2023 03 19

„Žalgiris“ ketvirto kėlinio tritaškiais suvarpė bangas kėlusį „Neptūną“

Pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (Betsafe-LKL) iškovojo Kauno „Žalgiris“ (19-4), išvykoje 91:80 (23:17, 13:18, 22:33, 33:12) įveikęs dviženklę persvarą prieš ketvirtą kėlinį turėjusį Klaipėdos „Neptūną“ (10-13).

Tai buvo rungtynės, kuriose spurtas keitė spurtą.

Įspūdingai trečią kėlinį pradėjęs „Neptūnas“ prieš lemiamą ketvirtį turėjo dviženklį pranašumą, bet ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ sureagavo tikra tritaškių liūtimi ir išvengė sensacijos.

„Nepatiko mūsų požiūris į šias rungtynes nuo pat pradžių. Jau pirmoje pusėje turėjome susikrovę persvarą, bet iššvaistėme ją – iš +10 tapo -10 ir teko mesti visas pajėgas. Buvo šiandien dėl ko pakovoti“, – po rungtynių BTV sakė Kazys Maksvytis.

Austinas Wiley galingu dėjimu ir blokuotu metimu pradėjo rungtynes, du tritaškius pataikė Mindaugas Girdžiūnas ir „Neptūnas“ truktelėjo į priekį (6:13). „Žalgiris“ į tai atsakė laimėdamas atkarpą 17:2, tad po pirmojo kėlinio jau svečiai pirmavo 23:17.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ dar labiau atitrūko. Po Achille Polonaros tritaškio skirtumas tapo dviženklis (34:24).

Tačiau „Neptūnas“ atsitiesė. Per likusias šešias kėlinio minutes leido „Žalgiriui“ pelnyti vos 2 taškus ir prieš pat pertrauką atsilikimą sumažino iki minimumo (36:35).

Dar įspūdingesnį šou „Neptūnas“ ėmė kurti prasidėjus trečiajame kėliniui. Tritaškiais užsikūrė Nojus Mineikis – du pataikė, o mesdamas trečią išprovokavo Edgaro Ulanovo pražangą.

„Neptūnas“ spurtavo 13:1 ir pasiekė ir dviženklę persvarą (37:48).

Į „Žalgirio“ bandymus priartėti „Neptūnas“ atsakydavo, tad prieš lemiamą kėlinį klaipėdiečiai turėjo 10 taškų pranašumą (58:68).

N.Mineikis vien per trečią kėlinį, atakuodamas be klaidų, pelnė 13 taškų.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ jungė aukštesnę pavarą. Dukart iš toli pataikė Lukas Lekavičius, tritaškį pridėjo ir Rolandas Šmitas ir „Žalgiris“ spurtavo 9:0.

Sužaidus 2,5 minutės A.Polonara išlygino rezultatą (69:69), o netrukus L.Lekavičius baudos metimu ir tritaškiu išvedė „Žalgirį“ į priekį (69:73).

15:1 – taip ketvirtą kėlinį pradėjo „Žalgiris“, ir nesustojo.

R.Šmitas smeigė tritaškį, o kitos atakos metu Karolio Lukošiūno metimą pataisė galingu dėjimu. Kauniečiai ėmė tolti (70:78).

Tritaškį po driblingo pataikė E.Ulanovas, iš toli pataikė ir R.Šmitas bei K.Lukošiūnas – „Žalgiris“ tapo nebepavejamas (75:89).

„Žalgiris“ šiose rungtynėse pataikė 12 tritaškių (12/34, „Neptūnas“ – 10/28), bet net 9 iš jų – ketvirtajame kėlinyje

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 20 (4/8 trit.), Austinas Wiley 16 (11 atk. kam.), Nojus Mineikis 13 (6 atk. kam.), Rinaldas Malmanis 9.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 19 (5 rez. perd., 3/6 tritaškių), Lukas Lekavičius 18 (3/4 tritaškių), Laurynas Birutis (6 atk. kam.) ir Tomas Dimša (6 atk. kam.) po 12, Edgaras Ulanovas 11 (4 rez. perd.).