2023 08 09

Į gilią prancūzišką duobę skaudžiai įpuolę lietuviai pralaimėjo antrą mačą iš eilės

FIBA pasaulio krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės. Trečiadienį Orleane vykusiame kontroliniame mače Kazio Maksvyčio vyrai 72:90 krito prieš olimpinę vicečempionę Prancūziją. Mūsiškius pražudė mačo viduryje pralaimėta atkarpa 0:19.
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / LKF nuotr.

Prieš kelias dienas lietuviai dramatiškai paskutinėmis sekundėmis Tamperėje pralaimėjo Suomijai.

Svečiai laikėsi iki antrojo kėlinio pabaigos, tačiau Roką Jokubaitį pakeitus Vaidu Kariniausku, lietuvių puolimas pradėjo strigti ir pirmąją rungtynių pusę šeimininkai užbaigė spurtu 11:0 bei pirmąsyk įgijo dviženklę persvarą – 45:33.

Maža to, be savo lyderio Evano Fournier žaidę prancūzai trečią kėlinį pradėjo spurtu 8:0 ir pasiuntė mūsiškius į gilų nokdauną, iš kurio pakilti taip ir nepavyko.

Antroje mačo pusėje intriga nekvepėjo.

Šiame mače lietuviai registravo 13 krepšininkų, tarp jų ir nacionalinėje komandoje debiutavusį Ąžuolą Tubelį. Iš likusių rinktinės kandidatų šanso Orleane negavo Dovydas Giedraitis ir Donatas Tarolis.

Lietuviams 18 taškų pelnė Mindaugas Kuzminskas.

Penktadienį Vilniuje lietuviai ir prancūzai susitiks dar sykį.

Tai buvo ketvirtosios Lietuvos rinktinės rungtynės pasiruošimo cikle prieš planetos pirmenybes. Prieš tai lietuviai 100:72 nugalėjo Ukrainą, 104:102 įveikė Sakartvelą ir 79:81 nusileido Suomijai.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 18, Ignas Brazdeikis 12, Jonas Valančiūnas 9, Deividas Sirvydis 8.

Prancūzija: Guerschonas Yabusele 15, Rudy Gobertas 14, Nando De Colo 13, Frankas Ntilikina 11, Nicolas Batumas 10, Sylvainas Francisco 8, Elie Okobo ir Moustapha Fallas po 6.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. Lietuva – Prancūzija 72:90.

40 min. Mačas baigiasi. Penktadienį reikės siekti revanšo.

38 min. Rinktinėje debiutuoja Ąžuolas Tubelis.

37 min. Prancūzus tritaškiais traukia Sylvainas Francisco.

35 min. Margiris Normantas pelno pirmuosius savo taškus, bet prancūzams tai didelės grėsmės nekelia. Vincentas Collet ramiai keičia žaidėjus ir laukia mačo pabaigos. 65:79.

32 min. Dar du Gabrieliaus Maldūno taškai. Solidus įžengimas į aikštę. 57:74.

31 min. Atsidaro Gabrielius Maldūnas.

III kėlinys. Lietuva – Prancūzija 50:71.

30 min. Tritaškį dar prideda ir kitas veteranas Nando De Colo.

29 min. Nicolas Batumas sutvarko visus reikalus. Tritaškis ir vėl plius 15.

28 min. Deividas Sirvydis pataiko tritaškį, Ignas Brazdeikis prasiveržia po krepšiu – 50:62. Atsigavimo ženklai.

27 min. Guerschonas Yabusele smeigia dar vieną tolimą strėlę. 44:61.

26 min. Mindaugas Kuzminskas baudos metimais palaiko lietuvių gyvybę, bet pergalės traukinys, panašu, jau nuvažiavęs...

25 min. Taškų badą pagaliau nutraukia Jonas Valančiūnas, bet prancūzai kitoje aikštės pusėje žaidžia drąsiai ir rezultatyviai.

24 min. Guerschonas Yabusele pataiko iš toli. Prancūzai bėga 19:0... Ir šeimininkų persvara jau 20 taškų – 53:33.

22 min. Puolimo problemos lietuviams išspręsti kol kas nepavyksta. Guerschonas Yabusele pataiko įspūdingą metimą su pražanga. Prancūzai nutolo 50:33. Pralaimime atkarpą 0:16.

II kėlinys. Lietuva – Prancūzija 33:45.

18 min. Prancūzai spurtuoja 11:0 ir pabando atitrūkti. 33:45.

17 min. Jonas Valančiūnas prabyla tritaškiu, o po to tokios pačios vertės metimu pradžiugina ir Deividas Sirvydis. Ir vėl smagiau – 33:34.

16 min. Jonas Valančiūnas baudos metimu lygina rezultatą, bet Rudy Gobert'as vėl grąžina iniciatyvą prancūzams. Nando De Colo pataiko tritaškį. 27:32.

15 min. Mindaugas Kuzminskas vėl prie baudų metimo linijos ir vėl taiklus – 25:24.

14 min. Deividas Sirvydis kartoja Jono Valančiūno netaiklų metimą – 23:24.

13 min. Lietuvių puolimas truputį stringa. Galiausiai baudas pataiko Mindaugas Kuzminskas – 21:22.

I kėlinys. Lietuva – Prancūzija 19:18.

10 min. Ignas Brazdeikis solidžiai žengia į aikštę. Jo reidas po krepšiu, du plius vienas ir taikli bauda. 19:16.

9 min. Frankas Ntilikina ir Ignas Brazdeikis apsikeičia taikliais tritaškiais. 16:16.

8 min. Tomas Dimša tritaškiu lygina rezultatą – 12:12.

7 min. Nicolas Batumas perima kamuolį iš Roko Jokubaičio ir nurūkęs į priekį krauna iš viršaus. Atsiliekame 9:12.

6 min. Mindaugas Kuzminskas sumeta baudas, bet solidų reidą atlieka ir Nando De Colo. 9:8.

5 min. Dvi šeimininkų rezultatyvios atakos. Rudy Gobert'as krauna iš viršaus ir mažina atsilikimą iki taško. 7:6.

4 min. Mindaugas Kuzminskas įleidžia solidų puskablį – 7:2.

2 min. Eimantas Bendžius rungtynes pradeda tritaškiu, o po to greitą ataką užbaigia ir Jonas Valančiūnas. Solidi pradžia – 5:2.

1 min. Rungtynės prasideda.