2019 05 21

LKL pusfinalio startas – be intrigos: „Žalgiris“ po pertraukos nupūtė „Lietkabelį“

Kauno „Žalgiris“ sėkmingai pradėjo LKL pusfinalio seriją. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po didžiosios pertraukos šovė į priekį įspūdingu spurtu ir 78:58 (18:11, 18:21, 23:10, 19:16) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Serijos iki dviejų pergalių rezultatas – 1-0 kauniečių naudai. Antrosios rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Panevėžyje.

Pirmoji rungtynių Kaune pusė nebuvo labai sėkminga nei vienai komandai – „Žalgiris“ realizavo vos vieną tritaškį, o svečiai neišnaudojo net ir šimtaprocenčių progų pasižymėti.

Kauno publiką buvo privertęs sunerimti Marius Grigonis, kuris antrajame kėlinyje pasisuko čiurną ir paliko aikštę šlubčiodamas, tačiau vėliau gynėjas galėjo tęsti susitikimą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marius Grigonis

Per pertrauką „Žalgiris“ pirmavo 36:32.

Trečiojo kėlinio pradžioje Edgaras Ulanovas ir Aaronas White’as smeigė po tritaškį ir pirmą kartą „Žalgirio“ persvara padėjo iki dviženklės (44:34). Kauniečių spurtas išsitęsė iki 17:2 per pirmas aštuonias ketvirčio minutes, o prieš ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai pirmavo jau 59:42.

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas – jo metu abi komandos tiesiog laukė mačo pabaigos.

Brandonas Daviesas pelnė 16 taškų (5/8 dvit., 6/8 baud. met.) ir buvo rezultatyviausias savo komandoje. Amerikietis atkovojo 9 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

Kovą dėl kamuolių „Žalgiris“ laimėjo net 46:30. Vien puolime kauniečiai sugriebė 17 kamuolių. Antru bandymu šalies čempionai pelnė 20 taškų.

„Lietkabelio“ komanda dvitaškius metė 40 proc. (16/40), o tritaškius – 26 proc. (5/19) taiklumu.

„Žalgiris“: B.Daviesas 16 (9 atk. kam.), A.White'as 12, N.Woltersas 11, E.Ulanovas (7 atk. kam.) ir A.Milaknis po 8, M.Grigonis 7 (5 rez. perd.).

„Lietkabelis“: J.Wilsonas 14, M.Kupšas 13 (7 atk. kam.), S.Kulvietis 8, Ž.Dimecas 7.

Rungtynių eiga. Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“

38 min. E.Ulanovas smeigė tritaškį, R.Jokubaitis pataikė iš vidutinio nuotolio – 78:53.

37 min. Panevėžiečiai surengė keletą tikslių atakų iš eilės, bet „Žalgirio“ persvara vis dar milžiniška – 71:53.

34 min. A.Milaknis pabėgo į greitą ataką, įkrovė iš viršaus, o kitoje atakoje smeigė ir tritaškį – 71:46.

33 min. N.Woltersas tritaškiu padidino skirtumą iki 20-ties – 64:44.

31 min. D.Thompsonas pelnė lengvus taškus – 61:42.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 59:42

30 min. Prieš paskutinį kėlinį „Žalgiris“ priekyje buvo 17 taškų skirtumu.

29 min. „Žalgiris“ kėlinį laimi jau net 19:6.

26 min. „Lietkabelis“ šiame kėlinyje buvo pelnęs vos 2 taškelius, o B.Daviesas su A.White'u toliau didino savo komandos persvarą – 50:34.

24 min. A.White'as smeigė iš toli ir „Žalgirio“ skirtumas pirmą kartą šios dienos rungtynėse šoktelėjo iki dviženklės ribos – 44:34.

22 min. E.Ulanovas pataikė tritaškį, B.Daviesas dar padidino savo komandos pranašumą – 41:34.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 36:32

20 min. M.Kupšas įspūdingai blokavo B.Davieso metimą, o „Žalgiris“ prieš didžiąją pertrauką pirmavo keturiais taškais.

19 min. B.Daviesas baudų metimais kiek padidino komandos persvarą – 32:29.

17 min. M.Grigonis pasisuko čiurną ir iššlubavo iš aikštės.

16 min. D.Tarolis ir J.Wilsonas įšovė po tritaškį, o Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės. Jo komandos pranašumas sumenko iki vieno taškelio – 26:25.

14 min. Po M.Kupšo dvitaškio „Žalgirio“ persvara ištirpo iki trijų taškų – 22:19.

12 min. S.Kulvietis pataikė sunkų tritaškį per rankas. Kauniečių pranašumas aptrupėjo – 22:17.

11 min. Šaras ploja. „Žalgiris“ pirmoje atakoje paskutinėmis sekundėmis pelnė taškus – 20:11.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ 11:18

10 min. Kėlinį taikliais baudų metimais užbaigė J.Wilsonas, bet „Lietkabeliui“ gyvenimas Kaune kol kas labai nelengvas.

9 min. A.White'as dar kartą greitoje atakoje kalė iš viršaus – 17:9.

8 min. B.Daviesas užbaigė keletą atakų, M.Grigonis pridėjo dvitaškį ir „Žalgiris“ vėl priekyje – 15:9.

5 min. Panevėžiečiai išsiveržė į priekį po M.Kupšo dvitaškio – 7:6.

3 min. A.White'as įkalė iš viršaus po puikaus L.Westermanno perdavimo, jam tritaškiu atsakė S.Sinovecas. Kauniečiai pirmauja – 6:3.

1 min. Seriją atidarė A.White'o dvitaškis – 2:0. Ž.Dimecas dukart visiškai laisvas prametė iš po krepšio.

Starto penketai:

„Žalgiris“: Leo Westermannas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as, Brandonas Daviesas.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas, Paulius Valinskas, Donatas Tarolis, Stefanas Sinovecas, Žiga Dimecas.