2021 04 18

Taikiklio iš tolimojo nuotolio nesuderinęs „Žalgiris“ triumfavo uostamiestyje

Dvikovų maratoną „Betsafe-LKL“ pirmenybėse pastaruoju metu išgyvenantis Kauno „Žalgiris“ (24-3) nesutiko rimtesnio pasipriešinimo uostamiestyje. Daugkartiniai šalies čempionai net ir be taiklių tolimų metimų pagalbos užtikrintai 88:72 (17:16, 21:15, 26:20, 24:21) susitvarkė su Klaipėdos „Neptūnu“ (9-21).
Thomas Walkup
Thomas Walkup / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Sezoną Eurolygoje pabaigę kauniečiai atsikvėpti neturi kada, mat reikia sužaisti daug nukeltų „Betsafe-LKL“ pirmenybių susitikimų. Akistata Klaipėdoje žalgiriečiams buvo ketvirtoji per pastarąsias 8 dienas.

Pašėlusiu tempu – kartą per dvi dienas – „Žalgiris“ rungtyniaus ir toliau. Jau antradienį LKL čempionų laukia namuose lauks Utenos „Juventus“, ketvirtadienį – Alytaus „Dzūkija“.

Rungtynes „Švyturio“ arenos šeimininkai pradėjo pakiliai – spurtavo 8:0 ir jau po trejeto sužaistų minučių Martinui Schilleriui teko prašyti pirmojo pasitarimo. Strategas greitai pabudino savo auklėtinius, kurie kėlinį netgi sugebėjo laimėti (16:15).

Antrajame ketvirtyje abi ekipos žaidė atkarpomis, tačiau su kiekviena rungtynių minute „Žalgirio“ pranašumas ryškėjo. Iš karto po pertraukos svečiai pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą ir užtikrintai nužygiavo iki 24-iosios pergalės vietiniame fronte.

Kauniečiai uostamiestyje 3,5 kėlinio niekaip nesuderino taikiklio iš tolimojo nuotolio. „Žalgiris“ rungtynes apskritai pretendavo baigti be taiklaus tritaškio, tačiau ketvirtojo kėlinio viduryje ledus pagaliau pralaužė Thomasas Walkupas, o tiksint paskutinei minutei po tolimą metimą pridėjo Marius Grigonis ir Rokas Jokubaitis.

„Betsafe-LKL“ čempionato lyderiai tarp visų lygos komandų pirmauja pagal per rungtynes pataikytų tritaškių skaičių (vid. 10,1), o pagal taiklumą (40,7 proc.) nusileidžia tik Vilniaus „Rytui“, tačiau Klaipėdoje realizavo vos 3 metimus iš 17 (17 proc.).

Tragiškai iš tolimojo nuotolio atakavo ir „Neptūnas“ – 3 iš 18 (16 proc.).

Nugalėtojus į priekį vedė Th.Walkupas ir M.Grigonis – abu gynėjai pelnė po 18 taškų ir surinko po tiek pat naudingumo balų (21).

Šeimininkų ekipoje rezultatyviausiai su 13 taškų rungtyniavo Simas Galdikas ir Deividas Gailius.

Klaipėdos „Neptūnas“: Deividas Gailius ir Simas Galdikas po 13, Žygimantas Janavičius 11 (6 rez. perd.), Norbertas Giga 10.

Kauno „Žalgiris“: Thomasas Walkupas ir Marius Grigonis po 18, Rokas Jokubaitis 11 (5 rez. perd.), Augustine'as Rubitas 10, Marekas Blaževičius ir Lukas Lekavičius po 8.