2021 10 24

Baudos aikštelėje karaliavusio J.Valančiūno „Pelicans“ lieka be pergalių

Jonas Valančiūnas šeštadienio NBA rungtynėse buvo nesustabdoma jėga baudos aikštelėje ir užpildė visas statistines eilutes, tačiau lietuvio atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (0-3) toliau tęsia pirmosios pergalės paieškas. Šįsyk svečiuose šis klubas turėjo pripažinti „Minnesota Timberwolves“ (2-0) pranašumą – 89:96 (27:28, 14:26, 26:15, 22:27).
Jonas Valančiūnas prieš Anthony Edwardsą
Jonas Valančiūnas prieš Anthony Edwardsą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmoje susitikimo dalyje į duobę kritę „pelikanai“ iš pradžių nesurado jokių priešnuodžių ryškiausiai varžovų žvaigždei Karlui-Anthony Townsui, kuris net 15 iš 25 pelnytų taškų surinko per pirmą ketvirtį.

Po pertraukos Jonui Valančiūnui su kompanija pavyko kiek aptramdyti varžovų talentą, kuomet trečiajame kėlinuke K-A.Townsas užsidirbo ketvirtą asmeninę pražangą.

J.Valančiūnas užtikrintai sumetė baudų metimus, o rezultatas pagaliau tapo lygus (63:63), tačiau išsiveržti į priekį svečiams iš Naujojo Orleano taip ir nepavyko.

Varžovų lyderis ir toliau turėjo problemų su asmeninėmis pražangomis bei galiausiai rungtynes paliko anksčiau laiko, tačiau lemiamomis ketvirtojo kėlinio akimirkomis pasistiebė kita „vilkų“ varomoji jėga D'Angelo Russellas, smeigęs du labai svarbius tritaškius, uždariusius rungtynių klausimą.

Šeimininkų įžaidėjas iki tol buvo prametęs visus 5 tolimus metimus, tačiau pergalingą dūrį varžovams sudavė pataikydamas nuo lentos.

Beveik 36 minutes ant parketo praleidęs J.Valančiūnas surinko įspūdingą dvigubą dublį. Uteniškis pelnė 20 taškų (6/10 dvit., 8/8 baud.), sugriebė net 17 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, blokavo 1 varžovo metimą, tik sykį suklydo ir susirinko 5 asmenines pražangas.

Kartu su JV mūšio lauke puikiai kovėsi ir Brandonas Ingramas. Puolėjas pelnė 30 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Šansą atsirevanšuoti ir iškovoti pirmą sezono pergalę „pelikanai“ turės pirmadienį, kuomet ir vėl susitiks su „Timberwolves“ vyrukais.

Nugalėtojų gretose K-A.Townsas per 28 minutes suvertė 25 taškus, tačiau atkovojo tik 4 kamuolius, padarė 5 klaidas ir prasižengė 6 sykius.

Jam puikiai talkino Anthony Edwardsas – 19 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai.

„Pelicans“ šiame mače ypatingai strigo iš tolimojo nuotolio – pataikė tik 9 tritaškius iš 40 (22,5 proc.).

„Minnesota Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas 25, Anthony Edwardsas 19 (9 atk. kam.), D'Angelo Russellas ir Nazas Reidas po 12.

„New Orleans Pelicans“: Brandonas Ingramas 30, Jonas Valančiūnas 20 (17 atk. kam.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 14 (14 atk. kam.), Devonte Grahamas 11.

Visi šeštadienio (10.23) rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ – „Atlanta Hawks“ 101:95 (R.Rubio 23 / T.Youngas 24);

„Indiana Pacers“ – „Miami Heat“ po pratęsimo 102:91 (C.Duarte 19 / T.Herro 30);

„Toronto Raptors“ – „Dallas Mavericks“ 95:103 (OG Anunoby 23 / L.Dončičius 27);

„Chicago Bulls“ – „Detroit Pistons“ 97:82 (D.DeRozanas 21 / S.Bey'us 20);

„San Antonio Spurs“ – „Milwaukee Bucks“ 111:121 (D.McDermottas 25 / Kh.Middletonas 28);

„Portland Trail Blazers“ – „Phoenix Suns“ 134:105 (CJ McCollumas 28 / D.Bookeris 21);

„Los Angeles Clippers“ – „Memphis Grizzlies“ 114:120 (P.George'as 41 / J.Morantas 28).