Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2019 03 10

LKL grandų akistatoje – išvadas padariusio „Žalgirio“ triuškinantis smūgis „Rytui“

Ant to paties grėblio Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neužlipo. Prieš tris savaites Karaliaus Mindaugo taurės finalą sostinėje sensacingai pralaimėję Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sekmadienį prieš savo aršiausią oponentą pasiekė saldų revanšą LKL pirmenybėse. Šalies krepšinio milžinų akistatoje Lietuvos čempionai nepaliko Vilniaus „Rytui“ jokių šansų – 85:59 (18:17, 24:14, 21:10, 22:18).
Thomas Walkup
Thomasas Walkupas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Kieta kova aikštėje užvirė nuo pat pirmųjų dvikovos minučių. Rungtynių pradžioje nė vienai komandai didesnio pranašumo įgyti nepavyko, nors aikštėje ir netrūko karštų epizodų. Antro kėlinio viduryje dvi technines pražangas vieną po kitos gavo emocijų nesuvaldę Leo Westermannas ir Šarūnas Jasikevičius, bet „Rytas“ atitrūkti nesugebėjo.

Sunkiai kelią prie „Ryto“ krepšio radusius žalgiriečius truktelėjo du tritaškius iš eilės pataikęs Artūras Milaknis bei labai sėkmingai antrajame kėlinyje žaidęs Thomasas Walkupas. Prie jų prisijungė L.Westermannas bei Edgaras Ulanovas ir prieš didžiąją pertrauką žalgiriečiai įgijo dviženklę persvarą – 42:31.

Tačiau sukurti tokio paties stebuklo, kaip KMT finale, vilniečiai nepajėgė. Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ dar kartą smogė atkarpa 11:0 ir nepaliko šeimininkams jokių vilčių.

Kauniečiai šiame mače žaidė be keturių svarbių žaidėjų. Dėl traumų negalėjo rungtyniauti Paulius Jankūnas, Nate'as Woltersas, Antanas Kavaliauskas ir Laurynas Birutis. Nuostolių turėjo ir jų varžovai. Vilniečiai iki sezono pabaigos negalės remtis Chrisu Krameriu ir Evaldu Kairiu, dėl nugaros skausmų nežaidė ir jaunasis Marekas Blaževičius.

Su 21 pergale ir 3 pralaimėjimais žalgiriečiai užtikrintai pirmauja čempionate. „Rytas“ turi 17 pergalių ir 6 pralaimėjimus bei žengia trečias.

„Rytas“: Arciomas Parachouskis 17 (7 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 9, Rokas Stipčevičius 7, Deividas Sirvydis 6.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 21, Marius Grigonis 16, Brandonas Daviesas 15, Leo Westermannas 14, Artūras Milaknis 6.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 59:85 (17:18, 14:24, 10:21, 18:22).

40 min. Rungtynės baigiasi be intrigos. „Žalgiris“ pasiekia saldų revanšą.

39 min. Aikštėje pasirodo ir Lukas Uleckas.

38 min. Thomaso Walkupo tritaškis. Dabar jau tikrai viskas – 71:50.

37 min. Brandonas Daviesas „suvalgo“ Eimantą Bendžių. Galingas amerikiečio dėjimas ir 68:50.

36 min. Rokas Stipčevičius pataiko fantastišką tritaškį iš 8 metrų.

35 min. Brandono Davieso puikus epizodas per visą aikštę – „nuo kranto iki kranto“.

33 min. Mariaus Grigonio taškas baudos metimu. Šaras aikštėje vis dar laiko konkurencingą sudėtį. „Rytą“ tempia Arciomas Parachouskis. Su juo „Žalgirio“ vidurio puolėjams tvarkysis sekasi sunkiai.

31 min. „Žalgirio“ persvara solidi (63:43), rungtynių tempas gerokai kritęs.

III kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 41:63 (17:18, 14:24, 10:21).

29 min. Šaras į aikštę meta jau ir jaunąjį Eriką Venskų. Panašu, kad treneris įsitikinęs pergale.

27 min. Atrodo, jog tai yra viskas. Marius Grigonis įmeta sudėtingą metimą, o Vilniaus atakos padrikos ir chaotiškos. „Žalgirio“ pranašumas klausimų nekelia – 63:37.

25 min. „Rytas“ subyrėjo. Leo Westermannas smeigia dar vieną tritaškį, kauniečiai spurtuoja 11:0 ir svečiai įgyja triuškinantį pranašumą – 56:35.

23 min. Vilniečių puolimas stringa, o žalgiriečiai renka taškus. Leo Westermannas pataikė iš toli, Brandonas Daviesas – du kartus iš vidutinio nuotolio. Kauniečiai priekyje – 51:35.

22 min. Marius Grigonis ir Eimantas Bendžius apsikeitė taikliais metimais.

21 min. Antrą rungtynių pusę taikliu metimu pradeda Arciomas Parachouskis.

II kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 31:42 (17:18, 14:24).

20 min. Leo Westermannas pataikė tritaškį, o Rokas Stipčevičius baudžiamas technine pražanga. Edgaro Ulanovo baudos metimai taiklūs ir kauniečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 42:31.

19 min. Thomaso Walkupo dar keturi taškai. Jau 12 jo sąskaitoje. Šiandien jis traukia kauniečius puolime – 37:30.

18 min. Thomasas Walkupas taikliai meta mindamas tritaškio liniją. „Žalgiris“ priekyje rekordiniu skirtumu – 33:27.

17 min. Deividas Sirvydis ir Artūras Milaknis keičiasi tritaškiais. Žalgirietis pataiko ir dar vieną. „Žalgiris“ trukteli į priekį – 31:27.

16 min. Marius Grigonis laimi akistatą su D.J.Seeley ir žalgiriečiai vėl pirmauja (25:24).

15 min. Thomaso Walkupo dar vienas tritaškis. Iš vilniečių pranašumo lieka taškas (24:23).

14 min. Šarūnas Jasikevičius gauna techninę pražangą. „Žalgirio“ treneris labai piktas.

13 min. Leo Westermannas prameta žaisdamas nugara ir labai nepatenkintas tuo, jog arbitrai neskyrė varžovui pražangos. Įsikarščiavęs prancūzas gauna techninę pražangą ir Šaras tuoj pat jį sodina ant suolo.

12 min. Brandonas Daviesas pataikė dvitaškį nuo lentos, bet kitoje aikštės pusėje Arnas Butkevičius atsakė pataikymu su pražanga. „Rytas“ priekyje – 22:20.

I kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 17:18.

10 min. Thomasas Walkupas pataikė iš toli, Edgaras Ulanovas sumetė baudas. Kėlinį taikliu metimu užbaigia Arciomas Parachouskis, bet kauniečiai turi taško pranašumą.

8 min. Arciomas Parachouskis vėl rungtynių svarstykles pakreipia šeimininkų pusėn – 15:13.

6 min. Keturi Mariaus Grigonio taškai iš eilės ir jau „Žalgiris“ pirmauja 12:9.

5 min. D.J.Seeley uždirba Leo Westermanno pražangą, bet susiėmęs už sužeistos alkūnės yra priverstas kuriam laikui sėsti ant suolo. Vietoje jo aikštėje pasirodęs Mindaugas Girdžiūnas iš pradžių įmeta baudą, o po to ir tritaškį. „Rytas“ priekyje – 9:8.

3 min. Deividas Sirvydis ir Leo Westermannas apsikeitė tritaškiais – 5:5.

1 min. Pirmieji taškų sąskaitą atidarė svečiai. Aaronas White'as įmetė iš vidutinio nuotolio, bet Arciomas Parachouskis atsakė taikliu pataikymu iš po krepšio – 2:2.

Kauniečiai į aikštę nuo pirmųjų minučių metė Leo Westermanną, Marių Grigonį, Edgarą Ulanovą, Aaroną White'ą ir Brandoną Daviesą.

Dainius Adomaitis atsakė tokiu penketuku: Rokas Stipčevičius, D.J.Seeley, Deividas Sirvydis, Eimantas Bendžius ir Arciomas Parachouskis.