2023 09 23

Solidžią persvarą iššvaistęs „Žalgiris“ be I.Brazdeikio vis dėlto įveikė serbus

Kauno „Žalgiris“ per antrąsias kontrolines rungtynes Kipre dramatiškai įveikė Belgrado „Crvena Zvedza“ ekipą 85:84 (14:21, 27:16, 28:25, 16:22).
Arnas Butkevičius
Arnas Butkevičius / zalgiris.lt nuotr.

Rungtynes geriau pradėjo Belgrado komanda, kuri pirmąjį kėlinį laimėjo 21:14. Vis dėlto „Žalgiris“ kantriai žaidė savo žaidimą ir antrojo kėlinio pabaigoje po 4 iš eilės Rolando Šmito taškų jau kauniečiai buvo priekyje 36:33.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 27:16 ir didžiąją pertrauką pasitiko būdamas priekyje 41:37.

Trečiojo kėlinio pradžioje kauniečiai išlaikė ritmą, atitrūko 9 taškų atstumu (50:41), o po Arno Butkevičiaus dvitaškio greitoje atakoje pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (58:48).

Antroje kėlinio pusėje „Žalgirio“ persvara buvo išaugusi iki 15 taškų (69:54), bet serbai sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą ir sumažino savo atsilikimą iki 7 taškų (69:62).

Kėlinio viduryje jau serbai išsiveržė į priekį 74:73, o nugalėtojų klausimas sprendėsi pačioje rungtynių pabaigoje.

Likus žaisti mažiau nei minutę Belgrado komanda pirmavo 84:81, tačiau kauniečiai po Luko Lekavičiaus dvitaškio su pražanga sugebėjo išsiveržti į priekį 85:84. Paskutinė serbų ataka nebuvo sėkminga ir pergalė atiteko „Žalgiriui“.

Per šias rungtynes „Žalgirio“ komandoje vėl nežaidė Ignas Brazdeikis, kuris artimiausiu metu turėtų persikelti į Pirėjo „Olympiakos“ komandą. Skelbiama, kad už krepšininką kauniečiai iš graikų gaus 500 tūkst. eurų išpirką, o pats I.Brazdeikis Pirėjuje pasirašys 3 metų kontraktą, pagal kurį uždirbs 3 mln. eurų.

Krepšininkas Kipre televizijos kanalui „Cosmote“ patvirtino, kad ketina keltis į „Olympiakos“, o į Pirėjų planuoja atvykti jau sekmadienį.

Penktadienį Kipre per pirmąsias kontrolines rungtynes „Žalgiris“ 72:75 nusileido būtent „Olympiakos“ komandai.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 16, A.Butkevičius 12 (3 per. kam.), L.Birutis 11 (12 atk. kam.), L.Lekavičius 8, R.Šmitas 8, K.Evansas 7 (4 rez. perd., 3 per. kam.), B.Manekas 7 (5 atk. kam.), N.Mitrou-Longas 7, K.Hayesas 6, D.Lavrinovičius 3, T.Dimša 0, D.Giedraitis 0.

„Crvena Zvezda“: R.Giedraitis 19 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Tobey 18, N.Nedovičius 13 (5 rez. perd., 3 per. kam.).