2016 11 13

Solidžią persvarą iššvaistęs Kauno „Žalgiris“ prakaitavo Prienuose

Sekmadienį LKL savaitės rungtynėse Prienuose Kauno „Žalgiris“ 63:55 (14:15, 25:14, 11:17, 13:9) nugalėjo vietos „Vytautą“. Iki šiol dviženkliu skirtumu varžovus LKL daužęs „Žalgiris“ susidūrė su užsispyrusia Virginijaus Šeškaus kompanija. 14 taškų persvarą iššvaistę kauniečiai turėjo vargti rungtynių pabaigoje, tačiau Pauliaus Jankūno dvigubas dublis užtikrino pergalę.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nors kitą savaitę laukia dvejos Eurolygos rungtynės, Šarūnas Jasikevičius nesiryžo rizikuoti ir nuo rungtynių pradžios išleido stiprų penketą.

Tai davė toną kietai gynybinei kovai. Po ne itin rezultatyvių dešimties minučių „Vytautas“ pirmavo 15:14. Jau įpusėjus antrajam kėliniui žalgiriečiai atitrūko ir įgijo dviženklį pranašumą. Po pirmosios rungtynių dalies „Žalgiris“ pirmavo 39:29.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ dar labiau atitrūko. Tačiau taiklūs Tomo Delininkaičio ir Sauliaus Kulviečio metimai sumažino kauniečių persvarą iki penkių taškų ir atgaivino „Vytauto“ viltį. Dar vienas S.Kulviečio reidas po krepšiu ir komandas jau skyrė vos trys taškai. Prieš lemiamą kėlinį „Žalgiris“ pirmavo keturiais taškais.

Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje, T.Delininkaitis sumažino skirtumą iki taško. Visgi, po aštrių Š.Jasikevičiaus pastabų „Žalgirio“ krepšininkai susikaupė ir nutupdė šeimininkus ant žemės.

„Vytauto“ klubą paskandino itin prastas pataikymas nuo baudų linijos (15/22). Tuo tarpu, „Žalgiris“ padarė net 16 klaidų. Kauno klubas kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 43:31, o po varžovų krepšiais nusiėmė 16 kamuolių.

„Žalgirio“ lyderis buvo 15 taškų pelnęs ir 10 kamuolių atkovojęs Paulius Jankūnas. Kevinas Pangosas pridėjo 10 taškų.

Pirmą kartą šiame sezone „Žalgirio“ ir „Vytauto“ krepšininkai susitiko dar spalio pradžioje. Tuomet Kauno ekipa šventė pergalę 79:66.

Kauno ekipa pastaruosius keturis mačus LKL laimėjo dviženkliais skirtumais, o paskutinė ekipa sugebėjusi rimčiau pasipriešinti „Žalgiriui“ buvo Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Aikštėje nepasirodė Robertas Javtokas, kuris praėjusią savaitę pajuto nugaros spazmus.

Dešimtą pergalę iškovojęs Kauno klubas yra vienvaldis LKL lyderis. V.Šeškaus komanda rikiuojasi penktoje vietoje.

Trečiadienį Kauno „Žalgirio“ Eurolygos rungtynėse namuose laukia Stambulo „Galatasaray“ komandos iššūkis.

„Vytautas“: A.Valeika 12, S.Kulvietis ir M.Kupšas po 11, T.Delininkaitis 10.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 15 (6/10 dvit., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blk.), K.Pangosas 10, B.Motumas 9, A.Lima 9 (9 atk. kam.), L.Lekavičius 6, L.Westermannas 4, A.Milaknis 3, E.Ulanovas 3 (2 blk.), R.Seibutis 2, A.Kavaliauskas 2.