2023 05 22

A.Polonarą praradęs „Žalgiris“ palaužė „Lietkabelį“ pusfinalio starte

Be Arno Butkevičiaus žaidęs, o rungtynių metu dar ir Achille Polonarą praradęs Kauno „Žalgiris“ nervinga pergale pradėjo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio seriją.

Dėl vakar vėlai vakare „Žalgirio“ arenoje dar vykusio Eurolygos finalo ketverto šis mačas buvo žaidžiamas Garliavos sporto ir kultūros centre, o abi ekipos dažniau daužė lanką, nei siuntė taiklius metimus.

„Žalgiris“ galiausiai palaužė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ – 69:58 (23:15, 15:14, 16:20, 15:9).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai pergalingai pradėjo seriją iki 3 pergalių 1:0. Tą pačią, kurioje praėjusiame sezone sensacingai pralaimėjo „Lietkabeliui“ ir pirmą sykį klubo istorijoje nepateko į LKL finalą.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Achille Polonara

A.Polonara susižeidė antrajame kėlinyje, kai skubėdamas į greitą ataką susidūrė su varžovu. Antroje rungtynių pusėje ant atsarginių žaidėjų suolo jis jau sėdėjo su spalvotais šortais ir kepuraite nuo saulės.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Achille Polonara persirengė dar vykstant rungtynėms

„Žalgiris“ šiose rungtynėse vertėsi ir be A.Butkevičiaus. Kaip pranešė Kauno klubas, gynėjas yra patyręs „nedidelę traumą“.

Lietkabelis mačą baigė be susižeidusio amerikiečio Jordeno Duffy.

Panevėžiečiai šiose rungtynėse pataikė tik 4 tritaškius iš 24 (16,7 proc.). „Žalgiris“ pagal naudingumo balus buvo pranašesnis net 82:52.

Kitos serijos rungtynės trečiadienį vyks Panevėžyje.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16 (3/4 trit.), Rolandas Šmitas 11, Laurynas Birutis 10 (14 atk. kam., 22 n.b.), Lukas Lekavičius (5 rez. perd.) ir Dovydas Giedraitis – po 6.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 12 (2/8 trit.), Vytenis Lipkevičius ir Kristianas Kullamae – po 9, Nikola Popovičius 8.

Rungtynių pabaiga

40 min. „Žalgiris“ švenčia pergalę 69:58.

40 min. L.Birutis fiksuoja dvigubą dublį – 10 taškų ir 14 atkovotų kamuolių (69:56).

39 min. Trauma ir „Lietkabelio“ ekipoje – su varžovu susiduria J.Duffy, kuris aikštę palieka tik su komandos draugų pagalba (67:56).

38 min. E.Ulanovas smeigia tritaškį, L.Birutis prideda metimą iš po krepšio ir „Žalgiris“ artėja prie pergalės (65:53).

36 min. L.Birutis sumeta baudas, L.Lekavičius prideda dvitaškį (59:51).

35 min. Koks nervų karas Garliavoje. Sužaidus daugiau nei 5 minutes ketvirtajame kėlinyje, „Lietkabelis“ pirmauja 2:1. Švieslentėje priekyje vis dar „Žalgiris“ (55:51).

32 min. K.Maksvytis apšaukia K.Hayesą, kuris neatkovoja kamuolio. Amerikietis šaukia atgal ir yra sodinamas ant atsarginių suolo (55:51).

Trečias kėlinys

30 min. Kėlinį taikliais baudų metimas dar užbaigia T.Cavanaugh ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skiria 5 taškai (54:49).

29 min. Panevėžiečiai ima jau 10 kamuolį puolime ir lygina rezultatą (49:49). Tritaškiu atsako buvęs „Lietkabelio“ žaidėjas D.Giedraitis (52:49).

28 min. Čia pat spurtu atsako ir „Lietkabelis“ (49:47).

26 min. T.Dimša pataiko iš toli, L.Lekavičius sėkmingai neria po krepšiu ir „Žalgiris“ vėl kiek atitrūksta (49:41).

23 min. A.Polonara ant atsarginių suolo jau su spalvotais šortais ir baltais marškinėliais – akivaizdu, kad susižeidusio italo rungtynės yra baigtos. Lieka tik klausimas – kokio rimtumo traumą jis patyrė?

22 min. Antrąją pusę geriau pradeda „Lietkabelis“. J.Morrisas duria tris, o M.Rubštavičius prideda du su pražanga (38:35).

Antras kėlinys

20 min. Galiausiai technine pražanga baudžiamas E.Ulanovas, bet būtent jis kėlinį užbaigia tritaškiu ir muša kumščiu sau į krūtinę (38:29).

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kazys Maksvytis

18 min. K.Maksvytis piktinasi teisėjų sprendimu ir gauna įspėjimą, o „Lietkabelis“ nesitraukia (35:28).

15 min. K.Lukošiūno tritaškis ir „Žalgirio“ sirgalių dainos vėl skamba garsiau (33:21). Bet I.Brazdeikis pro šalį meta abi baudas.

13 min. Nemalonumai „Žalgirio“ stovykloje. A.Polonara stabdomas pražanga greitose atakoje ir susižeidžia. Italas kenčia kojos skausmą ir yra keičiamas.

12 min. J.Morris smeigia tris, kitoje atakoje prideda du su pražanga ir svečių deficitas tirpsta iki keturių (25:21).

Pirmas kėlinys

10 min. N.Čanakas dukart per mažiau nei minutę kviečia savo auklėtinius pasitarimui ir „Lietkabelis“ kiek pristabdo „Žalgirio“ dominavimą (23:15).

8 min. R.Šmitas duria tris, nuo suolo pakilęs I.Tayloras prideda du ir „Žalgirio“ persvara auga iki rekordinės (22:9).

6 min. L.Birutis ima kamuolį puolime ir verčia du taškus iš po krepšio, o savo pusėje išrašo galingą bloką (17:9).

3 min. „Lietkabelio“ toks varžovų startas neišgąsdina. N.Čanako auklėtiniai atsako savo spurtu ir komandas skiria tik vienas taiklus metimas (8:6).

2 min. Galingas „Žalgirio“ startas. E.Ulanovas pataiko tritaškį, L.Lekavičius vagia kamuolį iš M.Rubštavičiaus, kuris baudžiamas nesportine pražanga, o R.Šmitas prideda du su pražanga (8:0).

1 min. K.Maksvytis rungtynes pradeda starto penketu, kuriame vienintelis legionierius – latvis R.Šmitas.

Pusfinalio startą praleis Arnas Butkevičius. Pasak „Žalgirio“ klubo pranešimo, gynėjas yra patyręs nedidelę traumą.

Pernai „Lietkabelis“ laimėjo pusfinalį 3:1 ir pirmą sykį LKL istorijoje užkirto kelią „Žalgiriui“ į finalą.

Šiame sezone komandos tarpusavyje žaidė jau keturis sykius ir tris iš jų laimėjo „Žalgiris“. Tiesa, paskutiniame – vykusiame pačiame reguliariojo sezono pabaigoje 87:85 triumfavo Nenado Čanako auklėtiniai.

„Žalgiris“ į pusfinalį žengė dukart paplušėjęs su Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“, o „Lietkabeliui“ prireikė ir dramatiškų trečiųjų serijos rungtynių su Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubu.

Reguliariajame LKL sezone „Žalgiris“ buvo pirmas, o „Lietkabelis“ – ketvirtas.