2016 07 10

Solidų Jono Valančiūno sugrįžimą aptemdė Renaldo Seibučio trauma

Jonas Valančiūnas nieko nelaukęs pradėjo dominavimą Lietuvos rinktinėje. Vien per pirmąjį kėlinį „Toronto Raptors“ atstovas pelnė 8 taškus, o snaiperių įkvėpta Lietuvos komanda nepaliko vilčių Venesuelos krepšininkams – 84:53 (28:14, 19:10, 18:13, 19:16). Tiesa, pergalę apkartino Renaldo Seibučio trauma.
Jonas Valančiūnas
Trečiasis testas: Lietuva – Venesuela / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Pakeliui į Rio | Lietuva – Venesuela 84:53 | „Siemens“ arena

Trečiojo kėlinio pradžioje 30-metis gynėjas suklupo ant parketo ir tik pasišokinėdamas ant vienos kojos pasiekė atsarginių suolą. Rungtynes jis baigė užsikėlęs sužeistą koją su įtvaru ant LED ekrano.

Tuo tarpu aikštėje visus reikalus tvarkė Jonas Valančiūnas ir snaiperiai. Jie jau pirmojo kėlinio viduryje padėjo Lietuvai nurūkti į priekį 15:4. Po dviejų kėlinių komandas skyrė 23 taškai (47:24) ir Venesuelos krepšininkams beliko beviltiškai krapštyti nosis ant suolo ir laukti kitų rungtynių.

J.Valančiūnas per 17,5 minutės pelnė 14 taškų (4/4 dvit., 0/1 trit., 6/7 baud.), atkovojo 4 kamuolius, bet suklydo 4 kartus.

Taip taip pat buvo pirmosios rungtynės ir Domantui Saboniui, Mantui Kalniečiui bei Pauliui Jankūnui. Rungtynėms su Venesuela Jonas Kazlauskas neregistravo Mindaugo Kuzminsko, Roberto Javtoko, Jono Mačiulio ir Vaido Kariniausko.

Beje, rinktinę į priekį vedė snaiperiai Adas Juškevičius ir Marius Grigonis, pelnę atitinkamai 15 ir 13 taškų. Adas pataikė 5 tritaškius iš 5, Marius – 3 iš 4.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mindaugas Kuzminskas Niujorke pasiruošęs ir nešioti spurgas, ir mokytis iš Carmelo Anthony

Rungtynėmis su Venesuela lietuviai pradėjo keturių komandų draugišką turnyrą Lietuvoje.

Jame dar varžosi Baltarusijos ir Nyderlandų krepšininkai. Su Nyderlandais lietuviai susitiks antradienį Alytuje, baltarusiais – ketvirtadienį Kėdainiuose.

Pirmuosius du barjerus prieš pusantros savaitės lietuviai peršoko nesuprakaitavę – 88:58 sutriuškino Naująją Zelandiją ir 81:56 nepaliko vilčių Tunisui.

Lietuva: Adas Juškevičius 15 (5/5 trit.), Jonas Valančiūnas 14, Marius Grigonis 13, Antanas Kavaliauskas 10, Mantas Kalnietis ir Mindaugas Girdžiūnas po 6, Edgaras Ulanovas 5, Domantas Sabonis ir Deividas Gailius po 4, Artūras Milaknis 3, Paulius Jankūnas 2 (4 rez. perd.).

Venesuela: Johnas Coxas 12, Miguelis Ruizas ir D.Lewisas-Padronas po 7.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rezultatyviai į aikštę sugrįžusį Joną Valančiūną sužavėjo rinktinės naujokai

Rungtynių eiga

I kėlinys

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo su trimis naujais veidais šią vasarą: Mantu Kalniečiu, Pauliumi Jankūnu ir Jonu Valančiūnu. Jiems aikštėje dar talkino Edgaras Ulanovas ir Adas Juškevičius.

Pirmuosius taškus rinktinėje šią vasarą jau antrąją minutę pelnė J.Valančiūnas, bet susitikimo pradžioje šeimininkus į priekį vedė 5 taškus pelnęs Edgaras Ulanovas – 7:4.

Lietuviai greitai įjungė aukštesnę pavarą. Po dviejų iš eilės A.Juškevičiaus tritaškių žalieji vos įpusėjus kėliniui nurūko į priekį dviženkliu skirtumu 15:4.

J.Valančiūnas per 8 minutes pelnė 8 taškus ir perėmė puolimo lyderio vaidmenį. Lietuviai užtikrintai pirmavo 21:11.

Perimti kamuoliai, Mariaus Grigonio tritaškis ir Lietuvos rinktinė fantastiškai baigė pirmąjį ketvirtį – 28:14.

II kėlinys

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Trečiasis testas: Lietuva – Venesuela

Fantastiškai į žaidimą nuo suolo įsijungė Marius Grigonis. Vos per 7 minutes puolėjas pataikė du tritaškius ir savo sąskaitoje jau turėjo 10 taškų. Su Pietų Amerikos čempionų titulu į Lietuvą atvykę venesueliečiai bejėgiškai gaudė šeimininkus – 20:35.

Antrasis kėlinys žiūrovams jau galėjo kelti žiovulį. Lietuviai dominavo aikštėje (40:22), o varžovų pastangos priartėti dužo po netaiklių metimų, nors svečiai kartais atakavo iš pakankamai gerų padėčių.

J.Valančiūnas 19-ąją minutę prisėdo ant suolo savo sąskaitoje turėdamas 10 taškų. Lietuviai talžė varžovus nepersistengdami – po dviejų kėlinių pirmavo net 47:24.

III kėlinys

Pirmą kartą aikštėje po pertraukos pasirodė Deividas Gailius.

23-ąją minutę ant parketo suklupo Renaldas Seibutis. Rungtynes teko pristabdyti. Gynėjas šokinėdamas ant vienos kojos pasiekė atsarginių suolą ir iškart sulaukė medikų pagalbos. Atrodo, kad krepšininkas timptelėjo čiurną.

Renaldas greitai atsidūrė atsarginių suolo gale. Krepšininkas ant LED ekrano pakėlė sužeistą koją, o gydytojai uždėjo įtvarą. Akivaizdu, kad rungtynės 30-mečiui buvo baigtos.

Bet ir be R.Seibučio Lietuvos krepšininkai pernelyg nesuprakaitavo – trečiojo kėlinio viduryje mėgavosi krepšiniu 56:32.

Po trijų kėlinių Lietuvos komandos persvara nekėlė abejonių – 65:37.

IV kėlinys

Ketvirtajame kėlinyje beliko sutvarkyti formalumus. J.Kazlauskas leido daugiau pasireikšti mažiau rungtyniavusiems krepšininkams ir pasodino lyderius ant suolo.

Bet ir be pagrindinių žaidėjų nacionalinė komanda nesunkiai susitvarkė su atvykėliais iš Venesuelos 84:53.

TAIP PAT SKAITYKITE: Venesuelos rinktinės žvaigždės istorija: į aukštumas – pro žmogžudžius ir skriejančias kulkas

Venesuelos rinktinės kandidatai
Įžaidėjai: Johnas Coxas, Davidas Cubillanas, Heissleris Guillentas, Gregory Vargas
Atakuojantys gynėjai: Greivisas Vasquezas, Johnas Coxas, Cesaras Garcia, Jose Vargas
Lengvieji krašto puolėjai: Dwightas Lewisas, Anthony Perezas, Javingeris Vargas
Sunkieji krašto puolėjai: Luisas Bethelmy, Nestoras Colmenaresas, Juanas Coronado, Windi Graterolis, Miguelis Ruizas
„Centrai“: Gregory Echenique, Miguelis Marriaga