Su 15 diena! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
2019 10 05

Staigmena Klaipėdoje: pranašumą iššvaistęs „Neptūnas“ krito prieš „Šiaulius“

Klaipėdos „Neptūnas“ (2-2) demonstravo neblogą puolimą, bet jis neprilygo „Šiaulių“ (1-3) atakoms. Antano Sireikos auklėtiniai pateikė staigmeną ir šventė pergalę uostamiestyje 94:90 (23:27, 20:28, 28:18, 23:17).
Rokas Gustys
Rokas Gustys / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Klaipėdiečiai iškart parodė varžovams, kad šiems gynyboje teks prakaituoti sunkiai – startavo spurtu 15:5. Vis tik „Šiauliai“ atkuto ir po pirmojo kėlinio atsiliko tik 23:27.

Antrojo kėlinio pradžioje Darrinas Dorsey ir Osvaldas Olivesvičius sušveitė po du tritaškius ir „Neptūnas“ vėl atitrūko. Per didžiąją pertrauką aikštės šeimininkai pirmavo 55:43.

Trečiajame kėlinyje šiauliečiai surengė spurtą 12:2 ir ėmė minti „Neptūnui“ ant kulnų (59:61).

Į priekį „Šiauliai“ galiausiai išsiveržė ketvirtojo kėlinio pradžioje (77:75), o likus žaisti tris minutes A.Sireikos auklėtiniai jau buvo priekyje net aštuoniais taškais (89:81).

Vis tik tada šiauliečiai užstrigo, o „Neptūnas“ laimėjo atkarpą 7:0 ir, likus žaisti minutę, nukirpo atsilikimą iki minimumo (88:89).

Nors ir prisileido varžovus, pergalės iš rankų „Šiauliai“ nebepaleido.

Iš baudos aikštelės šiauliečiai surinko net 60 taškų, antrais bandymais – 21 tašką, po „Neptūno“ klaidų – 22 taškus.

Net 55 dvitaškius metę „Šiauliai“ pataikė 33 (60 proc.). Kovą dėl kamuolių svečiai laimėjo 39:30.

Rokas Gustys pelnė 15 taškų (6/8 dvit., 3/6 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą, 4 kartus prasižengė ir išprovokavo 7 varžovų nuobaudas. Aukštaūgio sąskaitoje – 29 naudingumo balai.

„Neptūnas“: D.Dorsey (4/5 trit.) ir D.Gailius (3/3 dvit., 4/4 trit., 4 kl.) po 18, O.Olisevičius 14, G.Masiulis 11 (7 atk. kam.).

„Šiauliai“: A.Wrightas 18 (7 atk. kam.), R.Gustys 15 (6/8 dvit., 11 atk. kam.), E.Šaulys 14, B.Griciūnas ir K.Hardy (7 atk. kam.) po 12.