Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Trenerį stebina lietuviška tradicija: „Nežinau, kodėl taip nedarome Graikijoje“

Klaipėdos „Neptūno“ komandos vairą perėmęs Georgios Vovoras Lietuvoje leidžia trečią savaitę, bet per trumpą laiką jis jau spėjo pastebėti kelis jį nustebinusius dalykus, kurių norėtų ir savo šalyje.

Mindaugą Brazį prie uostamiesčio ekipos vairo pakeitęs 47-erių atėnietis su „Neptūnu“ jau iškovojo tris pergales Lietuvos krepšinio lygoje, o laisvu laiku spėjo aplankyti Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ derbį laikinojoje sostinėje.

Plačiau apie G.Vovoro pasirinkimą tęsti karjerą Klaipėdoje galite skaityti pirmadienį publikuotame 15min interviu su graikų specialistu, o dabar strategas pasidalino mintimis ir su graikų radiju EOK.

Pateikiame įdomiausias G.Vovoro interviu ištraukas.

Kaip atsidūrė Lietuvoje ir „Neptūne“: „Per tą laiką, kai netreniravau, kas truko beveik metus, aš nusprendžiau susidėlioti savo tolesnės karjeros prioritetus. Stengiausi atsidurti užsienyje ir lygoje, kuri būtų vertinama kaip aukšto lygio tiek kultūrine, tiek organizacine prasmėmis. Lietuvos lyga buvo tarp mano prioritetų. Mano agentas pranešė, kad „Neptūnas“ atleido trenerį ir paklausė, ar aš domėčiausi tokia galimybe. Lietuva buvo viena tų, kurioje norėjau dirbti, tad ėmiau domėtis šia komanda per savo kontaktus. Buvau sužavėtas, kaip bendravo komandos vadovas. Užmezgiau su juo ryšį, o tai labai gerai Europos krepšinį išmanantis Martynas Mažeika, kuris yra komandos legenda. Diskutavome apie krepšinio filosofiją, bandėme rasti sąlyčio taškus. Galiausiai, mūsų nuomonės sutapo, kitą dieną susitarėme, o vėliau atvykau į Lietuvą.“

„Betsafe-LKL“ nuotr./Martynas Mažeika
„Betsafe-LKL“ nuotr./Martynas Mažeika

Apie pirmus įspūdžius: „Kol kas čia esu dar labai trumpai, tačiau pirmi įspūdžiai puikūs. Jau žinojau, kad lietuviams krepšinis labai svarbus. Organizacine prasme čia viskas puiku, visi mane priėmė gerai, suteikė butą, automobilį. Puiki ir klubo infrastruktūra, turime treniruočių salę, žaidžiame 5,5 tūkst. vietų arenoje. Kadangi krepšinis jiems numeris vienas, jie pasistatė labai solidžią areną.“

Apie „Neptūną“: „Klaipėda yra trečias pagal dydį Lietuvos miestas, o „Neptūnas“ turi ilgą istoriją. Jie turėjo problemų pastaraisiais metais, o dabar nori sugrįžti į Europos krepšinio žemėlapį. Komandos ambicijos yra didžiulės, bet jie neskuba. Tai vienintelis sveikas būdas užauginti komandą. Mažeika pastaruosius pusantrų metų dirba komandoje ir labai sunkioje lygoje. Tam, kad sugrįžtume į pirmąjį ketvertą, prireiks laiko, nes reikia sukurti gerą komandą. Praėjusiais metais „Neptūnas“ finišavo septintoje vietoje, o dabar tikslas yra finišuoti aukščiau.“

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Georgios Vovoras
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Georgios Vovoras

Apie Lietuvos krepšinio kultūrą: „Per vieną treniruotę po rungtynių aš paprašiau fizinio rengimo trenerio, kad apšiltume žaisdami futbolą. Lietuviai ėmė juoktis ir sakė: „mūsų šalyje futbolas neegzistuoja“. Lietuviai nepažįsta futbolo. Turėjau galimybę apsilankyti „Žalgirio“ ir „Ryto“ derbyje, kurį stebėjo pilna arena su 14-15 tūkst. sirgalių. „Ryto“ sirgaliai irgi buvo arenoje, kurioje nemačiau policijos. Derbio atmosfera buvo įspūdinga iki paskutinės sekundės. Viskas atrodė nuostabiai. Matyti abiejų komandų sirgalius be policijos ir be smurto apraiškų buvo neįtikėtina. Patirti tai iš arti buvo kažkas ypatingo.“

Apie Lietuvos himną prieš kiekvienas rungtynes: „Pirmadienį žaidėme rungtynes namuose. Prieš rungtynes į aikštę išėjo kariuomenės orkestras, atlikęs nacionalinį himną visiems stovint. Buvo gražu žiūrėti. Tas pats vyksta ir Amerikoje. Labai gražu, kad atėję vaikai gali klausytis himno, o aš tuo metu galvojau, kodėl mes taip nedarome Graikijoje. Stebėdamas viską iš šalies, gavau gerų emocijų pliūpsnį, man tai patiko. Prieš visas rungtynes atliekamas himnas, bet svarbiau tai, kaip jis atliekamas.“

Matyti abiejų komandų sirgalius be policijos ir be smurto apraiškų buvo neįtikėtina.

Apie tikslus: „Sakoma, kad gera pradžia pusė darbo, bet mano nuomone, svarbiausia yra tik tai, kaip užbaigi. Labai svarbu pasiekti atkrintamąsias ir bandyti ten kažką nuveikti. Tikrai neturėsime namų aikštės pranašumo ir žaisime prieš vieną iš keturių geriausių komandų, bet turime būti pasiruošę ir apsunkinti gyvenimą bet kuriam oponentui.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais