Įtemptame pusfinalio starte – „Wolves“ sprigtas „Rytui“

Krepšinio sirgalių ilgai lauktas LKL pusfinalis tarp Vilniaus komandų „Ryto“ ir „Wolves“ prasidėjo įspūdinga kova. „Twinsbet“ arenoje svečiais trečiadienį buvę Nedo Pacevičiaus vadovaujami turkio pilki šventė sunkią pergalę 96:85 (28:17, 24:18, 26:17, 24:27).

Serijoje iki trijų pergalių „Wolves“ priekyje 1-0, kitos rungtynės toje pačioje arenoje vyks jau penktadienį.

Rasheedas Sulaimonas su 18 taškų (2/6 dvit., 3/8 trit.) buvo rezultatyviausias „Wolves“ gretose, 13 surinko Regimantas Miniotas.

„Ryto“ komandoje su 16 taškų išsiskyrė Gytis Radzevičius (4/6 dvit., 2/2 trit.), jis pridėjo 7 atkovotus, 3 perimtus kamuolius ir surinko 25 naudingumo balus.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./LKL pusfinalio pirmosios rungtynės: Vilniaus „Rytas“ – „Wolves“

Pati rungtynių pradžia buvo kur kas sėkmingesnė „Wolves“ komandai, kuri truktelėjo į priekį, o pirmojo kėlinio gale susikrovė jau 13 taškų pranašumą. Vis dėlto po pertraukos tarp kėlinių „Rytas“ į aikštę žengė kur kas kokybiškesnis nei prieš tai ir spurtavo 11:0. Nedas Pacevičius šaukė pasitarimą, stabilizavo situaciją, o į ilgąją pertrauką turkio pilki žengė pirmaudami 46:41.

„Rytui“ situaciją sunkino ir lyderio Marcuso Fosterio susitikimo pradžia – amerikietis per vos dvi minutes susirinko dvi pražangas ir dar užsidirbo techninę nuobaudą. Pirmoje pusėje į aikštę jo Giedrius Žibėnas taip ir nebeišleido.

Po pertraukos grįžo į žaidimą M.Fosteris, tačiau „Wolves“ vėl sužaidė sėkmingą atkarpą – trečiojo kėlinio pabaigoje turkio pilki jau turėjo 16 taškų pranašumą ir visus raktus į pergalę prieš lemiamą mačo atkarpą.

„Rytas“ nepasidavė. Giedriaus Žibėno auklėtiniai, timptelėti pirmyn M.Fosterio, mažino atsilikimą iki šešių taškų ketvirtojo kėlinio viduryje, bet po minutės pertraukėlės N.Pacevičiaus komanda atkuto ir skirtumas vėl tapo dviženklis.

Paskutinėmis mačo minutėmis „Rytas“ bandė kabintis, kirpo deficitą iki penkių taškų, tačiau už pergalės užsikabinti nebesugebėjo.

Smarkiai nuo tolimų metimų priklausoma G.Žibėno komanda pataikė tik 6 tritaškius iš 29 (21 proc.). „Wolves“ pataikė 39 proc. tritaškių (10/26).

Oficialiais duomenimis, rungtynes stebėjo 4019 žiūrovų.

„Rytas“: G.Radzevičius 16 (9 atk. kam., 25 naud. bal.), J.Gorhamas 15 (7 atk. kam.), M.Echodas 14, M.Fosteris ir M.Normantas po 11.

„Wolves“: R.Sulaimonas 18 (5 rez. perd.), R.Miniotas ir K.Žemaitis (7 atk. kam.) po 13, Ch.Mekowulu 11, T.Thurmanas 9.

Rungtynių eiga. „Rytas“ – „Wolves“

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Wolves“

Likus 23 sek. K.Žemaitis dėjimu atsakė į M.Normanto dvitaškį. Viskas.

Likus 33 sek. R.J.Cole'o taškai iš po krepšio, K.Žemaitis neklysta prie baudų linijos – 92:83.

Likus 41 sek. M.Normanto metimas blokuotas, T.Thurmanas pataikė baudų metimus – 90:81.

Likus 49 sek. R.Sulaimonas sumetė baudas – 88:81.

39 min. E.Žukauskas pelno itin svarbius taškus „Wolves“ ekipai, J.Gorhamas vėl kartoja komandos draugo metimą. Penkių taškų „Wolves“ pranašumas, lieka vos kiek daugiau nei minutė.

38 min. A.Žagaro klaidą „Rytas“ verčia taikliomis M.Echodo baudomis, o štai R.Sulaimonas nepataikė iš po krepšio. Dar du M.Echodo taškai – 79:84.

37 min. J.Gorhamas taiso netikslų metimą dėjimu, o G.Žibėnas gauna techninę pražangą už ginčus su teisėjais! R.Minioto dvitaškis – 84:73.

36 min. J.DeLaurier taškai, „Rytas“ karpė deficitą, tačiau R.Sulaimonas verčia dvitaškį su pražanga. Po tikslaus baudos metimo ir R.Minioto dvitaškio kitoje atakoje – atstatytas dviženklis „Wolves“ pranašumas 80:71.

35 min. Dar du M.Fosterio taškai – 69:77.

34 min. M.Fosterio tritaškis gali būti itin svarbus – 67:77.

33 min. Ch.Mekowulu dvitaškis iš po krepšio, situaciją vėl stabilizuoja „Wolves“ – 77:62.

31 min. Ketvirtojo kėlinio startas – 4:0 „Ryto“ naudai. Žaibiškai reaguoja N.Pacevičius, prašydamas minutės pertraukėlės.

nuotr. lkl.lt/Steponas Babrauskas ir Kazys Maksvytis

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Wolves“ 58:72

30 min. M.Normanto tritaškis įpūtė gyvybės „Rytui“.

29 min. J.Tayloras ant parketo, teisėjai – prie peržiūros ekrano dėl galimo smurtinio veiksmo. Nieko neleistino jie neįžvelgė.

Netrukus ir vėl J.Tayloras atsidūrė ant žemės – jis užkrito ant G.Radzevičiaus, bet ir šioje situacijoje nesportiškai nesielgė niekas.

28 min. Dar ir A.Žagaro trys taškai! Juodai raudonai balti tylūs „Twinsbet“ arenoje. N.Pacevičiaus ekipa priekyje 16 taškų skirtumu.

27 min. Kaip gerai išlaukė metimo momento R.Sulaimonas! Trys jo taškai. Netrukus ir dar vienas tolimas Rasheedo metimas – 67:52.

25 min. „Ryto“ sėkmingesnė atkarpa, tačiau ir vėl atsilaiko „Wolves“, komandas toliau skiria 10 taškų.

24 min. M.Echodas po pertraukėlės kala su mėsomis – 48:57.

23 min. Ch.Mekowulu gavo techninę pražangą už vaidybą, bet „Wolves“ iš vėžių tai neišmušė. J.Tayloro dvitaškis, o tada dar ir tritaškis. Skirtumas vėl dviženklis – 57:46.

22 min. J.DeLaurier dėjimas su pražanga! Įspūdingas epizodas. O štai A.Beručka sega dar vieną tolimą metimą – 52:46.

21 min. M.Fosteris aikštėje, o A.Beručka smeigia iš toli – 49:41.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Wolves“ 41:46

20 min. Po pertraukėlės J.Tayloras pataikė dvitaškį, o M.Echodas atsakė galingu dėjimu iš viršaus! Oho! Kokiu tritaškiu uždarė kėlinį R.Sulaimonas! „Wolves“ per pertrauką priekyje – 46:41.

19 min. Komandos vėl keičiasi netiksliais metimais. Galiausiai M.Echodo taškai ir vėl lygybė švieslentėje – 39:39.

16 min. Ilgokas buvo taškų badas iš abiejų komandų, T.Turmanas nubėgęs į ataką surado lengvą dėjimą, o G.Radzevičius įkrėtė tritaškį. Netrukus T.Turmanas irgi smogė iš toli – 39:35.

13 min. R.J.Cole'as vagia kamuolį, taškai greitoje atakoje ir lygu – 28:28. Šiame kėlinyje „Rytas“ pelnė 11 taškų, vilkai – 0.

Po pertraukėlės galiausiai atsidarė ir šių rungtynių „svečiai“ – dvitaškį pelnė R.Miniotas.

12 min. Margiris sumetė dvi baudas po išprovokuotos pražangos. Iš „Wolves“ pranašumo nebeliko nieko! „Ryto“ spurtas jau 9:0 – 26:28.

11 min. M.Normantas atidaro kėlinį tritaškiu, netrukus dar vieną prideda G.Radzevičius – 23:28.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Wolves“ 28:17

10 min. M.Echodo ir G.Masiulio taškai iš po krepšio vėl įkvėpė gyvybės „Ryto“ puolimui, tačiau ir vilkai nepėsti. N.Pacevičiaus vyrai laiko pranašumą – 28:17.

9 min. R.Minioto trys taškai! „Wolves“ dominuoja – 24:11.

8 min. R.Sulaimono sunkus dvitaškis didina skirtumą iki dviženklio – 21:10.

7 min. 2+1 renka ir A.Žagaras, netrukus skirtumas didėja ir iki 9 taškų. O vėliau ir aistros, aikštėje įvyko apsistumdymas! M.Normantas norėjo parodyti, kas čia šefas.

6 min. J.Gorhamo dvitaškis su pražanga po minutės pertraukėlės – 10:14.

5 min. „Rytui“ sunku puolime, komanda renka pavienius taškus, o „Wolves“ bent kol kas jaučiasi komfortiškiau „Twinsbet“ arenoje – 13:7.

4 min. Ch.Mekowulu dvitaškis su pražanga – 11:5.

3 min. Oho! M.Fosteris gavo dvi pražangas per keletą minučių, o tuomet užsidirbo dar ir techninę! Ilgam išsiima save iš rungtynių legionierius!

„Wolves“ didina persvarą – 8:3.

2 min. M.Fosterio tritaškis per rankas – 3:6.

1 min. Susitikimas prasidėjo! Bus karšta! E.Žukauskas atidarė rungtynes dvitaškiu, o kitoje atakoje pridėjo metimą su pražanga. „Wolves“ startas neblogas – 4:0.