2023 04 03

„Žalgiris“ po ilgosios pertraukos nupūtė Prienų klubą

Lemiamą atkarpą Eurolygoje žaidžiantis Kauno „Žalgiris“ (21-4) pirmadienio vakarą sužaidė Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynes Prienuose. Kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą po ilgosios pertraukos ir 94:57 (19:17, 18:13, 29:16, 28:11) sutriuškino „Labas Gas“ (3-22) komandą.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse vertėsi be poilsio gavusio ir namuose likusio Igno Brazdeikio.

Paskutinę vietą LKL pirmenybėse užimantys prieniškiai lyderiams į atlapus kibo per pirmuosius du kėlinius.

Po pirmųjų 10 minučių „Žalgiris“ pirmavo tik 19:17, o įpusėjus susitikimui svečių pranašumas siekė tik 7 taškus (37:30).

Žalgiriečiai ėmė dominuoti trečiajame ketvirtyje, kurį dviem tritaškiais pradėjo Karolis Lukošiūnas, o netrukus 6 iš eilės taškus pelnė Laurynas Birutis. Sužaidus tris kėlinius „Žalgiris“ triuškino Prienų ekipą 66:46.

Ketvirtas kėlinys tapo tik formalumu, o „Žalgiris“ iškovojo pergalę dar labiau padidinęs savo pranašumą.

Antrąją susitikimo dalį „Žalgiris“ laimėjo net 57:27.

Kauniečiams tai buvo 21-as laimėjimas LKL pirmenybėse – jie vienu lenkia titulą ginantį Vilniaus „Rytą“ (20-5). „Labas Gas“ yra paskutinėje 12-oje vietoje.

Jau ketvirtadienį „Žalgiris“ stos į žūtbūtinę Eurolygos dvikovą su Tel Avivo „Maccabi“ klubu.

„Labas Gas“: Justinas Jogminas 15 (7/8 dvit., 1/7 baud., 9 atk. kam.), Kyanas Andersonas 11, Darius Tarvydas 8.

„Žalgiris“: Kevarriusas Hayesas 14, Laurynas Birutis 12, Lukas Lekavičius 10, Arnas Butkevičius 9.