Profesorius S. Skrodenis 35-erius metus dėsto lietuvių tautosaką Vilniaus pedagoginiame universitete. Jo pastangomis 1978–2005 m. sukauptas didelis tautosakos archyvas – daugiau kaip 1000 rinkinių, turinčių apie 70 000 tautosakos vienetų. Dabar ši medžiaga perduota ir saugoma Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto archyve.
S. Skrodenio mokslinės veiklos baras yra platus ir sudėtingas – tai lietuvių kalendorinių apeigų tautosaka ir papročiai, lietuvių folkloristikos istoriografija, lyginamieji lietuvių ir suomių liaudies dainų tyrinėjimai. Profesorius parengė ir išleido 3 laidas metodinės-mokomosios priemonės „Tautosakos rinkėjo vadovas“. Vienas reikšmingiausių S. Skrodenio darbų – studija „Folkloras ir folklorizmas“, kurioje išnagrinėta dabartinė folkloro raiškos situacija.
S. Skrodenio mokslinės veiklos baras yra platus ir sudėtingas – tai lietuvių kalendorinių apeigų tautosaka ir papročiai, lietuvių folkloristikos istoriografija, lyginamieji lietuvių ir suomių liaudies dainų tyrinėjimai.
Profesorius taip pat išvertė ir paskelbė suomių folkloristo A. R. Niemio darbus, rašytojos M. Talvio raštus, kuriuose yra svarbių lituanistinių motyvų. Per pastaruosius 5 metus sudarė ir išleido žymių lietuvių folkloristų A. Mockaus, J. Baldžiaus, Z. Slaviūno rinktinius raštus, vadovavo daugeliui doktorantų, kurie sėkmingai apgynė disertacijas apie lietuvių liaudies folklorą, tradicijas ir papročius, etnosą.
Valstybinė Jono Basanavičiaus premija, kurios dydis 500 MGL, kasmet skiriama už reikšmingiausius paskutiniųjų 5 metų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu, puoselėjimu, ugdymu ir tyrinėjimu, taip pat kūrybinę ir mokslinę veiklą etninės kultūros srityje.