2014 05 20

Saulius Štombergas: „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ nebėra tokie stiprūs, kaip anksčiau

Pasikeitęs Lietuvos krepšinio lygos (LKL) jėgų santykis, kai Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ susitiko jau pusfinalyje, demonstruoja, kad praraja tarp pagrindinių šalies klubų ir likusių komandų nyksta. Tuo įsitikinęs daugiau nei pusę sezono „Žalgiriui“ vadovavęs Saulius Štombergas.
Treniruotės akimirka
Saulius Štombergas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pasak trenerio, sustiprėjusios Klaipėdos, Prienų ar Šiaulių komandos išryškino ir šalies grandų problemas. „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ nėra tokios stiprios komandos kaip praėjusiais sezonais, – teigė S.Štombergas. – Kitų LKL komandų sudėtis gera, žaidžia patyrę žaidėjai. Todėl krepšinis darosi įdomesnis. Egzistavusi praraja tarp grandų ir kitų ekipų jau išnyko.“

„Žalgiris“ šiemet LKL finale žais su pirmą kartą į jį iškopusiu Klaipėdos „Neptūnu“. O pastaruosius 15 metų finaluose žaisdavęs „Lietuvos rytas“ kovos tik dėl trečios vietos.

Pats S.Štombergas, kuris balandžio pradžioje pasitraukė iš „Žalgirio“ komandos trenerio pareigų, kol kas negalvoja apie tolimą ateitį. Vasarą jis vadovaus Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinei, kuri kovos Europos čempionate, todėl visos mintys – pirmiausia apie šią komandą.

„Pradžia padaryta, turiu šiokios tokios patirties, kaip viskas vyks, pamatysime kitais metais“, – nedaugžodžiavo S.Štombergas.

Savaitgalį buvęs „Žalgirio“ strategas dalyvavo projekto „Samsung karta“ įgūdžių tobulinimo sesijoje Kaune, kur keturiolika gabiausių 1999 metais gimusių Lietuvos jaunųjų krepšininkų sėmėsi žinių tiek krepšinio aikštelėje, tiek už jos ribų.

S.Štombergas jauniesiems krepšininkams pravedė dviejų valandų trukmės intensyvią treniruotę. Legendinis žaidėjas ne tik dalijo patarimus ir nurodymus, tačiau ir pats ne kartą pademonstravo, kaip teisingai turėtų būti atliekamas vienas ar kitas krepšinio elementas. Lietuvos jaunių rinktinės treneris akcentavo kamuolio perdavimo techniką ir žaidimo vienas prieš vieną niuansus. Treniruotės metu vaikinams ypač padarė įspūdį tai, kad S.Štombergas su jais bendravo kaip su profesionalais – lyg dirbtų su „Žalgirio“ krepšininkais.

„Žaidimas vienas prieš vieną yra krepšinio pagrindas. Jeigu to nemokėsi, krepšinyje nėra ką veikti. Kitas svarbus krepšinio aspektas, kurį būtina tobulinti, tai perdavimai. Svarbu žinoti, kaip ir kada jie turi būti atliekami. Nuo to labai priklauso, kiek bus padaroma klaidų per rungtynes. Šie žaidimo elementai turi būti išmokti dar vaikystėje, o ne atėjus į aukštą lygį“, – dalijo patarimus treneris.

S.Štombergo pastebėjimu, paprastai vaikai žaidžia pernelyg daug rungtynių, todėl lieka mažiau laiko treniruotėms bei rizikuojama prarasti aistrą krepšiniui.

„Vaikai žaidžia daugiau negu treniruojasi. Todėl nukenčia treniruotės. Nebelieka laiko darbui, o džiaugsmas rungtyniauti tampa mažesnis. Galbūt per savaitę reikėtų sužaisti vieną kartą, o žaidžiama 3–4 sykius. Tuomet nebelieka laiko žaidimo elementams tobulinti“, – kalbėjo S.Štombergas.

Gegužės 17 d. Kaune vykusio projekto „Samsung karta“ įgūdžių tobulinimo savaitgalio metu jauniesiems krepšinio talentams taip pat buvo surengta Vytauto Didžiojo universiteto docento Aido Permino paskaita apie streso valdymą – tai itin aktuali tema sportininko karjeros siekiantiems vaikinams. „Sportas yra tokia sritis, kur žmonės jaučia daug streso. Tai yra iššūkis, o įveikti iššūkį be streso neįmanoma. Stresas yra natūrali prisitaikymo reakcija. Tačiau kai streso yra per daug, pasidaro blogai“, – akcentavo doc. A.Perminas.

Jaunieji krepšininkai taip pat dalyvavo socialinę atsakomybę skatinančioje akcijoje – susitiko ir nuvežė dovanų vienai daugiavaikei kauniečių šeimai, o vakare rungėsi draugiškose rungtynėse su Sabonio krepšinio centro komanda, kurią įveikė 29 taškų skirtumu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos