2018 09 02

Po malonaus sirgalių siurprizo „Rytui“ – pergalė ir prie neplanuotų išbandymų

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai pusantro kėlinio nematė nei rezultato, nei atakos laiko, tad visas savo mintis jie galėjo sutelkti artimiausiai užduočiai aikštėje. Prie neplanuotų išbandymų ir nuo sirgalių įkaitusių tribūnų Dainiaus Adomaičio auklėtiniai draugiškoje dvikovoje pranoko Rygos VEF 97:80 (25:24, 22:20, 19:20, 31:16).
Mattas Farrellas ir Aistis Pilauskas
Mattas Farrellas ir Aistis Pilauskas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Pirmą ir vienintelį kartą „Rytas“ prieš sezoną atvėrė arenos duris sezono narysčių turėtojams. Visas kitas keturias namų rungtynes klubas suplanavo už uždarų durų.

Pasižiūrėti į atsinaujinusį sostinės klubą „Ryto“ arenoje susirinko maždaug 1,5 tūkst. žiūrovų.

Jie pamatė permainingą ir karštą kovą – salėje buvo taip tvanku, kad žaidėjai įsibėgėjus mačui ėmė pavojingai čiuožinėti ant parketo.

Bet geriausią slalomą surengė „Rytas“, galingai laimėjęs ketvirtąjį kėlinį 15 taškų skirtumu ir išsiuntęs svečius iš Latvijos namo nuleistomis galvomis 97:80.

Dėl techninių nesklandumų rungtynės užtruko beveik 2 val. 10 min.

VEF rungtynių pradžioje išmaudė „Rytą“ tritaškių liūtyje ir pabėgo į priekį 10 taškų skirtumu 19:9. Tačiau sostinės klubas dar iki kėlinio pabaigos panaikino deficitą – po dviejų Mindaugo Girdžiūno tritaškių iš eilės rezultatas buvo lygus 22:22.

Išgaudęs snaiperius, „Rytas“ perėmė iniciatyvą ir pabėgo į priekį 40:24, kai netikėtai sustreikavo arenos švieslentė. Arenoje nenutrūkstamai baubė sirena, kuri skelbia kėlinio pabaigą arba signalizuoja keitimą. Tik skirtumas buvo toks, kad šįkart ji visai nenutilo ir baigė išūžti susirinkusiųjų ausis.

Rungtynes buvo įmanoma tęsti tik išjungus švieslentę – sekretoriatui teko vis informuoti komandas ir gerbėjus dėl rezultato ir likusio žaidimo laiko.

„Koks rezultatas?!“ – pasigirdo sirgaliaus šūksnis.

„Rungtynių rezultatas 40:29“, – šyptelėjo per mikrofoną rezultatą paskelbęs pranešėjas.

„Ačiū!“ – atlėkė iš tribūnų.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Ryto“ fanai

„Ryto“ koncentracijos klaidos leido VEF iki pertraukos sumažinti skirtumą 47:44.

Atkakli kova vyko ir antroje mačo dalyje, bet „Rytas“ atitrūko ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai latviai ėmė skirstyti kamuolį į sostinės žiūrovus ir vienas kitą.

Nors lemiama 10 minučių atkarpa prasidėjo „Rytui“ pirmaujant tik 66:64, šeimininkai 15 taškų skirtumu laimėjo ketvirtąjį ketvirtį ir paskutinėmis mačo minutėmis leido pasižaisti jaunimo programos nariams – 17-mečiui Marekui Blaževičiui ir 20-mečiui Aisčiui Pilauskui.

Rezultatyviausiai rungtyniavo 15 taškų įmetęs Eimantas Bendžius, po 14 pridėjo DJ Seeley ir Mindaugas Girdžiūnas.

Vilniečiai puolime atkovojo net 21 kamuolį, tačiau klydo beveik tiek pat (20), kiek atliko rezultatyvių perdavimų (23).

Latviai rėmėsi tolimais metimais, kurių pataikė net 14 iš 25 (56 proc.). "Rytas" nebuvo toks tikslus (7/24 trit., 30/64 met.), bet buvo agresyvesnis (30/39) baud. ir iš 27 svečių klaidų perėmė net 15 kamuolių.

Pagrindinis „Ryto“ įžaidėjas Chrisas Krameris dėl kaklo skausmų šiose rungtynėse nežaidė.

Artimiausias draugiškas rungtynes „Rytas“ žais rugsėjo 6-ąją su Minsko „Cmoki“.

„Rytas“: E.Bendžius 15 (6 kam., 20 naud.), DJ Seeley (5 perd.) ir M.Girdžiūnas (4/6 trit.) po 14, M.Echodas (7 kam.) ir E.Kairys (4 kl.) po 11, D.Suttonas 10 (6 kam.), M.Farrellas 9 (4 kl.), D.Sirvydis 7, A.Butkevičius 4, M.Blaževičius 2.

VEF: A.Misteris 19 (8 kl.), S.Zackas 17, V.Councilas 11.