J.Kazlauskas jau daugiau nei metus ilsisi nuo aktyvių darbų krepšinyje ir sprendžia, ar verta ten sugrįžti. O jei sugrįžti, tai kur – prie pat aikštės, vėl dirbant treneriu, o gal ir aukščiau – į VIP tribūną, iš kur rungtynes įprastai stebi klubo vadovai.
15min žiniomis, Vilniaus „Rytas“ norėtų J.Kazlauską matyti klubo prezidento poste.
Tiesa, oficialių patvirtinimų dar nėra.
„Negaliu to nei patvirtinti, nei paneigti“, – sakė praėjusią savaitę į Vilniaus „Rytą“ dirbti generaliniu direktoriumi pakviestas Rolandas Jarutis.
Ir pats J.Kazlauskas dar nenori sakyti daug.
„Esu girdėjęs tokias kalbas, bet kol kas tokie pokalbiai yra apie nieką. Viena yra girdėti, kita – gauti pasiūlymą, – sakė J.Kazlauskas. – Oficialaus pasiūlymo nebuvo, o kalbos lieka kalbomis.“
Labiau išmano krepšinį nei buvę prezidentai
J.Kazlauskas atrodo rimtas pretendentas užimti aukščiausias pareigas Vilniaus klube. Iki šiol jame aukščiausias pareigas užimdavo vyrai, kurių profesija buvo tolima krepšiniui – du dešimtmečius prezidentu buvo klubo savininkas, žiniasklaidos magnatas Gedvydas Vainauskas, o nuo 2017 metų iki šių metų pavasario šiame poste buvo politikas, verslininkas ir pokerio lošėjas Antanas Guoga.
15min žiniomis, „Rytas“ norėtų matyti prezidentu J.Kazlauską, su kuriuo patirtimi ir autoritetu Lietuvos krepšinyje mažai kas gali lygintis.
Lyg tyčia, „Rytas“ jau ėmėsi veiksmų, kurie turėtų tikti Vilniuje gyvenančiam garsiam treneriui.
J.Kazlauskas aukštai vertina dabartinį „Ryto“ trenerį Dainių Adomaitį, o šis tęs darbus Vilniaus komandoje po banguoto, bet titulą – Karaliaus Mindaugo taurę – atnešusio 2018–2019 m. sezono.
Šį mėnesį „Ryto“ generaliniu direktoriumi tapo R.Jarutis – buvęs Vilniaus komandos krepšininkas, dirbęs trenerio J.Kazlausko asistentu Kinijos klube Guangdongo „Southern Tigers“ 2017–2018 m. sezoną, o laisvalaikiu kartais sukryžiuojantis raketes sostinės teniso aikštynuose.
Be to, „Rytas“ suaktyvino derybas su Vilniaus krepšinio mokyklomis, planuodamas pagaliau pastatyti klubo piramidei pamatus – iki šiol „Rytui“ trūko jauniausių krepšininkų grandies. J.Kazlauskas pats yra vadovavęs Vilniaus krepšinio mokyklai iki 1994 metų, kai tapo Kauno „Žalgirio“ treneriu.
Vilniaus klubui yra laimėjęs svarbių titulų
Nors didžiausią savo titulą klubų krepšinyje J.Kazlauskas laimėjo su „Žalgiriu“, jo biografijoje Vilnius taip pat užima itin svarbią vietą.
Iš Panevėžio 1973 metais į sostinę persikėlęs J.Kazlauskas visą savo karjerą rungtyniavo Vilniaus „Statyboje“, nuo kurios ir prasidėjo „Ryto“ klubo istorija – pasitraukus G.Vainauskui klubo metraštis vėl rašomas nuo 1964 metų, o ne nuo 1998-ųjų.
„Statyba“ buvo vienintelis J.Kazlausko klubas. Jame 1973–1985 metais jis atsiskleidė kaip taiklus ir kūrybingas krepšininkas, padėjęs „Statybai“ laimėti SSRS pirmenybių bronzą 1979 metais ir Lietuvos čempionų titulą 1984 metais.
Tritaškių tuo metu dar nebūdavo, bet buvę bendražygiai yra pasakoję, jog pabosdavo stebėti, kaip J.Kazlauskas miklindavo ranką mesdamas baudas – jis galėdavo pataikyti po 40 baudų metimų iš eilės.
Po studijų Vilniaus universitete kurį laiką svėręs ateitį tarp matematiko ir krepšinio trenerio profesijų, J.Kazlauskas pasirinko sportą ir netrukus tapo Vilniaus krepšinio mokyklos direktoriumi.
Po etapo Kauno „Žalgiryje“, su kuriuo laimėjo Eurolygos čempiono titulą ir 5 LKL aukso žiedus, J.Kazlauskas grįžo dirbti į Vilnių.
Jis treniravo Vilniaus „Rytą“ 2001–2004 metais ir su juo po kartą laimėjo LKL ir tuometinės Šiaurės Europos krepšinio lygos čempionų titulus – abu 2002 metais.
Treniravęs Lietuvos rinktinę (1997–2001 ir 2013–2016 m.), Graikijos ir Kinijos rinktines, taip pat Pirėjo „Olympiakos“, Maskvos CSKA ir Guangdongo „Souther Tigers“ klubus, J.Kazlauskas pernai pavasarį grįžo į Vilnių ir nuo to laiko daugiau laiko skyrė šeimai ir poilsiui.
Kartais jis pasirodydavo Vilniaus „Ryto“ rungtynėse „Siemens“ arenos pirmojoje eilėje, o šių metų pradžioje per interviu „Eurolygos dienai“ užsiminė, jog labai norėtų, kad sostinės komanda pasitemptų.
„Vilniaus „Rytas“ lyg ir kyla, – tuomet padėtį Lietuvos krepšinyje vertino J.Kazlauskas. – Labai norėčiau, kad jie lygiuotųsi į „Žalgirį“ ir žengtų teisingus žingsnius. Štai Ispanijoje aplink „Real“ ir „Barcelona“ visi taškosi ir vis atsiranda tokių klubų, kurie meta iššūkį. Graikijoje du superklubai – „Panathinaikos“ ir „Olympiakos“, o kitiems gal kiek sunkiau dėl finansinės padėties. Rusijoje pirmauja CSKA, bet koks „Chimki“ pasiruošęs ir laukia savo progos. Visur yra vidinės kovos. Jei „Žalgiriui“ niekas nesipriešins, netobulėsime.“
Regis, dar labiau panorėjęs, J.Kazlauskas pats galėtų prisidėti prie Vilniaus krepšinio.
„Visi variantai yra svarstytini, tačiau yra daug svarbių apmąstymų – kokia klubo savininkų vizija, ar tiktų prie tavo vizijos“, – dabar kalbėjo J.Kazlauskas.
Galiausiai jis dar nėra paskelbęs, jog baigia trenerio karjerą, kuri truko daugiau nei du dešimtmečius. Jis buvo viliojamas sugrįžti dirbti į Kiniją, bet pasirinko ramesnį laiką su šeima – šiuo metu jis puikiai jaučiasi savo sodyboje, apsuptas artimųjų.
„Reikia apsispręsti – ar man jau užtenka palei aikštę bėgioti, ar galėčiau dar ten pasivaikščioti, – sakė J.Kazlauskas. – O gal eiti į kitas sferas – tai ne slidi čiuožykla, o labai rimti pasvarstymai.“