2022 05 13

Uraganinis puolimas: „Rytas“ pusfinalio serijos starte nupūtė „Šiaulius“

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai labai užtikrinta pergale pradėjo LKL pusfinalio seriją prieš „Šiaulius“. Giedriaus Žibėno auklėtiniai, užėmę pirmąją vietą reguliariajame sezone, namuose dominavo 97:75 (16:14, 25:20, 33:18, 21:22).

Rungtynių pradžia Vilniuje vėlavo net 12 minučių, mat „Ryto“ sirgaliai visoje arenoje prieš pat ginčo kamuolį išmetė daugybę konfeti popierėlių. Aikštės valymo darbais rūpinosi ne tik aptarnaujantis arenos personalas, bet ir kai kurie komandų žaidėjai.

Kaip ir buvo galima tikėtis, rungtynės nuo pat jų pradžios buvo itin aukšto tempo, o „Ryto“ komanda greitai įgijo pranašumą. Tiesa, varžovų X faktoriumi greitai tapo Issufas Sanonas, kilęs nuo suolo ir ėmęs siautėti varžovų aikštės pusėje.

Antrojo kėlinio viduryje „Šiauliai“ buvo atsidūrę ir priekyje, bet greitai „Rytas“ svėrė svarstykles savo pusėn, o prieš pertrauką Margirio Normanto tritaškis atšokus nuo varžovo persvarą padidino iki dviženklės (40:30).

Į pertrauką ekipos išėjo „Rytui“ pirmaujant 41:34.

Suintensyvino vilniečiai gynybą po pasitarimo rūbinėje, o emocijomis sprogo „Jeep“ arena po dviejų iš eilės M.Normanto tritaškių, kuriuos skyrė vos 13 sekundžių (54:41). Galiausiai „Ryto“ pranašumas padidėjo ir iki 20-ties taškų, po trijų kėlinių kėlinių rezultatas buvo įtikinamas 74:52.

Paskutiniosios 10 minučių jau tebuvo formalumas – „Rytas“ serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis mačas Saulės mieste vyks sekmadienį – gegužės 15 dieną.

M.Normantas su 16 taškų buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose, Lukas Uleckas pridėjo 14 taškų.

„Šiauliams“ I.Sanonas surinko 20 taškų, Giedrius Staniulis – 18, A.Urbutis – 17.

„Rytas“ pataikė 57 proc. dvitaškių (17/30) ir 42 proc. tritaškių (16/38), kovą dėl kamuolių laimėjo 36:31.

„Rytas“: M.Normantas 16, L.Uleckas 14, V.Kariniauskas 11, M.Girdžiūnas ir I.Buva po 9.

„Šiauliai“: I.Sanonas 20, G.Staniulis 18, A.Urbutis 17.

Rungtynių eiga. „Rytas“ – „Šiauliai“

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Šiauliai“

40 min. Tai yra viskas. „Rytas“ serijoje pirmauja 1-0.

36 min. M.Varno du taškai su pražanga, bet deficitas jau neatrodo panaikinamas – 65:86.

34 min. „Ryto“ komandai trūksta susikaupimo, tad G.Žibėnas prašo minutės pertraukėlės – 81:60.

32 min. L.Uleckas galingu dėjimu sudrebino varžovų krepšį – 76:54.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Šiauliai“ 74:52

29 min. Kaip ir viskas aišku Vilniuje šįvakar. Šeimininkai dominuoja – 69:49.

27 min. S.Smithas įšovė tritaškį ir demonstratyviai pritūpė prie „Šiaulių“ sirgalių, įsitaisiusių pirmoje eilėje – 65:45.

25 min. Neškite gesintuvą. M.Normantas liepsnoja – 60:45.

24 min. Maargiris Normantas! Du jo tritaškiai iš eilės. Kokios emocijos Vilniuje – 54:41.

23 min. Tritaškis ir dėjimas iš viršaus greitoje atakoje saugo šiauliečius nuo bėgti bandančių oponentų – 41:48.

21 min. G.Radzevičius pradėjo antrąją mačo pusę tritaškiu – 44:36.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Šiauliai“ 41:34

20 min. 11 taškų (41:30) siekė „Ryto“ pranašumas vienu metu, bet šiauliečiai per keletą atakų deficitą apkarpė. Laukia itin intriguojanti antra rungtynių pusė.

19 min. Atšokęs nuo varžovo M.Normantas įkrėtė puikų tritaškį – 40:30.

18 min. A.Butkevičiaus tritaškis truktelėjo į priekį „Rytą“, bet pražanga M.Normantui įpykdė sirgalius ir vėl.

17 min. Oi kaip karšta darosi Vilniuje! Darius Gudelis ir Donatas Zavackas šaukė visomis gerklėmis, kai teisėjai nesušvilpė pražangos prieš A.Butkevičių.

„Šiauliai“ buvo išsiveržę į priekį, bet M.Normantas pelnė du taškus su pražanga – 31:29.

15 min. Žvėriškai kol kas žaidžia I.Sanonas, dabar jis jau pakabino kamuolį virš lanko komandos draugui. Per 7 minutes gynėjas pelnė 12 taškų ir jau surinko 18 naudingumo balų.

I.Sanonas išrašė dar vieną perdavimą, šįkart po jo I.Armwoodas pataikė iš toli, atsilieka šiauliečiai jau tik tašku – 27:28.

13 min. „Rytas“ yra greito žaidimo ir tritaškių komanda, tad nenuostabu, jog laisvi pataiko vilniečiai. Šįkart taiklus M.Girdžiūnas, jam dvitaškiu atsakė I.Sanonas – 25:20.

12 min. V.Kariniauskas taip pat taiklus iš toli, šiauliečių taškų sausrą palaistė A.Urbutis, M.Varnas sumetė baudas. Vilniečiai priekyje – 22:18.

11 min. Kaip puikiai suvaikščiojo kamuolys „Ryto“ atakos metu! Galiausiai L.Uleckas pataikė ir dar vieną tritaškį – 19:14.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Šiauliai“ 16:14

10 min. I.Sanonas! Trys taškai!

9 min. Jis gali tapti X faktoriumi. I.Sanonas įkrėtė tritaškį ir „Ryto“ persvarą apkarpė, netrukus dar pridėjo ir taiklias baudas. Bet štai L.Ulecko prie tritaškio linijos laisvo palikti nevalia – 16:11.

8 min. T.Leissneris varžovų klaidą pavertė tritaškiu greitoje atakoje – 13:6.

7 min. „Šiaulių“ puolimui mačo pradžia – sunki. Daug ilgų atakų, nerandant logiško tęsinio ir metimo. Vos 6 pelnyti taškai per 7 minutes.

5 min. Pirmąjį tritaškį šios dienos rungtynėse pelnė S.Smithas – 7:4.

4 min. Kaip ir buvo galima tikėtis, rungtynių tempas kol kas didžiulis, tik įmesti abiem komandom sekasi sunkiai. Po M.Normanto dvitaškio vilniečiai priekyje – 4:2.

2 min. Pirmuosius mačo taškus pelnė „Šiauliai“, bet netrukus I.Buva atidarė ir „Ryto“ sąskaitą. Kokį bloką I.Armwoodas išrašė A.Butkevičiui! Įspūdinga – 2:2.

1 min. Rungtynės startavo! Net 12 minučių užtruko valymo darbai, o šluotą į rankas griebė ir komandų personalas, ir keletas žaidėjų.

0 min. Rungtynės jau turėjo būti prasidėjusios, tačiau konfeti lietus Vilniuje sutrikdė visus planus. Mačas vėluoja jau 8 minutes.

Starto penketai.

„Rytas“: Speedy Smithas, Margiris Normantas, Gytis Radzevičius, Arnas Butkevičius, Ivanas Buva.

„Šiauliai“: Donatas Sabeckis, Paulius Danusevičius, Isaiah Armwoodas, Martynas Varnas, Giedrius Staniulis.