Jau daugiau nei dešimtmetį jis kovoja su sporto sukčiais mūsų šalyje.
Praėjusių metų pradžioje įtartinų mačų atsakomybę perleidus Lietuvos antidopingo agentūrai, prie jos prisijungė ir A.Kovalenka.
Oficialios pareigos Antidopingo agentūroje – vadybininkas manipuliavimo sporto varžybomis koordinavimo klausimais.
„Šioje srityje aš vienaip arba kitaip dirbu jau vienuoliktus metus“, – pažymi pareigūnas, sukaupęs ne tik ilgametę patirtį, bet ir informaciją kovoje su nesąžiningais sporto rezultatais Lietuvoje.
Tyliai sirpstantis pūlinys vėl sprogo praėjusią savaitę, kai į legendinės šalies krepšinio komandos – Kauno „Atleto“ – žaidėjų namus pasibeldė pareigūnai. Kol kas neviešinamų krepšininkų namuose atliktos kratos.
Pernai sutartų varžybų skandalai aidėjo antrajame Lietuvos futbolo divizione – po trijų iš „Sportradar“ gautų raportų LFF iš Pirmos lygos išmetė „MML City“ klubą.
Visgi jokios baudžiamosios atsakomybės kol kas niekas nesulaukė.
Suprasti akimirksniu: kas yra „Sportradar“?
- 2001 m. Šveicarijoje įsteigta bendrovė, vykdanti sporto rungtynių ir statymų žvalgybą visame pasaulyje. „Sportradar“ savo agentus turi įvairiose sporto varžybose ir dažniausiai informuoja apie pastebėtus nukrypimus ar nelogiškus statymus bei pinigų srautus dėl rezultatų nelegaliai veikiančioje Azijos rinkoje.
- Su „Sportradar“ sutartis turi didžiosios pasaulio sporto organizacijos. Tokios kaip FIFA, UEFA, NBA, ITF, NHL, MLB, NASCAR.
- Pastebėjus įtartinus veiksmus „Sportradar“ siunčia raportą (pranešimą), apie galimą sukčiavimo sporto rezultatais atvejį.
Pasak A.Kovalenkos, tikrai ne atsitiktinumas, kad sporto sukčiai mieliau veikia ne ryškiausių prožektorių šviesoje. „Atleto“ pavyzdys – taip pat iš antros lygos. Tik šįkart – krepšinio.
„Iš savo patirties sakau, kad su krepšiniu visada buvo sunku“, – pažymi pareigūnas, atskleidęs, kiek „Sportradar“ raportų dėl galimo sukčiavimo NKL gauta per pastarąjį pusmetį ir kiek komandų kartojasi.