2017 06 09 /21:57

Septyni iš eilės – „Žalgiris“ apgynė LKL čempionų titulą

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktosiose LKL finalo serijos rungtynėse namuose iškovojo pergalę 73:68 (15:15, 27:18, 16:19, 15:16) prieš Panevėžio „Lietkabelį“, laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-1 ir septintąjį kartą iš eilės tapo LKL čempionais. Tai turnyro rekordas.
Šarūnas Jasikevičius
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai LKL Čempionai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

1993–1999 m. kauniečiai pirmą kartą iškovojo šešis LKL titulus iš eilės, o šį sezoną pakartojo pastarųjų metų sėkmę ir laimėjo iš viso jau 19-ąjį čempionų titulą.

Robertui Javtokui tai buvo paskutinės rungtynės karjeroje, kurią buvęs rinktinės kapitonas užbaigė su devyniais LKL titulais. „Žalgirio“ kapitonui Pauliui Jankūnui – tai 11-asis Lietuvos čempiono trofėjus.

„Lietkabelis“ ne tik pirmą sykį žaidė LKL finaluose, bet ir pirmą sykį pateko tarp keturių stipriausių LKL komandų.

Lemiamose LKL finalo serijos rungtynėse beveik visą laiką priekyje buvo „Žalgiris“, trečiojo ketvirčio pradžioje pirmavęs 14 taškų skirtumu (57:43).

Vis dėlto kovingieji Panevėžio krepšininkai gerai užbaigė trečiąjį ketvirtį ir sėkmingai pradėjo lemiamą, priartėdami iki keturių taškų – 67:63.

Rungtynių pabaiga buvo nervinga, tačiau likus žaisti 12 sek. P.Jankūnas baigiantis atakos laikui švystelėjo tritaškį nuo lentos ir nulėmė laimėtoją.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse puikiai atakavo iš toli – pataikė 12 tritaškių iš 23 (52 proc.), kai dvitaškius metė vos 29 proc. taiklumu (10/34). Net penkis tolimus metimus įsmeigė 23 taškus pelnęs Lukas Lekavičius.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 23 (5/7 trit.), P.Jankūnas 16 (6/11 metim., 9 atk. kam.), E.Ulanovas 12 (7 atk. kam.), L.Westermannas 8 (0/7 dvit., 5 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Lietkabelis“: K.Lavrinovičius ir Ž.Skučas (2/2 trit.) po 12, G.Leonavičius ir Ž.Janavičius po 11, M.Lukauskis 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd.).

FINALO RUNGTYNIŲ APRAŠYMAI

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietkabelis“

40 min. Svečiai dviejose atakos iš eilės suklydo ir paliko „Žalgiriui“ beveik 40 sek. L.Lekavičiaus metimas blokuotas iki atakos pabaigos likus 4 sek., kamuolys išsaugotas. P.Jankūnas likus žaisti 12 sek. pataikė tritaškį nuo lentos, į aikštę žengė ir R.Javtokas.

39 min. K.Lavrinovičius po ilgos pertraukos baudomis sumažino skirtumą iki metimo – 70:67.

38 min. Dar vieną dvitaškį pataikė Ž.Janavičius, greitoje atakoje laisvas iš toli nepataikė G.Leonavičius, bet svečiai apsigynė.

37 min. K.Lavrinovičiaus metimas iš po krepšio (67:63). L.Lekavičius penktuoju rungtynių tritaškiu vėl padidino pranašumą – 70:63.

36 min. M.Lukauskis juvelyriniu perdavimu po krepšiu išvedė Ž.Janavičių – 66:60. Kovodamas dėl kamuolio su A.Lima nesportinę pražangą gavo S.Galdikas. Jam tai irgi buvo penktoji asmeninė pražanga, lengvai susižeidęs brazilas negrįžo į aikštę.

35 min. B.Madgenas įspūdingai blokavo A.Limos metimą iš po krepšio, tačiau iškart kitoje aikštės pusėje brazilas ne mažiau gražiai nupūtė Ž.Janavičių.

Puolime ketvirtąją pražangą gavęs Ž.Skučas supykęs ant teisėjų mosavo rankomis ir gavo techninę pražangą, taip baigdamas savo pasirodymą rungtynėse. K.Pangosas pataikė tritaškį – 66:58.

34 min. Po vieno taiklaus E.Ulanovo baudos metimo Ž.Skučas pataikė puskablį per A.Limą – 63:58.

33 min. Po puikios atakos laisvas likęs P.Jankūnas pataikė dvitaškį iš vidutinio nuotolio – 62:56.

32 min. Po dvitaškį pelnė L.Lekavičius ir K.Lavrinovičius.

31 min. Ž.Janavičiui pritrūko labai nedaug iki dvitaškio su pražanga, bet jis sumetė baudas – 58:54.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./LKL finalas: „Žalgiris“ – „Lietkabelis“

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 58:52 (15:15, 27:18, 16:19)

30 min. Gražus Ž.Janavičiaus prasiveržimas ir du taškai sumažino skirtumą iki vienženklio – 58:49. Apsigynę nuo šeimininkų atakos „Lietkabelio“ krepšininkai surengė puikią savąją, G.Leonavičius užbaigė ketvirtį tritaškiu – 58:52.

29 min. B.Madgeno metimas per B.Motumo rankas – 58:47.

28 min. G.Leonavičius prasiveržimu lengvai įveikė I.Hartensteino gynybą.

27 min. L.Lekavičius pataikė ir ketvirtąjį savo tritaškį. Netrukus B.Motumas skrydžiu virš lanko pataisė netaiklų metimą – 57:43.

26 min. Dukart pražangas išprovokavęs K.Lavrinovičius realizavo tris baudas – 52:44.

25 min. G.Leonavičius ir L.Westermannas apsikeitė tritaškiais – 52:41.

24 min. Jau trečiąjį tritaškį įmetęs L.Lekavičius su 13 taškų tapo rezultatyviausiu rungtynių žaidėju – 49:38.

23 min. Po klaidos puolime S.Galdikas gavo ketvirtąją pražangą.

22 min. Gražiu metimu viena ranka L.Lekavičius atstatė dviženklę persvarą – 46:36.

21 min. Trečiąjį ketvirtį taikliu tritaškiu pradėjo Ž.Skučas – 42:36. Prasiveržimu atsakė E.Ulanovas.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 42:33 (15:15, 27:18)

20 min. Ilgą „Lietkabelio“ tylą nutraukė tolimas M.Lukauskio dvitaškis. Dar dvi E.Ulanovo baudos grąžino dviženklį pranašumą, bet dvitaškį pataikė D.Lavrinovičius – 42:33.

19 min. Po eilinės pražangos baudas pataikęs E.Ulanovas padidino skirtumą iki 8 taškų, o P.Jankūnas smeigė dar vieną tritaškį – 40:29.

18 min. L.Westermannas visiškai laisvas neįmetė iš toli, tačiau L.Lekavičius smeigė savo antrąjį tritaškį – 35:29.

17 min. Pirmuosius taškus baudų metimais pelnė L.Williamsas.

16 min. L.Lekavičius išprovokavo trečiąją S.Galdiko pražangą ir sumetė abi baudas. Kauniečiai apsigynė, o L.Lekavičius smeigė tritaškį – 32:27.

15 min. P.Jankūnas pataikė abi baudas ir jau turėjo 9 taškus (27:23), tačiau po savo pramesto tritaškio kamuolį nusiėmęs M.Lukauskis irgi sumetė baudas – 27:25.

14 min. Puiki L.Westermanno atkarpa. Jis sumetė baudas, o po perimto kamuolio tritaškiu persvėrė rezultatą – 25:23.

13 min. Pora svečių atakos užstrigo ir B.Motumo tritaškis buvo išlyginęs rezultatą, tačiau ir B.Madgenas įmetė iš toli – 20:23.

12 min. Ž.Janavičius gražiu prasiveržimu padidino „Lietkabelio“ persvarą iki penkių (15:20), tačiau taškus pelnė ir P.Jankūnas.

11 min. „Lietkabelis“ mačą tęsė sėkmingai. Pražangą išprovokavęs Ž.Janavičius įmetė vieną baudą, o „Žalgirį“ sustabdę panevėžiečiai netrukus surengė greitą ataką – 15:18.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 15:15

9 min. M.Lukauskis galėjo persverti rezultatą, bet pataikė du baudų metimus iš trijų – 15:15.

8 min. K.Lavrinovičius įmetė tik vieną baudą, R.Seibutis gražiu prasiveržimu pelnė du taškus, tačiau M.Lukauskis įmetė pirmąjį svečių tritaškį – 15:13.

7 min. E.Ulanovo baudų metimai padidino skirtumą – 11:7.

6 min. Po minutės pertraukėlės Š.Jasikevičius pakeitė abu priekinės linijos žaidėjus. E.Ulanovas įmetė prieš M.Lukauskį, o „Lietkabelis“ suklydo jau 5-ąjį kartą.

5 min. Dar po dvitaškį pataikė P.Jankūnas ir S.Galdikas – 9:9.

4 min. Tritaškį pataikė ir P.Jankūnas, bet S.Galdikas įmetė iš po krepšio, o netrukus dar vienu metimu rezultatą išlygino Ž.Skučas – 7:7.

3 min. Abi komandos kelis kartus suklydo, prametė metimus. E.Ulanovas kauniečių sąskaitą atidarė vienu baudos metimu, netrukus tritaškį pataikė K.Pangosas – 4:3.

1 min. Pirmos dvi kauniečių atakos buvo bevaisės, o mačo taškų sąskaitą tritaškiu atidarė Ž.Skučas – 0:3.