2016 11 12

Tris kėlinius miegojęs „Lietuvos rytas“ nesugadino Tomo Pačėso gimtadienio

Po puikios Europos taurės pergalės Vilniaus „Lietuvos rytas“ pratęsė pergalių seriją ir LKL. Sostinės klubas namuose 73:62 (13:18, 14:16, 24:21, 22:7) palaužė Alytaus „Dzūkiją“. Išvakarėse 45-erių metų gimtadienį atšventęs Tomas Pačėsas kelyje į pergalę turėjo gerokai pasinervinti – tris kėlinius rungtynes kontroliavo dzūkai.
Drew Gordonas
Drew Gordonas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prieš rungtynes komandos žaidėjai ir vadovai pasveikino trenerį, įteikdami 45 numeriu pažymėtus marškinėlius.

„Lietuvos ryto“ startinis penketas prieš gerokai silpnesnį varžovą buvo eksperimentinis – Adamas Lapeta, Corey Fisheris, Drew Gordonas, Artūras Jomantas ir Rokas Giedraitis.

Devyniese į Vilnių atvykę „Dzūkijos“ krepšininkai kovojo pavyzdingai ir po pirmų dešimties minučių pirmavo 18:13.

Antrajame kėlinyje Tomui Pačėsui teko kliautis labiau patyrusiais žaidėjais, kad vaizdas aikštėje džiugintų akį. Tiesa, treneris leido pailsėti lyderiui Davidui Loganui.

„Dzūkijos“ kapitonas Osvaldas Mačernis antrajame kėlinyje surinko 8 taškus, atakuodamas 100 proc. taiklumu ir privertė T.Pačėsą prašyti pasitarimo. Dzūkai pirmavo jau vienuolika taškų. Iki didžiosios pertraukos vilniečiams pavyko sumažinti skirtumą iki septynių taškų.

Trečiajame kėlinyje alytiškiai toliau nenusileido rungtynių favoritams. „Dzūkiją“ į priekį vedė Jamesas Gavinas, pataikęs net keturis tritaškius. Kėlinio pabaigoje nesportinę pražangą užsidirbo Deividas Gailius ir prieš lemiamą kėlinį dzūkai pirmavo keturiais taškais.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ spurtavo 9:0 ir persvėrė rungtynes.

„Lietuvos rytą“ į priekį vedė Drew Gordonas, kuris pelnė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Alytiškiams tai buvo jau penktas pralaimėjimas iš eilės. Klubas užima priešpaskutinę vietą turnyrinėje lentelėje.

„Lietuvos rytas“ iškovojo jau aštuntą pergalę ir įsitvirtino trečioje LKL vietoje.

„Lietuvos rytas“: D.Gordonas 19, R.Broadusas 15, D.Gailius ir R.Giedraitis po 8, C.Fisheris 7, A.Lapeta ir A.Gudaitis po 6, A.Jomantas 4.

„Dzūkija“: J.Gavinas 14, O.Mačernis 10, K.Guščikas ir P.Morkeliūnas po 8.