2022 05 04

Šventė Klaipėdoje: „Neptūnas“ pranoko Edgaro Ulanovo netekusį „Žalgirį“

Dramatiškai laimėjęs pirmąjį Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinalio serijos mačą namuose, Kauno „Žalgiris“ raumenų nepademonstravo ir atsakomojoje akistatoje uostamiestyje. Sirgalių pakylėtas Klaipėdos „Neptūnas“ trileryje iki paskutinių sekundžių tituluotą varžovą įveikė 70:68 (15:19, 23:19, 11:10, 21:20) bei atstatė serijos iki trijų pergalių lygybę 1-1.

Tai – pirmasis istorijoje Kauno „Žalgirio“ pralaimėjimas LKL ketvirtfinalio etape bei pirmoji Klaipėdos „Neptūno“ pergalė prieš „Žalgirį“ po beveik trejų metų pertraukos.

Nors mūšio starte pozityvių ženklų mėlynai baltų sirgalių padangėje nesimatė.

Josho Nebo dėjimas su pražanga „Žalgirio“ pranašumą antrajame kėlinyje kilstelėjo iki dviženklio, tačiau „Neptūno“ krepšininkai parodė kovingumą.

Žygimantas Janavičius ir Benas Griciūnas iki ilgosios pertraukos pelnė po 12 taškų, o šio dueto vedina uostamiesčio ekipa švieslentėje atstatė status quo – 38:38.

Lietuvos čempionų problemos ties įsibėgėjusiu „Neptūnu“ nesibaigė – antrojo kėlinio pabaigoje kojos traumą patyręs Edgaras Ulanovas daugiau ant parketo nebegrįžo.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai trečiajame ketvirtyje per beveik 8 minutes buvo pelnę 4 taškus, bet tuomet staigiai įkratė 7 taškus ir po Nojaus Mineikio tritaškio greitoje atakoje išsiveržė į priekį 49:46.

Likus 4 minutėms iki dvikovos pabaigos, Ž.Janavičius dūrė ketvirtąjį tolimą metimą į „Žalgirio“ krepšį, taip šeimininkams vėl suteikdamas minimalų pranašumą.

Lukas Lekavičius ketvirtajame ketvirtyje surinko 11 iš pirmųjų 14 svečių taškų, bet prožektorių šviesos lemiamu metu krypo į klaipėdietį Deividą Gailių, kurio svarbūs metimai skrodė „Žalgirio“ tinklelį.

Prasidėjus paskutinei minutei „Neptūnas“ pirmavo 66:64, o nedovanotinai suklydo žalgirietis Tyleris Cavanaugh. Kazio Maksvyčio kariauna gavo dar vieną šansą, bet Nielsas Giffey nerealizavo tritaškio metimo iš patogios situacijos.

Karoliui Lukošiūnui pavyko išlyginti rezultatą. Lemiamam išpuoliui „Neptūnas“ turėjo 3 sekundes, bet po minutės pertraukėlės pavyko suregzti sėkmingą išpuolį – J.Nebo pražanga sustabdė tritaškį metusį D.Gailių.

Snaiperis tampė sirgalių nervus ir prametė pirmuosius du baudų metimus, bet realizavo trečiąjį.

Šioje akistatoje abi komandos pasižymėjo itin prastu pataikymu iš toli – „Neptūnas“ pataikė 6 iš 25 (24 proc.), „Žalgiris“ – 3 iš 18 (16,7 proc.).

Šiame mače „Žalgiris“ vėl vertėsi be Tai Websterio ir Mareko Blaževičiaus.

Trečiosios ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Neptūno“ vyks artėjantį šeštadienį Garliavoje.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 21 (5 rez. perd., 23 naud. bal.), Benas Griciūnas (9 atk. kam., 25 naud. bal.) ir Deividas Gailius – po 16.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17 (4 rez. perd., 11 išp. pražangos, 28 naud. bal.), Joffrey Lauvergne'as 14, Tyleris Cavanaugh ir Edgaras Ulanovas – po 6.