2023 12 10

Praleidęs „Nevėžio“ niuksų krušą, Kauno „Žalgiris“ smogė atgal, bet vėl vos neprisižaidė

Iki pertraukos net 57 taškus praleidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai (11-2) susitelkė antrojoje rungtynių dalyje ir savo arenoje 102:98 (23:25, 23:33, 37:15, 19:26) nulaužė Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ ekipą (2-11). Ši pergalė padėjo žalgiriečiams sugrįžti į „Betsafe-LKL“ čempionato lyderių trejetą.

Kaip diena ir naktis.

Taip ryškiai skyrėsi Kauno „Žalgirio“ nusiteikimas ir žaidimas „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse sekmadienį.

Po dviejų kėlinių lygos čempionai buvo atsilikę 46:57, kai trys „Nevėžio“ legionieriai (Carlosas Jurgensas, Seanas McNeilas ir Zane'as Watermanas) trise buvo pelnę 48 taškus – daugiau nei visa „Žalgirio“ komanda.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Tačiau Kazio Maksvyčio auklėtiniai parodė visiškai kitą krepšinį trečiajame kėlinyje, kai kardinaliai pakeitė įvykius aikštėje.

Trečią kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 37:15 ir buvo pabėgęs 16 taškų (90:74) ketvirtojo kėlinio pradžioje.

Bet LKL priešpaskutinėje vietoje esantis Kėdainių klubas kovojo iki pat pabaigos ir paskutinę minutę sumažino skirtumą iki dviejų taškų.

Likus 12,2 sek. buvo svarbūs Rolando Šmito baudų metimai, kai latvis pataikė abi baudas, padidino skirtumą iki keturių taškų ir dar perėmė kamuolį paskutinėje svečių greitoje atakoje.

R.Šmitas su 17 taškų buvo rezultatyviausias tarp šešių dviženkles taškų sumas rinkusių žalgiriečių. O Laurynas Birutis žaidė naudingiausiai – 10 taškų, 7 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai.

Po dviejų pralaimėjimų per savaitę Eurolygoje žaidęs ir vėl trijų traumuotų krepšininkų (Arno Butkevičiaus, Luko Lekavičiaus ir Brady Maneko) neturėjęs „Žalgiris“ iš pradžių bandė naudoti platesnę žaidėjų rotaciją.

Ir dublerių komandos jaunieji žaidėjai Nedas Montvila (14 min., 5 taškai) ir Dovydas Butka (3 min.) gavo šiek tiek žaidimo laiko pirmojoje rungtynių dalyje.

Nemažai žaidė ir Kauno klubo naujokas Edmondas Sumneris, per 14 min. pelnęs 11 taškų ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Edmond Sumner

Žalgiriečiai su šia pergale pakilo į LKL lyderių trejetą.

Dabar „Wolves“, Vilniaus „Rytas“ ir „Žalgiris“ turi po 11 pergalių po 13 mačų ir dalinasi 1-3 vietas.

Kėdainių komanda lieka vienuolikta tarp dvylikos komandų.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais ketvirtadienį, kai namie Eurolygos mače priims Belgrado „Partizan“.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 17 (5/6 dvit.), Tomas Dimša 16 (4/7 trit.), Dovydas Giedraitis ir Keenanas Evansas (5 rez. perd.) po 14, Edmondas Sumneris 11 (4/6 dvit.), Laurynas Birutis 10 (6 rez. perd.), Danielius Lavrinovičius 8.

„Nevėžis-Optibet“: Zane'as Watermanas 31 (9/9 dvit., 3/5 trit.), Seanas McNeilas 29 (5/7 trit.), Carlosas Jurgensas 20 (7 rez. perd.), Courtney Ramey 9.