2023 02 19

Po įnirtingo mūšio finale KMT taurė – „Žalgirio“ rankose

Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro finalas pranoko aistruolių lūkesčius – Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas kautis iš visų jėgų iki paskutinių rungtynių akimirkų ir palaužė Jonavos „CBet“ tik 81:77 (26:17, 14:16, 15:23, 26:21).
Kazys Maksvytis
KMT taurė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Žalgiris“ puikiai pradėjo rungtynes ir jau pirmajame kėlinyje sugebėjo susikrauti 11 taškų pranašumą (26:15). Antrajame kėlinyje padėtis keitėsi mažai, skirtumas balansavo ties 10 taškų riba ir nebuvo panašu, kad kauniečiai būtų linkę prisileisti jonaviškius arčiau.

Vis dėlto kėliniui baigiantis „CBet“ pradėjo atkakliau kabintis į varžovus ir dar prieš didžiąją pertrauką sugebėjo priartėti iki 6 taškų (39:33).

Trečiajame kėlinyje rungtynės apsivertė aukštyn kojomis. „Žalgiris“ ėmė strigti puldamas, o „CBet“ ėmė siausti puolime ir ne tik pasivijo varžovus, bet ir išsiveržė į priekį. Po 3 kėlinių jau jonaviškiai buvo priekyje 56:55.

Per pertraukėlę tarp kėlinių Kauno komanda padarė tinkamas išvadas ir paskutinį ketvirtį pradėjo spurtu 10:0 (65:56). Vėliau Virginijaus Šeškaus auklėtiniai dėjo titaniškas pastangas, kad sugrįžtų į rungtynes, keletą kartų sugebėjo priartėti per vieno metimo atstumą (68:71, 74:76), tačiau dar kartą išlyginti rezultatą nebepajėgė.

Nugalėtojams Edgaras Ulanovas pelnė 22 taškus (5 atk. kam.), Arnas Butkevičius – 17 (6/8 dvitaškių, 7 atk. kam.), Rolandas Šmitas ir Lukas Lekavičius – po 10, Tomas Dimša ir Ignas Brazdeikis – po 6, Kevarriusas Hayesas (3 atk. kam., 2 blokai) ir Laurynas Birutis (7 atk. kam.) – po 4.

„CBet“ ekipai Edvinas Šeškus surinko 17 taškų (3/9 tritaškių, 6 atk. kam., 3 rez. perd.), Glynnas Watsonas – 15 (5 rez. perd.), Jeffery Garrettas – 13 (7 atk. kam.), Dovis Bičkauskis – 11 (3 per. kam.), Goranas Huskičius – 9, Evanas Maxwellas – 7.

Kauniečiai laimėjo KMT turnyrą 4 sezoną iš eilės. Tuo metu Jonavos krepšininkai pirmą kartą dalyvavo ne tik finale, bet ir finalo ketverte.

Finalo laimėtojams atiteko 40 tūkst. eurų piniginis prizas, antrosios vietos laimėtojams – 25 tūkst. eurų.

Turnyro pusfinalyje „Žalgiris“ 77:67 įveikė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“, o „CBet“ 92:86 pranoko Vilniaus „Rytą“.

Tiesioginė rungtynių įvykių transliacija:

40 min. Likus žaisti 2,6 sek. Dovis Bičkauskis pataiko vieną baudos metimą, o finalas baigiasi „Žalgirio“ triumfu rezultatu 81:77!

40 min. Martinas Laksa taip pat prasižengia 5-ąjį kartą, o Rolandas Šmitas pataiko abu baudos metimus – 81:76.

40 min. Kevarriusas Hayesas įspūdingai blokuoja Edviną Šeškų, bet Jonavos komanda netrukus perima kamuolį ir Glynnas Watsonas keliauja mesti baudų. Amerikietis pataiko abu metimus – 79:76. Lieka žaisti 11,9 sek.

40 min. Jeffery Garrettas neįveikia Arno Butkevičiaus gynybos, o Edgaras Ulanovas ir vėl keliauja mesti baudų. Kapitonas pataiko tik kartą – 79:74.

39 min. iniciatyvos dar kartą imasi Edgaras Ulanovas, uždirbantis teisę mesti baudas. Abu metimai – taiklūs (78:74).

39 min. Glynnas Watsonas pataiko du baudos metimus ir skirtumas vėl tirpsta iki 2 taškų – 76:74.

39 min. Edvinas Šeškus pelno dar 2 taškus, o kitoje atakoje Tomas Dimša išprovokuoja Gorano Huskičiaus penktąją pražangą. Gynėjas pataiko tik vieną baudos metimą – 76:72.

38 min. Po netaiklaus Luko Lekavičiaus metimo Rolandas Šmitas ištaiso padėtį ir atkuria 5 taškų „Žalgirio“ pranašumą – 75:70.

37 min. Arnas Butkevičius pelno 2 taškus, bet tuo pačiu atsako Goranas Huskičius – 73:70.

37 min. Dovis Bičkauskis pataiko baudos metimą, Jeffery Garrettas prideda tritaškį (71:68) ir Kazys Maksvytis priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

36 min. Edgaras Ulanovas apsikeičia dvitaškiais su tuo pačiu Edvinu Šeškumi, o po Jonavos krepšiu šeimininkauja ir dar 2 taškus prideda Rolandas Šmitas – 71:64.

35 min. Lukas Lekavičius atsako dvitaškiu, bet Edvinas Šeškus vėl taikliai meta iš toli – 67:62.

34 min. Arnas Butkevičius nuo baudos metimų linijos pelno dar 2 taškus ir tik tada „CBet“ pelno pirmuosius taškus kėlinyje. Goranas Huskičius prie dvitaškio prideda baudą ir turime 65:59.

33 min. Arnas Butkevičius ima kamuolį po netaiklaus Rolando Šmito tritaškio ir guldo kamuolį į krepšį. Greitoje atakoje dar 2 taškus pelno Laurynas Birutis ir Kauno komanda nutolsta 63:56.

32 min. Edgaras Ulanovas įveikia oponentą ir pelno dar du taškus „Žalgiriui“ – 59:56.

31 min. Ketvirtąjį kėlinį sunkiu dvitaškiu pradeda Lukas Lekavičius – 57:56 jau kauniečių naudai.

30 min. Edvinas Šeškus pataiko tritaškį ir po 3 kėlinių jau Jonavos komanda pirmauja 56:55!

30 min. Ignas Brazdeikis dar dviem baudos metimais sugrąžina pranašumą Kauno komandai – 55:53.

29 min. Achille Polonara pelno 2 taškus su Jeffery Garretto 4-ąja pražanga, bet nepataiko baudos. Netrukus nuo tos pačios linijos Rolandas Šmitas veda be klaidų – 53:53.

28 min. Glynnas Watsonas prasižengia 4-ąjį kartą ir privalo sėstis ant atsarginių žaidėjų suolo. Tačiau „Žalgiris“ neberanda būdų pasižymėti, o Jeffery Garretas didina savo komandos pranašumą – 53:49.

27 min. Edvinas Šeškus metimu aukšta trajektorija per Kevarriusą Hayesą iš veda Jonavos komandą į priekį – 51:49!

27 min. Evanas Maxwellas suveda sąskaitas su oponentu tritaškiu, iš toli taip pat pataiko Glynnas Watsonas ir rezultatas jau lygus!!! 49:49!

26 min. Kevarriusas Hayesas perima kamuolį ir greitoje atakoje uždirba nesportinę pražangą Evanui Maxwellui. K.Hayesas pataiko baudas ir dar prideda dvitaškį – 49:43.

25 min. Glynnas Watsonas šauna iš toli ir skirtumas tirpsta iki 2 taškų! 45:43!

24 min. Dovis Bičkauskis pelno 7-ąjį savo tašką iš eilės – 45:40.

22 min. Edgaras Ulanovas ir Dovis Bičkauskis vėl apsikeičia metimais, tačiau perima ir vienas kito taškų vertę – 45:38.

21 min. Trečiajame kėlinyje pirmuosius taškus pelno Dovis Bičkauskis, bet Edgaras Ulanovas atsako tritaškiu – 43:35.

20 min. Likus žaisti vos 2,8 sek., Dovis Bičkauskis pažeidžia taisykles ir padovanoja Tomui Dimšai tašką nuo baudų metimo linijos. Po 2 kėlinių „Žalgiris“ pirmauja 40:33!

20 min. Paskutinę kėlinio minutę Edvinas Šeškus pelno 5 taškus iš eilės – 39:33.

19 min. Jonavos žaidėjų po krepšiu užmirštas Edgaras Ulanovas pasimėgauja dėjimu, o „CBet“ nepavyksta sėkmingai užbaigti atakos net turint tam 3 galimybes iš eilės – 39:28.

18 min. Lukas Lekavičius įmeta dar du baudos metimus, tuo pačiu atsako ir Dovis Bičkauskis – 37:28.

17 min. Po minutės pertraukėlės Lukas Lekavičius pelno tašką taip pat baudos metimu, o Jeffery Garretas jau aidint atakos pabaigą skelbiančiai sirenai pataiko sunkų dvitaškį – 35:26.

16 min. Goranas Huskičius įmetė dvi baudas ir abi komandos sustojo. Beveik 2 minutes žaidėjams nepavyksta pataikyti į krepšį – 34:24.

15 min. Arnas Butkevičius prideda dar 2 baudos metimus ir su 11 taškų savo sąskaitoje sėdasi pailsėti – 34:22.

14 min. Evanas Maxwellas pelno dar 2 taškus, tad karštas Arnas Butkevičius tęsia savo šou – 32:22.

13 min. Į Glynno Watsono tritaškį Arnas Butkevičius atsako dar 2 savo taškais – 30:20.

11 min. Antrąjį kėlinį dėjimu atidaro Arnas Butkevičius – 28:17.

10 min. Jonavos komandos naujokas Evanas Maxwellas pelno paskutinius taškus pirmajame ketvirtyje – po pirmojo kėlinio Kauno klubas pirmauja 26:17.

9 min. Tomas Dimša pataiko iš vidutinio nuotolio, Arnas Butkevičius pelno dvitaškį su pražanga ir „Žalgiris“ vėl tolsta – 26:15.

8 min. Jeffery Garrettas atsako tritaškiu, o po Rolando Šmito žingsnių dar pasižymi Glynnas Watsonas – 15:21.

7 min. Edgaras Ulanovas pirmą kartą skirtumą didina iki dviženklio – 21:11.

7 min. Lauryno Biručio dvitaškis, Tomo Dimšos dėjimas ir skirtumas šokteli iki 8 taškų – 19:11.

6 min. Komandos keičiasi sėkmingomis atakomis, o skirtumas išlieka – 15:11.

5 min. Dvi sėkmingos Jonavos komandos atakos iš eilės. Po Martino Laksos tritaškio dvitaškį prideda Jeffery Garrettas (11:7).

4 min. Po Edgaro Ulanovo baudos metimų – 11:2.

4 min. Jonavos komanda vėl tik pražanga stabdo Edgarą Ulanovą ir Virginijus Šeškus nusprendžia, kad jau pamatė užtektinai – minutės pertraukėlė.

3 min. „Žalgiris“ puikiai ginasi, o kitoje aikštės pusėje taškus renka Edgaras Ulanovas (baudos metimai) ir Rolandas Šmitas – 9:2.

2 min. Rungtynės prasideda Igno Brazdeikio dvitaškiu po tobulo „short-rollo“. Jeffery Garrettas atsako dvitaškiu, o Lukas Lekavičius į tai – tritaškiu. „Žalgiris“ pirmauja 5:2.

0 min. Rungtynės prasidėjo