M.Fosterio užkurtas „Rytas“ – per žingsnį nuo didžiojo finalo

Vos 3 taškus per pirmus du kėlinius sukrapštęs Marcusas Fosteris užsiliepsnojo po didžiosios pertraukos, o kartu su juo užsikūrė ir Vilniaus „Rytas“.

Raudonos spalvos tribūnų sostinės „Twinsbet“ arenoje palaikomi Giedriaus Žibėno auklėtiniai 86:78 (17:16, 22:27, 27:15, 20:20) įveikė Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ir pusfinalio serijoje iki 3 pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Raumenis demonstravęs M.Fosteris antroje pusėje pelnė 15 taškų, o iš viso surinko 18 (3/5 dvit., 3/8 trit., 3/6 baud.). Jo sprogimas puolime sutapo su Jeffery Tayloro, iki tol puikiai dirbusio gynyboje, pasitraukimu iš rungtynių trečiajame kėlinyje.

„Wolves“ klubui net 32 taškus (10/12 dvit., 2/7 trit., 6/7 baud.) pelnė Rasheedas Sulaimonas, ketvirtojo kėlinio pabaigoje sėdęs ant suolo skausmo perkreiptu veidu. Amerikietis surinko 30 naudingumo balų per 25 minutes.

Patricija Adamovič / BNS/Rasheedas Sulaimonas

Ketvirtosios ir galbūt paskutinės Vilniaus derbio serijos rungtynės vyks ketvirtadienį vėl „Twinsbet“ arenoje. Tik nominalus šeimininkas bus „Wolves“ klubas.

Didžiajame LKL finale savo varžovo jau laukia lyderį Keenaną Evansą praradęs Kauno „Žalgiris“. Neramu kauniečių ekipoje – ir dėl Rolando Šmito sveikatos. Titulą ginantis „Žalgiris“ savo pusfinalio seriją prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ laimėjo 3:0.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 18 (5 atk. kam., 3/8 tritaškių), Gytis Radzevičius 15, R.J. Cole'as (4 atk. kam.) ir Justinas Gorhamas (5/5 metimų, 5 atk. kam.) po 14, Margiris Normantas 13 (3/5 tritaškių), Martynas Echodas 7.

„Wolves Twinsbet“: Rasheedas Sulaimonas 32 (10/12 dvitaškių), Kristupas Žemaitis 12 (3/4 tritaškių), Tre'Shawnas Thurmanas 10 (7 atk. kam., 1/4 tritaškių), Eigirdas Žukauskas 8 (6 atk. kam., 4/4 dvitaškių, 0/3 tritaškių).

Rungtynių eiga

40 min. G.Radzevičiaus tritaškis (86:78), o R.Sulaimonas skausmo perkreiptu veidu sėda ant suolo.

39 min. K.Žemaičio tritaškis. 83:78 ir liekančios 66 sekundės.

37 min. N.Pacevičius paprašo peržiūros ir M.Fosterio taškai anuliuojami, amerikiečiui skiriant nesportinę pražangą už smūgį T.Thurmanui į veidą prasiveržimo metu (81:73).

37 min. Kooooks G.Radzevičiaus dėjimas! „Wolves“ dar praranda kamuolį, o M.Fosteris prideda dar du taškus (83:71).

36 min. M.Normanto tritaškis paskutinę atakos akimirką, bet kitoje pusėje T.Thurmanas įmeta tris su pražanga (79:68).

33 min. Techninė pražanga N.Pacevičiui už priekaištus teisėjams (74:65).

33 min. R.Sulaimono sąskaitoje jau 30 taškų (71:65).

31 min. K.Žemaitis prameta abi baudas, o G.Radzevičius pataiko tritaškį (69:58).

Trečias kėlinys

30 min. Gyvybės „Vilkams“ įkvepia R.Sulaimonas. Amerikietis jau turi 23 taškus, bet „Rytas“ priekyje (66:58).

29 min. Techninė pražanga „Wolves“ atsarginių suoleliui.

Roko Lukoševičiaus/„Betsafe-LKL“ nuotr./Marcusas Fosteris

28 min. „Wolves“ įstringa puolime, per daugiau nei 7 minutes trečiajame kėlinyje sukrapšto vos 4 taškus, o M.Fosteris duria dar vieną tritaškį ir skirtumas jau – dviženklis (59:47).

Roko Lukoševičiaus/„Betsafe-LKL“ nuotr./Tribūnose – ir Ąžuolas Tubelis

25 min. M.Fosteris įskraidina tolimą metimą ir „Rytas“ tęsia spurtą antroje rungtynių pusėje 13:4 (52:47).

24 min. Rungtynes oficialiai stebi 3468 žiūrovai (arenoje telpa kiek daugiau nei 10 tūkst.).

22 min. „Ryto“ lyderis M.Fosteris po slogios pirmos pusės (1/3 dvit., 0/2 trit., 1/4 baud.) duria tritaškį, dvitaškį prideda J.Gorhamas ir pirmaujanti komanda keičiasi dar kartą (44:43).

„Gyvenu dėl tokių rungtynių, tokių atmosferų, – po dviejų kėlinių teigė 14 taškų jau pelnęs R.Sulaimonas. – Dar turime ką pagerinti – kovą dėl atšokusių kamuolių, įmesti lengvus metimus iš po krepšio. Jei tai padarysime, tikiu, kad galime laimėti.“

Antras kėlinys

20 min. Po dviejų kėlinių „Wolves“ pirmauja (39:43). Abi ekipos kol kas prastai meta tritaškius („Rytas“ – 3/12, „Wolves“ – 4/13). „Rytas“ yra sugriebęs jau 8 kamuolius puolime, „Wolves“ – 5.

16 min. Kova tęsiasi taškas į tašką (30:31).

13 min. Rungtynes „Twinsbet“ arenoje stebi ir buvęs „Ryto“ žaidėjas, dabartinis „Wolves“ akcininkas Jonas Valančiūnas. Svarstyklės vėl svyra į kitą pusę – „Rytas“ priekyje 23:21.

12 min. „Wolves“ vežimą kol kas tempia R.Sulaimonas. Tritaškis, dėjimas ir jau 9 legionieriaus taškai (17:21).

Pirmas kėlinys

10 min. Spurtu atsako „Rytas“, kuris po J.Gorhamo taškų sveria rezultatą į savo pusę (15:14). Pirmąjį kėlinį „Rytas“ laimi 17:16.

7 min. K.Žemaitis įmeta tritaškį, R.Sulaimonas prideda du ir „Vilkai“ bando pabėgti (7:13).

Patricija Adamovič / BNS/„Ryto“ aistruoliai šiepia „Wolves“ klubą tribūnose

5 min. Tribūnose vėl dominuoja „Ryto“ sirgaliai, bet aikštėje šįkart vyksta lygi kova. Nominaliai išvykoje žaidžianti „Wolves“ pirmauja 7:8.

2 min. Rungtynės prasideda kieta kova ir gynyba (2:2).

Pirmąją susitikimą 96:85 laimėjo „Wolves“, bet antrajame visiškai dominavo „Rytas“ – 113:75.

Pirmadienio vakarą laimėjusi ekipa atsidurs per žingsnį nuo didžiojo finalo, kuriame jau laukia lyderį Keenaną Evansą praradęs Kauno „Žalgiris“. Neramu kauniečių ekipoje – ir dėl Rolando Šmito sveikatos.

Titulą ginantis „Žalgiris“ savo pusfinalio seriją prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ laimėjo 3:0.