„Folkloras“ – jau nebe keiksmažodis
Žodis „folkloras“ jaunimui seniau skambėjęs kaip keiksmažodis, vis dažniau sukelia gerus jausmus. Tradicinių šokių vakaronės įgauna vis didesnį pagreitį, o organizatoriai juokauja, kad dėl dalyvių skaičiaus tuoj reikės prašytis į Kauno sporto halę ar Vilniaus Siemens areną. Prie didelio moksleivių ir studentų susidomėjimo tradiciniais Lietuviškais šokiais labai prisidėjo kapela „Lipk ant sienų“, Kauno etninės veiklos centras, paties jaunimo sugalvotas ir įgyvendinamas projektas „Šokit“ ir žinoma lengvai išmokstami tradiciniai šokiai.
Kas paskleidė šokių virusą?
Mintis apie tai, kad reiktų populiarint tradicinius šokius kilo pradėjus lankytis Kauno Purienų vidurinėje mokykloje vykstančiose vakaronėse. Kiekvieną mėnesį vykstančiose vakaronėse dabar susirenka daugiau kaip du šimtai jaunuolių iš visos Lietuvos. „Prisimenu, kai prieš tris metus pirmą kartą nuėjau, negalėjau patikėti savo akimis ir sustojau tarpdury be žado, nes šimtas vaikų, vienu metu trypiančių tą patį šokį, labiau priminė roko muzikos koncertą nei šokių vakarones. Visi šoko „folką“ ir nebuvo nė vieno sėdinčio pakampėse ar susiraukusio“, – pasakojo projekto iniciatorė Gintarė Stankutė.
Didėja pasitikėjimas savimi
Liaudiškų šokių vakaronės – puikus kitokio, šiltesnio, žmogiškesnio bendravimo pavyzdys. Pradėti šokti kai kam būna nelengva, bet įveikus save atsiranda pasitikėjimas savimi ir žmonėmis. Be to, išmokus liaudies šokių yra ką nuvažiavus į kitą šalį parodyt ir pamokyt. Užsieniečiams tai labai patinka. Patikrinta!
Daugiau apie tradicinius Lietuviškus šokius ir vakarones – Vakarones.lt