2023 12 19

„Rytas“ dramatiškai patiesė grupės lyderį ir sužinojo būsimą priešininką

Antradienį Vilniuje „Ryto“ (4-2) krepšininkai užbaigė FIBA čempionų lygos grupių etapą. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose dramatiškai 79:77 pranoko B grupės lyderę Dižono JDA (5-1).
Gytis Radzevičius / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Prancūzams tai buvo pirmasis pralaimėjimas šiame turnyre.

Jau prieš dvikovą buvo aišku, kad „Rytas“ turės kovoti Čempionų lygos įkrintamosiose.

Šios dienos rezultatai lėmė, kad vilniečiai B grupėje užėmė antrąją vietą ir serijoje iki 2 pergalių kausis su Atėnų „Peristeri“. Vilniečiai turės namų aikštės pranašumą.

Nesėkmingai sukritus kortoms sostinės komandai galėjo tekti brautis per „Le Mans“ barjerą.

Grupės turnyrą laimėjusi JDA pagriebė tiesioginį bilietą į „Top 16“ etapą.

Trečią vietą užėmė Patrų „Promitheas“, 100:97 svečiuose po pratęsimo nugalėjęs „Opava“ krepšininkus.

Vilniečiai kur kas geriau pradėjo susitikimą, bet antrajame kėlinyje kiek stabtelėjo ir ilsėtis komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 40:35.

Trečiajame kėlinyje „Ryto“ persvara pasiekė rekordinį 12 taškų pranašumą, bet svečiai pademonstravo charakterį ir grįžo į kovą dėl pergalės.

Likus trims minutėms JDA po labai ilgos pertraukos persvėrė rezultatą (71:70) ir galiausiai net nutolo 76:71.

Tuomet Margiris Normantas pataikė tritaškį, dar pridėjo baudą ir likus 40 sek. iš prancūzų persvaros liko tik taškas (76:75).

Martynas Echodas bloku nutraukė varžovo ataką, o tada M.Normantas vėl stojo prie baudų metimo linijos ir persvėrė rezultatą (77:76).

Dižono ekipai buvo likusios 12 sek. Justinas Gorhamas prasižengė prieš Cameroną Huntą, bet šis prametė pirmą metimą, pataikė antrą ir rezultatą išlygino (77:77).

Vilniečiams liko 3,9 sek. M.Normantas vos spėjo išmesti kamuolį iš už šoninės linijos, link krepšio prasiveržęs Lukas Uleckas savo metimo nepataikė, bet kamuolį sugriebė Gytis Radzevičius ir paskutinę akimirką išplėšė dramatišką pergalę.

G.Radzevičius su 18 taškų buvo rezultatyviausias „Ryto“ žaidėjas, po 17 įmetė M.Normantas ir M.Echodas.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 18 (3/4 dvit., 4/10 trit., 10 atk. kam.), Margiris Normantas (6 rez. perd.) ir Martynas Echodas – po 17, Arnas Velička 11 (6 kld.), Justinas Gorhamas 6 (7 atk. kam.), Lukas Uleckas (7 atk. kam.) ir Gytis Masiulis – po 4.

JDA: Cameronas Huntas 19 (5/7 dvit., 1/2 trit., 6/8 baud.), Robinas Ducote 17 (5/7 trit.), Giovanas Oniangue'as 12, Vitalis Chikoko 10, Davidas Holstonas 7, Ahmadas Caveris 6 (1/7 dvit., 5 rez. perd.).