2022 02 13

V.Kariniauskas fantastiškai skirstė perdavimus, o „Rytas“ pervažiavo „Nevėžį“

Jau kitą savaitgalį sostinėje įvyks Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketvertas, o šią krepšinio šventę jos šeimininkai pasitiks pakiliomis nuotaikomis. Sekmadienio pavakarę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse Vilniaus „Rytas“ (17-3) rezultatu 108:73 (26:22, 25:17, 23:17, 34:17) nepasigailėjo Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (5-13) krepšininkų.
Vaidas Kariniauskas
Vaidas Kariniauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

KMT finalinės kovos Vilniuje vyks vasario 19-20 dienomis. Priminsime, kad turnyro šeimininkai „Ryto“ krepšininkai pusfinalyje susikaus su Panevėžio „Lietkabeliu“, o kitą porą sudarys Kauno „Žalgiris“ ir „Šiauliai“.

Paskutinį testą prieš laukiantį KMT iššūkį Giedriaus Žibėno auklėtiniai pasitiko be pagrindinio atakų organizatoriaus Kennetho Smitho, kurio vietą startiniame penkete užėmė Vaidas Kariniauskas, sužaidęs vienas geriausių karjeros rungtynių.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vaidas Kariniauskas Giedrius Žibėnas

Kairiarankis įžaidėjas nuo pirmų susitikimo minučių puikiai skirstė kamuolius komandos draugams, kurie gynėjo perdavimus vertė taškais.

„Rytas“ jau pirmajame kėlinyje bandė atitrūkti (20:10), tačiau kėdainiškiai ne tik sumažino deficitą, bet ir antrojo kėlinuko metu įgijo rekordine šešių taškų persvarą (34:28).

Pirmaujančios komandos vaidmenyje „Nevėžis-Optibet“ pabuvojo labai neilgai – į pertrauką vilniečiai žengė spurtuodami net 23:5, o labiausiai prie to ir vėl prisidėjo Vaidas Kariniauskas, šįsyk sparčiai rinkdamasis taškus.

Antroje žaidimo dalyje „Ryto“ persvara nuolatos augo, o susitikimo pabaigoje pasiekė ir nepadorų 40 taškų skirtumą, kurio kėdainiškiams galiausiai pavyko išvengti.

Nugalėtojams V.Kariniauskas per nepilnas 22 minutes pelnė 19 taškų ir atliko net 15 rezultatyvių perdavimų, surinkdamas 34 naudingumo balus.

Komentatoriaus Roko Grajausko duomenimis, V.Kariniauskas pagerino ne tik asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą, bet ir pačio Vilniaus „Ryto“ klubo per visą dalyvavimo „Betsafe-LKL“ pirmenybėse istoriją.

Iki visų laikų rekordo (18) pakartojimo jam pritrūko trijų rezultatyvių perdavimų.

Įspūdingai atrodo ir 28-erių įžaidėjo +/ – rodiklis, kurie siekė net +48.

Rezultatyviausiai sostinės komandos gretose žaidė Ivanas Buva. Pasipriešinimo po krepšiu nesutikęs kroatas suvertė 24 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 31 naudingumo balą.

Vilniečiai solidžiai metė tritaškius – pataikė 11 metimų iš 22 (50 proc.).

Kėdainių klubo puolimo vežimą tempė trys krepšininkai, surinkę 51 tašką iš 73.

Vilniaus „Rytas“: Ivanas Buva 24 (8 atk. kam., 31 naud. bal.), Vaidas Kariniauskas 19 (15 rez. perd., 34 naud. bal.), Gytis Radzevičius 14 (8 atk. kam., 24 naud. bal.), Lukas Uleckas (7 atk. kam.) ir Tanneris Leissneris (3/3 trit.) po 13.

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“: Paulius Murauskas 19, Darylas Doualla 17, Tahjonas Starksas 15 (6 rez. perd.).