Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 09

Be taškų likęs J.Valančiūnas nugalėjo L.Dončičių praradusią „Mavericks“

Jonas Valančiūnas tik antrą sykį šiame sezone liko be taškų, bet „New Orleans Pelicans“ (32-34) šventė svarbią pergalę.

„Pelikanai“ savo aikštelėje 113:106 (24:24, 35:19, 24:22, 30:41) pranoko Luka Dončičių praradusią „Dallas Mavericks“ (34-33) ekipą ir pagerino savo šansus lenktynėse dėl NBA atkrintamųjų.

Lietuvis J.Valančiūnas šįkart žaidė tik 7 minutes ir liko be taškų. Vidurio puolėjas greitai – per pirmąsias 100 sek. – užsidirbo dvi asmenines pražangas ir buvo pasodintas ant atsarginių suolo.

Į aikštę JV grįžo tik trečiojo kėlinio pradžioje, kartu su kitais starto penketo žaidėjais, bet suklydo 4 kartus per 5 minutes (dar vieną klaidą jis buvo padaręs pirmajame kėlinyje) ir į aikštę nebegrįžo.

Vos 7 minutes iš viso žaidęs vidurio puolėjas nė karto net neatakavo krepšio, bet išsiskyrė 4 sugriebtais kamuoliais ir dviem išradingais rezultatyviais perdavimais. Jis taip pat blokavo 1 metimą, suklydo 5 sykius bei 2 prasižengė.

J.Valančiūno žaidimo laiką apribojo ir tai, kad „Pelicans“ dominavo prieš „Mavericks“. Po trijų kėlinių šeimininkai triuškino svečius 83:65.

„Mavericks“ trečiajame kėlinyje dar prarado ir savo lyderį Luka Dončičių. 15 taškų (3/9 dvit., 1/5 trit., 6/8 baud.) ir 8 rezultatyvius perdavimus spėjęs atlikti slovėnas susižeidė šlaunį ir nebaigė rungtynių.

Tiesa, Dalaso ekipa po L.Dončičiaus netekties grąžino intrigą. Ketvirtajame kėlinyje priartėjo iki vieno taiklaus metimo (97:94).

Puolime tuomet užsiliepsnojo C.J. McCollumas, vienas pelnęs net 16 taškų iš eilės ir padėjęs „Pelicans“ apginti namų tvirtovę.

Naujojo Orleano ekipa po šios pergalės užima 910 vietą Vakarų konferencijoje ir patektų į NBA įkrintamąsias, jei sezonas baigtųsi dabar. Iki jo pabaigos lieka sužaisti dar 16 rungtynių.

„Pelicans“: C.J. McCollumas 32 (6/8 trit.), Trey Murphy 16 (6 atk. kam.), Herbertas Jonesas (9 atk. kam.) ir Jaxsonas Hayesas – po 14, Brandonas Ingramas 12, Naji Marshallas 9 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), ... Jonas Valančiūnas 0 (4 atk. kam., 5 klaid.).

„Mavericks“: Kyrie Irvingas 27 (6 atk. kam.), Timas Hardaway 17, Luka Dončičius (1/5 trit., 8 rez. perd.) ir Christianas Woodas (8 atk. kam.) – po 15, Dwightas Powellas 12, Jadenas Hardy 11.