Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Karūnuokite savaitgalį kokybišku turiniu.
02 18 /18:02

„Rytas“ pranoko „Šiaulius“ ir nuraškė KMT turnyro bronzą

Ant bronzinio Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele-KMT) laiptelio žengė Vilniaus „Rytas“. Mažajame finale vilniečiai įrodė pranašumą prieš „Šiaulius“ – 94:89 (29:21, 23:23, 22:21, 20:24)
Margiris Normantas
Margiris Normantas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Justinas Gorhamas penkiais taškais be atsako pradėjo rungtynes ir „Rytas“ šoktelėjo į priekį. Vangūs „Šiauliai“ leido „Rytui“ suregzti dar dvi greitas atakas ir skirtumas tapo 12:2. „Šiaulių“ gynėjas L.J. Thorpe'as per pirmąsias penkias minutes suklydo keturiskart.

„Šiaulių“ puolimas po minutės pertraukėlės atsigavo. Juos gelbėjo ir tai, kad R.J. Cole'as, „Ryto“ legionierius, rungtynes pradėjo tuščiais šoviniais (0/5 pirmieji metimai). Po Dovydo Romančenko baudos metimų iš „Ryto“ persvaros liko keturi taškai (14:10).

Bet „Rytas“ reagavo. Margirio Normanto reidas su dviem taškais ir pražanga ir rezultatas – 24:12. Kelios atakos iš eilės tapo M.Normanto ir Shaquille Keitho mikrodvikovomis, bet vilniečiai laikė atstumą. J.Gorhamas smeigė tritaškį greitoje atakoje ir – 27:15.

Paskutinė pirmojo kėlinio minutė buvo sėkmingesnė „Šiauliams“, kuriems pavyko kiek sumažinti atsilikimą – 29:21.

Antras kėlinys prasidėjo Luko Ulecko tritaškiu, netrukus dar du iš eilės tolimus metimus įsūdė M.Normantas. Nors ir L.J. Thorpe'as draskė „Ryto“ gynybą, vilniečių pranašumas liko apčiuopiamas – 41:29.

Du Marcuso Fosterio tritaškiai „Ryto“ persvarą didino iki rekordinės – 49:31. Vilniečių puolimas tiesiog nepriekaištingas – 49 taškai vos per 16 žaidimo minučių. M.Fosterio, M.Normanto ir J.Gorhamo trijulė surinko net 36 komandos taškus.

Vis dėlto „Šiauliai“ ginklų neskubėjo sudėti. Dar iki pertraukos skirtumą grąžino į vienženklę ribą. Per du kėlinius nė vieno tritaškio nepataikę šiauliečiai (0/4, „Rytas“ – 10/22) išlaikė intrigą, po dviejų kėlinių atsilikinėdami aštuoniais taškais (52:44).

Beveik tris minutes trečiajame kėlinyje „Šiauliai“ žaidė be taškų, kol Nojus Mineikis galiausiai nutraukė taškų badą dviem taškais su pražanga (57:47).

J.Gorhamas liko visiškai laisvas prie tritaškio linijos ir tiksliu metimu gesino „Šiaulių“ entuziazmą – 68:54. „Šiauliai“ toliau gyveno tikslių tritaškių – 0/12.

Tryliktuoju bandymu Eimantas Stankevičiaus galiausiai atidarė „Šiaulių“ tritaškių sąskaitą – 71:60. Karolis Giedraitis netrukus pridėjo dar vieną ir baigiantis kėliniui „Šiauliai“ vėl kiek priartėjo – 74:65.

Nerezultatyvi ketvirto kėlinio pradžia leido „Šiauliams“ likti kovoje. Po Sh.Keitho tritaškio komandas skyrė tik šeši taškai (78:72). Traumą patyrė M.Fosteris, o Sh.Keithas smeigė dar vieną tolimą šūvį (80:75).

M.Normantas ir Gytis Radzevičius patempė „Rytą“ į priekį – 86:75. Likus 64 sekundėms N.Mineikio tritaškis (86:82) privertė G.Žibėną prašyti minutės pertraukėlės.

Vis dėlto išsigelbėti „Šiauliams“ nepavyko.

Nuo 2016 metų orgnizuojamame turnyre „Šiauliai“ prizininkais dar nėra tapę. 2022 metais liko ketvirti, mažajame finale tąsyk pralaimėję būtent „Rytui“. Finalo ketverte jie – antrą kartą.

Vilniaus klubas KMT trofėjų yra iškovojęs dukart – 2016 ir 2019 metais. Tuo tarpu 2017, 2021 ir 2023 metais „Rytas“ liko už prizininkų pakylos.

Šeštadienį „Rytas“ pusfinalyje 86:94 pralaimėjo Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“, o „Šiauliai“ 77:87 nusileido Kauno „Žalgirio“ pranašumą.

Citadele KMT finalo ketverte komandos kovoja dėl solidaus prizinio fondo, kurio vertė – 90 tūkst. eurų. Nugalėtojams atiteks 40 tūkst. eurų, antrai vietai – 25 tūkst. trečiai – 15 tūkst., ketvirtai – 10 tūkst. eurų.

„Šiauliai“: Shaquille‘as Keithas 25, Leonardas Thorpe‘as 20 (0/5 trit.), Eimantas Stankevičius 13 (1/6 trit.), Nojus Mineikis 10, Dovydas Romančenko ir Tomašas Pavelka (6 atk. kam.)– po 6.

„Rytas“: Margiris Normantas 22, Marcusas Fosteris 19 (4/5 trit.), Justinas Gorhamas ir Gytis Radzevičius (6 atk. kam., 6 rez. perd.) – po 15, Oskaras Pleikys 5.

Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius