumas nemažėja.

31 min. Lietuvių deficitas vėl auga iki dviženklės žymos (52:63).

III kėlinys. Lietuva – Čekija 51:58.

27 min. Čekai vėl truputį tolsta. 51:58.

26 min. Ignas Brazdeikis ir toliau užsivedęs. Pataiko antrą tritaškį ir jau 47:49.

24 min. Lietuviai labai užsivedę. Ignas Brazdeikis sėkmingai įeina į aikštę ir skirtumas stipriai tirpsta. Jau 42:45.

23 min. Karolis Lukošiūnas pataiko iš toli. Intriga grįžta 37:45.

23 min. Marius Grigonis klupteli ir praranda kamuolį. Aikštę Lietuvos rinktinės lyderis palieka pats, bet šlubuodamas. 34:45.

21 min. Lietuviai antrą mačo pusę pradeda kur kas energingiau. Energijos netrūksta, bet efektyvumo puolime akivaizdžiai stinga.

II kėlinys. Lietuva – Čekija 32:45

20 min. Pirma mačo pusė labai sunki.

16 min. Kiek sėkmingesnė lietuvių atkarpa. Ją flauteriu užbaigia Marius Grigonis – 27:39.

15 min. Tomas Dimša įleidžia tritaškį greitajame puolime, bet artėti prie varžovų sekasi sunkokai. 23:39.

14 min. Gytis Masiulis pataiko iš toli, bet tuo pačiu atsako ir čekai. Kazys Maksvytis prašo minutės pertraukėlės. 20:37.

13 min. Lietuviai niekaip nesulaiko Tomašo Kyzlinko. Per pusę – 17:34...

12 min. Lietuvius traukia Laurynas Birutis, bet čekai kaskart pateikia savo atsaką. Vaizdas nekoks – 15:29.

11 min. Čekai nestabdo. 13:25..

I kėlinys. Lietuva – Čekija 13:23.

10 min. Šaltas dušas.

8 min. Pavojaus signalas. Čekai laimi atkarpą 11:1 ir pavojingai atitrūksta. 10:20.

6 min. Lietuvių puolimas gana stringa, bet čekai irgi netolsta. Martynas Echodas dėjimu lygina rezultatą – 9:9.

4 min. Tadas Sedekerskis pataiko iš toli – 5:2.

3 min. Sunkoka pradžia. Pirmuosius taškus lietuviai renka tik baigiantis trečiai pirmo kėlinio minutei. Pataiko Laurynas Birutis – 2:2.