Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2016 05 17

Serija tęsiasi: „Lietuvos rytas“ dramatiškose rungtynėse patiesė „Neptūną“

LKL pusfinalio rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ antradienį namuose tik po atkaklios kovos 66:64 (16:16, 19:19, 13:11, 18:18) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir sušvelnino serijos rezultatą 1:2.
Mindaugas Lukauskis
„Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Rungtynės Vilniuje klostėsi taškas į tašką. Prieš lemiamą kėlinį „Lietuvos rytas“ pirmavo dviem taškais. Ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo trijų minučių spurtu 8:0 (66:58). Per penkias pirmąsias ketvirtojo kėlinio minutes „Neptūnas“ sukrapštė vos du taškus. Kėlinio pabaigoje intriga sugrįžo, tačiau vilniečiai klaidų nedarė ir išsaugojo gyvybiškai svarbią pergalę.

Vilniaus klubui Deividas Gailius pelnė 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Uostamiesčio ekipą į priekį vedė legionieriai. Jerai Grantas ir Danielis Ewingas surinko po 16 taškų. J.Grantas pridėjo 10 atkovotų kamuolių.

Klaipėdos klubas prieš tai šventė pergales Vilniuje ir namuose. Penktadienį Klaipėdoje vyks ketvirtosios serijos rungtynės.

Tik viena komanda LKL istorijoje išsigelbėjo serijoje, kurią pradėjo 0-2. 1996 metais Kauno „Žalgiris“ finale 3-2 palaužė Kauno „Atletą“.

„Lietuvos rytas“ antrą kartą per tris sezonus gali likti už LKL finalo borto. Tiesa, prieš dvejus metus situacija turnyro lentelėje susidėliojo taip, kad „Žalgiris“ su sostinės ekipa susitiko pusfinalyje. Bet nuo 1997-ųjų „Lietuvos rytas“ dar niekada nekrito pusfinalyje ne nuo „Žalgirio“ rankos.

Kauno „Žalgiris“ pusfinalyje 3:0 nugalėjo Utenos „Juventus“.

„Lietuvos rytas“: D.Gailius 15, A.Juškevičius 13, K.Brownas, A.Kavaliauskas ir A.Gudaitis po 7, A.Jomantas 6, G.Orelikas 4, A.Lapeta 3, M.Lukauskis ir K.Lavrinovičius po 2.

„Neptūnas“: D.Ewingas ir J.Grantas po 16, M.Girdžiūnas 10.

Rungtynių eiga: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“

Garsiai vietos sirgalių palaikomas „Lietuvos rytas“ rungtynių įspūdingu spurtu nepradėjo. Įpusėjus kėliniui „Neptūnas“ pirmavo 8:5. Likus žaisti pusantros minutės, „Lietuvos rytą“ į priekį išvedė Ado Juškevičiaus tritaškis. Pirmojo kėlinio pabaigoje susikibo A.Juškevičius ir D.Ewingas. Techninė pražanga buvo skirta A.Juškevičiui. Jerai Grantas sunkiu metimu su sirena išlygino rezultatą 16:16.

A.Juškevičius pataikė trečią tritaškį ir įpusėjus antrajam kėliniui „Lietuvos rytas“ pirmavo 25:24. J.Grantas galingu dėjimu persvėrė rezultatą „Neptūno“ naudai. D.Ewingas tritaškiu per Antaną Kavaliauską didino klaipėdiečių pranašumą 33:29. Likus žaisti minutę, metimu iš po krepšio rezultatą išlygino A.Kavaliauskas. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 35:35.

Trečiajame kėlinyje du iš eilės tritaškius pataikė D.Gailius. Tačiau „Neptūnas“ greitai atstatė lygybę – 41:41. Labai nerezultatyviame kėlinyje kova vyko taškas į tašką. Po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ nežymiai pirmavo 48:46.

Ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo trijų minučių spurtu 8:0, kuris pasiuntė klaipėdiečiams įspėjamąjį signalą (56:48). D.Adomaitis sureagavo minutės pertraukėle.

Klaipėdos komandai velniškai nekrito. Per penkias pirmąsias ketvirtojo kėlinio minutes „Neptūnas“ sukrapštė vos du taškus, o „Lietuvos rytas“ laikė apčiuopiamą persvarą (58:50). Visgi „Neptūnas“ greitai nepasidavė. Likus žaisti 8 sekundes, neįtikėtiną tritaškį pataikė D.Ewingas. Rezultatas buvo 65:63. Visgi rungtynių pabaiga sėkmingiau susiklostė vilniečiams.