09 08 /20:30

R.Kurtinaičio auklėtinių testas nebuvo sunkus: „Žalgiris“ sutriuškino Azerbaidžano ekipą

Kauno „Žalgiris“ draugiškose rungtynėse Kaune rezultatu 94:62 (31:13, 20:14, 28:22, 15:13) įveikė Rimo Kurtinaičio treniruojamą Baku „Sabah“ iš Azerbaidžiano, besiruošiančią FIBA Čempionų lygos atrankai.

„Žalgiris“ tritaškius metė 41 proc. tikslumu (11/27), kai varžovai pataikė tik 14 proc. tolimų metimų (3/22), o rezultatyviausias kauniečių gretose buvo penkis tritaškius pataikęs Brady Manekas.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo spurtu 12:0, per pirmąsias keturis minutes varžovams neleisdamas pelnyti nė taško.

Netrukus kauniečiai atitrūko 17:4.

Likus žaisti 40 sek. pirmajame kėlinyje „Žalgirio“ pranašumas jau siekė 20 taškų – 29:9.

Per pirmąjį kėlinį žalgiriečiai suklydo tik kartą, o puolime atkovojo net 8 kamuolius ir antrais šansais pelnė 11 taškų. Po pirmojo ketvirčio rezultatas buvo 31:13.

Įpusėjus antrajam kėliniui „Žalgiris“ laikė atstumą – 40:17. O po dviejų Brady Maneko tritaškių skirtumas šoktelėjo iki 46:19.

Ilsėtis ir pasitarti komandos nupėdino švieslentėje degant 50:27. B.Manekas iki pertraukos surinko 11 taškų (3/4 trit.).

Matthew Mitchellas – 7, Alenas Smailaigičius ir Ignas Brazdeikis – po 6, Edgaras Ulanovas ir Arnas Butkevičius – po 5 taškus.

Trečiasis kėlinys prasidėjo lygiai, tačiau pataikė B.Manekas, mesdamas iš toli pražangą išprokovavo A.Butkevičius ir „Žalgirio“ persvara pasiekė 29 taškus – 65:36.

I.Brazdeikio du taškai su pražanga – 68:38.

Tokiu skirtumu „Žalgiris“ pirmavo ir po trečio kėlinio – 79:49.

Ketvirtą kėlinį pradėjo penktas B.Maneko tritaškis (5/8).

„Sabah“ per keturias minutes sukrapštė tik du taškus, ir skirtumas dar padidėjo – 86:51. Tai buvo rekordinė persvarą rungtynėse.

Mačo pabaigoje kiek sulėtėjus žaidimo tempui „Žalgiris“ iškovojo pergalę 94:62.

„Žalgirio" gretose nerungtyniavo naujokas Tyrone’as Wallace’as, besigydantis smulkią traumą.

Kauniečiams tai antros draugiškos rungtynės. Pirmosiose rezultatu 89:57 įveikė Utenos „Juventus“. Jau rytoj žalgiriečiai išvyks į Turkiją, kur vyks „Gloria Cup“ turnyras. Ten rugsėjo 11-15 dienomis lauks akistatos su Bursos „Tofaš“, Berlyno ALBA ir Stambulo „Anadolu Efes“.

„Sabah“ ekipai tai ketvirtas pasirengimo mačas Lietuvoje. R.Kurtinaičio auklėtiniai prieš tai 82:71 įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir 76:57 – Mažeikių „M Basket“, bet 68:97 nusileido Jonavos klubui.

Antradienį, rugsėjo 10 d., „Sabah“ susitiks su Vilniaus „Rytu“.

„Žalgiris“: Brady Manekas 19 (5/8 trit., 7 atk. kam.), Arnas Butkevičius 12, Ignas Brazdeikis, Dovydas Giedraitis ir Alenas Smailagičius po 11, Deividas Sirvydis 9.

„Sabah“: Hassani Gravettas ir Deandre Williamsas po 15, Trevonas Duvalis 10.