Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tomas Okmanas: kaip ir kodėl „Ryto“ sirgalius tapo „Žalgirio“ bendrasavininkiu?

15min laidoje PIKENROLAS dalyvavęs verslininkas Tomas Okmanas atskleidė, jog jaunystėje augo su Vilniaus „Ryto“ pergalėmis, tačiau galiausiai gyvenimo kelias nuvinguriavo į Nemuno salą, kai 2022-ųjų balandį „Tesonet“ įsigijo dalį „Žalgirio“ akcijų. Kaip ir kodėl „Ryto“ sirgalius tapo „Žalgirio“ bendrasavininkiu?
Tomas Okmanas
Tomas Okmanas / 15min nuotr.

Vilniečiui teko sudeginti daugybę projektų ir verslų, kol galiausiai jam su partneriu Eimantu Sabaliausku pavyko į žvaigždes iššauti su kibernetinio saugumo sprendimus kuriančios informacinių technologijų įmone „Tesonet“.

„Tesonet“ sukurta „Nord Security“ kompanija – viena iš dviejų Lietuvos „vienaragių“ su „Vinted“, kuriais nuo 2000-ųjų vadinami technologijų startuoliai, kurių rinkos vertė viršija 1 mlrd. JAV dolerių.

„Aš užaugau fabuose (Fabijoniškių mikrorajone Vilniuje – aut. past.), nuo mažens žaidžiau krepšinį, kuris man labai patiko, baigiau tą pačią mokyklą, kaip ir Martynas Pocius, o jo tėtis Gintaras buvo mūsų vaikų komandos treneris, – 15min laidoje PIKENROLO KLUBAS atsiminimais dalijosi 36-erių verslininkas Tomas Okmanas. – Nebuvau didžiulis „Ryto“ sirgalius, bet jaučiau meilę krepšiniui, o „Rytas“ buvo mano miesto komanda. Faina būdavo pažiūrėti jų rungtynes. Sirgau už „Rytą“ ir pergales. Geri prisiminimai, pamenu, kad į rungtynes iš Fabijoniškių galima būdavo nueiti pėsčiomis.“

Lukas Balandis / BNS nuotr./Tomas Okmanas, Eimantas Sabaliauskas
Lukas Balandis / BNS nuotr./Tomas Okmanas, Eimantas Sabaliauskas

2022-ųjų balandi „Tesonet“ oficialiai prisijungė prie „Žalgirio“ šeimos, įsigijusi 25 proc. „Žalgiris Group“ akcijų.

Kodėl pasirinktas buvo „Žalgiris“, o ne „Rytas“, 15min laidoje buvo paklausta T.Okmano.

„Abi organizacijas kažkiek teko pažinti iš vidaus, galiu pasakyti, kad jos yra labai skirtingos, – sakė T.Okmanas, atskleidęs, jog šiuo metu „Tesonet“ valdo 45 proc. „Žalgiris Group“ akcijų. – Manau, kad „Žalgiris“ yra labiau visos Lietuvos komanda, o ne vieno ar kito miesto. Šis klubas žaidžia Eurolygoje, bet labiausiai mes susižavėjome ir prisirišome prie žmonių, kurie dirba „Žalgirio“ organizacijoje. Tai – Paulius Motiejūnas ir kiti. Kitas dalykas – galbūt ir nebuvo galimybių ateiti į „Rytą“. Tai nėra prekybos centras, tad turi susijungti daug taškų ir reikia pažinoti vieni kitus. Taip ir sukrito viskas. Negalėjau rinktis klubo, nes tai nėra apsipirkimas prekybos centre.“

VIDEO: Tomas Okmanas: kodėl „Tesonet“ įsigijo Kauno „Žalgirio“, o ne Vilniaus „Ryto“ akcijas?

Tomas Okmanas 15min prenumeratoriams skirtame PIKENROLO KLUBE papasakojo apie sprendimą jungtis prie „Žalgirio“, apie organizacijoje jau nuveiktus „Tesonet“ darbus, ateities viziją, 25 mln. eurų biudžeto svajonę, pažintį su Pauliumi Motiejūnu ir Pauliaus Jankūno augimą sporto vadovo pozicijoje.

Kiek truko „Tesonet“ ir „Žalgirio“ derybos, pasibaigusios 2022-ųjų pavasarį: „Kiekvienas atvejis yra skirtingas. Manau, kad neįmanoma, jog procesas būtų greitesnis nei 3-4 mėnesiai, bet jei tai trunka ilgiau nei pusantrų metų, tai irgi kažkas yra labai negerai. Derybos vyksta šiame diapazone, nespecifikuojant šio atvejo. Nepamenu kiek tai truko, bet ryšį su Pauliumi Motiejūnu seniai palaikėme. Padėdavome komandai visaip, kaip galėdavome.“

Kodėl „Tesonet“ įsigijo „Žalgirio“ akcijas: „Lietuva yra krepšinio šalis. Mes mokame žaisti krepšinį. Atrodo, jog pritaikius tam tikrus organizacinius pakitimus, galima pasiekti gerokai daugiau. Pamatėme, jog su „Žalgiriu“ sinergija yra didesnė, nei kad 1+1 yra 2. Pridedant mūsų ir jų patirtį, neliečiant sporto dalies, galima padaryti daug įvairiausių inovatyvių dalykų. Mes pamatėme šią galimybę. Mūsų tikslas – pastatyti stiprios organizacijos pamatą. Matome daugybę pavyzdžiui, kai klubai su didesniais biudžetais tokių rezultatų neturi. Toks buvo mūsų matymas, kad sujungs jėgas galima daug ką nuveikti. „Žalgirio“ žmonės visada gali kreiptis į „Tesonet“ žmones. Daug sinergijos, daug kas kartu dirba. Daug įvairių pokyčių – „Žalgiris Ventures“ buvo įkurta. Naudojame ir tam tikrą sistemą. Atrodo, kad „Žalgiris“ tikrai nėra finansinė investicija. Mūsų tikslas, kad organizacija iš savęs generuotų gerus finansinius rezultatus, gerą ir efektyvų darbą, o tuomet galėtų investuoti atgal į sportą ir siekti gerų rezultatų, kokių mes norime ir siekiame.“

PIKENROLO KLUBAS: T.Okmanas – akcijų skaičius „Žalgiryje“, P.Motiejūno įtaka ir 25 mln. eurų svajonė
Šis video įrašas matomas
15min prenumeratoriams.
Pikernolo klubas

Ar „Žalgiris“ gali nešti pelną? „Klubas tikrai gali būti pelningas. „Žalgiris“ nėra tik krepšinio komanda. Tai – visa organizacija, į kurią įeina ir arenos valdymas, ir baseinas, ir ledo rūmai, ir futbolas, ir krepšinis. Jeigu viską sudedi į vieną visumą, tikrai galima pasiekti gerų finansinių rezultatų, kuriuos gali toliau reinvestuoti į plėtrą – arba samdyti biuro žmones, ar didinti krepšinio klubo biudžetą. Tikrai galima uždirbti. Turime komandą, kuriai puikiai tą supranta ir gali tai įrodyti. Dedame visas pastangas, kad tai ir įvyktų. Atsiranda ir nauji rėmėjai, kuriems bandome parodyti, kad yra ne tik paprastas rėmimas, bet yra ir finansinė grąža. Pradėjome dirbti su tokiais tarptautiniais prekiniais ženklais, kaip eBay ir Samsung, skaičiuojame viską, kad parodytume, kiek tame yra vertės jiems.“

Kiek „Žalgirio“ akcijų priklauso „Tesonet“? „Šiuo metu „Tesonet“ turi 45 proc. „Žalgiris Group“ akcijų. Kas susiję su krepšiniu – akcijos yra Pauliaus Jankūno, kas nesusiję su krepšiniu – Pauliaus Motiejūno. Šie dalykai organizacijoje užtrunka ilgai. Teisininkai ir finansininkai ties tuo dirba.“

Finansinė, inovatyvių sprendimų ir patarimų „Tesonet“ pagalba „Žalgiriui“: „Padedame iš visų pusių. „Tesonet“, tai yra „NordVPN“, yra „Žalgirio“ rėmėjas. „Tesonet“ ir pats perka paketą iš „Žalgirio“. Labiausiai mes padedame darbu kartu. Man palieka labai gerą įspūdį, kaip komandos dirba kartu. Dėl to aš esu labai laimingas. Kitas dalykas – pagalba partnerysčių suradimui, kaip didžiausios technologijų kompanijos, kurias mes pažįstame. Visi kartu bendromis pastangomis bandome pasiekti tai, kad šis modelis veiktų. Visais būdais bandome „Žalgiriui“ padėti.“

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Tomas Okmanas ir Eimantas Sabaliauskas

Vieta „Žalgirio“ augimui: „Mums reikia išmokti dar geriau ir efektyviau dirbti. Visi žmonės tikrai užsivedę dirba, kartais ir persidirba, pervargsta. „Žalgirio“ organizacija visa yra ypatingai atsidavusi. Turime labiau ir stipriau investuoti į technologinius sprendimus, duomenų analitiką. Prie mūsų prisijungė duomenų skyriaus vadovas, kuris bandys apjungti visą turimą informaciją į vieną vietą, kad galėtume pasiūlyti dar geresnę patirtį sirgaliams, kurie atvyksta į rungtynes. Mes norime pastoviai augti. Tas augimas turi nesustoti, o tai yra didžiausias iššūkis. Vietų tobulėjimui yra daug.

Turbūt matėte, kad pradžioje sulaukėme kritikos, bet pakeitėme visą prekinį ženklą, logotipus. Tai buvo labai profesionaliais padarytas rinkos tyrimas – kas mes esame, kokios yra mūsų vertybės ir kad „Žalgiris“ yra pretendentas, kuris nori augti ir mokytis. Tai būtų daryta tikrai profesionalios komandos, paimtos iš išorės. Jie tokius pakitimas jau yra darę ne kartą. Viskas paremta įvairiais tyrimais, o ne šiaip iš oro, kad nupiešė ir mums yra gražu. Natūralu, kad prie naujo daikto visiems reikia priprasti. Atnaujinome visą internetinę parduotuvę, naujos linijos ten. Žinau, kad dar daug naujienų laukia. Mes dirbame ties tuo, kad gerintume sirgalių patirtį.“

Kodėl „Tesonet“ reklamos nėra ant „Žalgirio“ marškinėlių? „O kam ją dėtis? Nereikia. „Žalgirio“ vardas yra istorinis, naudojamas 80 metų, tai nesvarstome kažko keisti. Šis klausimas tikrai nėra šiuo metu ant stalo. Tikimės, kad ir ateityje tokių minčių nekils.“

T.Okmano ir Pauliaus Motiejūno pažintis: „Mūsų pažintis nėra labai sena, gal keleri metai. Mes atradome tikrai labai artimą ryšį, bendraujame šeimomis ir su vaikais. Draugystė nėra sena, bet greitai suradome ryšį. Labai žaviuosi Pauliaus atsidavimu darbui, kaip jis mokosi ir tobulėja. Jis yra atviras įvairiems pasiūlymams, nėra užsisklendęs. Jis yra pavyzdys, kaip galima mąstyti vizionieriškai ir sunkiai dirbti. Visa „Žalgirio“ organizacija kultūriškai yra taip pastatyta. Visi ten yra labai atsidavę, myli komandą ir dirba iš visos širdies.“

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Paulius Motiejūnas
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Paulius Motiejūnas

Ko T.Okmanas galėtų pasimokyti iš P.Motiejūno? „Labai daug ko. Kas man buvo sunkiausia, tai išlaikyti šaltą protą. Po pergalių pasidžiaugi ir judi į priekį, o po pralaimėjimų ar sunkių epizodų galima nugrimzti į liūdesį. Per paskutinius metus tikrai buvo linksmųjų kalnelių – nuo trenerio keitimo ir kitų dalykų. Bet tvirtai yra laikomasi, moka pergalėmis džiaugtis trumpai, o pralaimėjimus greitai pamiršti. To išmokau ne tik iš Pauliaus, bet ir viso sporto pasaulio, kuriame psichologija tikrai daug ką reiškia.“

Kaip reagavo į žinią, jog P.Motiejūnas tapo Eurolygos CEO: „Žinoma, šią informaciją pradėjau gauti kiek anksčiau. Aš buvau vienas pagrindinių palaikytojų. Labai norėjau, kad Paulius ten eitų ir koptų karjeros laiptais. Ir ne tik dėl to, kad Pauliui gerai, tai gerai ir Eurolygai, ir pačiam krepšiniui. Žinau koks jis gali būti užsispyręs, atsidavęs, dirbti dieną ir naktį. Vieną dieną Vitorijoje, kitą grįžta namo iš Indianos. Jis dirba 24 valandas per parą ir septynias dienas per savaitę. Pauliaus mokymosi ir augimo potencialas yra tikrai didžiulis. Eurolygai nuo to tik geriau. Tai yra geras pavyzdys, kai organizacija toliau gerai ir organizuotai dirba, net kai išeina vadovas. Tai pavyzdys, kad šis verslas yra geras ir tvarus.“

Vis dar palaikomas ryšys su P.Motiejūnu: „Daug bendraujame, susirašinėjame, nes mes esame draugai. Žinau, kad Paulius laukia asmeninių pokyčių. Susitinkame net tada, kai laiko turime mažai. Jis prieš porą savaičių buvo Lietuvoje, tai susitikome gal 23 valandą, nuvežiau jį į oro uostą, pasėdėjome automobilyje ir pasikalbėjome. Tikrai palaikome ryšį, šiltai ir artimai.“

Ar P.Motiejūno ranka vis dar juntama „Žalgiryje“? „Ne, Paulius tikrai atsitraukęs nuo sportinių nuomonių, pamąstymų ir nurodymų. Taip, P.Jankūnas gavo krikšto ugnies nuo visų, bet auga ir tvarkosi. Žalias kraujas bėga ir jo venomis. Visus sportinius sprendimus priima P.Jankūnas.“

Ar T.Okmanas prisideda prie sporto sprendimų „Žalgiryje“? „Sporto reikalai yra sportininkų ir sporto vadybos klausimas. Aš tame patirties neturiu, tad esu visiškai atsiribojęs. Paulius Jankūnas su komanda priima visus sprendimus, o mes jį palaikome. Jeigu P.Jankūnas kažko paklausia, mes sakome, kad kaip jis nuspręs, taip ir bus, o mes jį palaikysime. Aš savo nuomonės nekišu.“

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Pauliaus Jankūno spaudos konferencija
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Pauliaus Jankūno spaudos konferencija

P.Jankūno augimas sporto vadovo pozicijoje: „Kasdien Pauliaus aš nematau, tad sunku vertinti. Jis krikštą gavo ugnimi. Bet mes tokie esame – „Žalgiris“ buvo augimo komanda, krepšininkai čia ateina augti. Paulius irgi auga, o mes turime duoti jam šansą. Nėra blogai daryti klaidas, blogiausias yra neveiklumas, kai nieko nedarai. Jis daro, yra ryžtingas. Mes jį maksimaliai palaikome. Tikimės ir žinome, kad jis užaugs ir bus vienas geriausių sporto vadovų visoje Europoje.“

Apie Andrea Trinchieri: „Mačiau jį po KMT, o tai buvo antras kartas. Dar matėmės po kažkurių Eurolygos rungtynių, kai Paulius Jankūnas mus supažindino. Atrodo, kad jis yra geras, protingas ir charizmatiškas žmogus. Panašu, kad jis supranta krepšinį, bet vertinu jį kaip ir kiekvienas sirgalius. Džiaugiamės, kad jis atvyko ir patikėjo visa organizacija. Matysime, kas bus toliau.

Pozityvus ir fainas žmogus. Svarbu, kad žaidėjams būtų gerai, kad jie augtų. Mes turime būti komanda pretendentė. Mes taip vadiname save. Turime šansą augti, norime kažką įrodyti. „Žalgiris“ visada viską pasiekia sunkiu darbu, eidamas tą papildomą mylią. Mes visiems sakome, kad nuo „gero“ iki „puikaus“ yra tik 10 proc. Jei esi pardavėjas, bet parduoti už milijoną, kaip ir visi, tai esi geras pardavėjas. Jei parduodi už 1,1 milijono, tuomet jau esi puikus pardavėjas. Taip yra visur, visose įmonėse ir visuose darbuose. Kas eina papildoma mylia daugiau, tie pasiekia geresnių rezultatų.“

„Betsafe-LKL“ nuotr./Andrea Trinchieri
„Betsafe-LKL“ nuotr./Andrea Trinchieri

Ar „Žalgiriui“ įmanoma laimėti šiuolaikinę Eurolygą? „Gyvenime turbūt viskas yra įmanoma. Tai nėra vienerios rungtynės, Eurolyga yra ilgas turnyras. Aš to nesiimsiu vertinti, neturiu žalio supratimo dėl strategijos, kaip tą reikėtų pasiekti.“

Ar įmanoma „Žalgiriui“ turėti 25 milijonų eurų biudžetą? „Įmanoma. Tikrai įmanoma. Visi galvoja, kad sporto klubai nėra pelningi, bet pažvelgtume į pelno nesiekiančias ar nevalstybines organizacijas, kaip muziejai, jos turi gerus ir tvarius verslo modelius. Ar tai universitetai, kurie surenka fondus ir investuoja, ir yra geriausi investuotojai pasaulyje, ar kažkokie muziejai. Taip mes galvojame ir apie visą „Žalgirio“ grupę. Jei sustatysime verslą, kuris gali būti iš savęs pelningas, ir bus pelningas, mes visus tuos pinigus galėsime reinvestuoti į „Žalgirio“ komandą. Tuomet bus sporto vadybos klausimas, kaip geriausia būtų šiuos pinigus išleisti.

Iki tokių biudžetų, kaip jūs minėjote, dar tikrai toli, bet žingsnis po žingsnio, augant Lietuvos ekonomikai, gerėjant sirgalių patirtims ir įsivedant kažkokius IT sprendimus, galbūt papildomai parduodant IT sprendimus kitiems, pritraukiant didžiulius tarptautinius partnerius, pakeliant prekinį ženklą ir produktus, gal dar padarius kokį „Drive for Survive“ „Netflix“ filmą, tikrai įmanoma tai padaryti. Bet iki to reikia ilgai ir sunkiai dirbti, per vieną naktį padaryti nepavyks. Per porą metų to nepasieksime, bet ilgesnį laikotarpį – galbūt, bet dar turi tinkamai sukristi ir žvaigždės. Kažkada nebebus Pauliaus Motiejūno, Tomo Okmano, bet „Žalgiris“ išliks visos Lietuvos komanda.“

Ar „Tesonet“ gali išlaikyti Keenaną Evansą Kaune? „Aš tikrai nežinau statuso ir ar yra su juo kalbama. To reikėtų klausti Pauliaus Jankūno. Sunku atsakyti ir vertinti. Organizacija yra pajėgi aukoti didesnę biudžeto dalį vienam žaidėjui, bet visa komanda juk susideda iš daugybės žmonių, tad turime viską išbalansuoti protingai. Nėra ko slėpti, kad pernai ir šįmet buvo neblogi metai. Susidomėjimas – didžiulis, bilietų parduodama daug. Jeigu klausimas bus tik finansinis... Žinoma, nesinori eiti iš biudžeto rėmų ir lįsti į skolas. Klausimas yra kompleksinis – finansai, vaidmuo komandoje, ką tu nori pasiekti ir kur gyventi. Aš šių dalykų nežinau. To reikėtų klausti Pauliaus Jankūno.“

VIDEO: PIKENROLAS: „Ryto“ krachas, „Lietkabelio“ meškino fenomenas ir grėsmė J.Mačiulio titulams

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais