2021 02 26

Bobanas pristabdė MVP kandidatą, bet „Mavericks“ pritrūko L.Dončičiaus indėlio

Sėkmingai pastaruoju metu rungtyniavę ir septynerias iš pastarųjų devynerių rungtynių laimėję „Dallas Mavericks“ (15-16) įklimpo susidūrę su Rytų konferencijos lyderiais. Teksaso ekipa svečiuose 97:111 (22:23, 21:36, 25:27, 29:25) nusileido „Philadelphia 76ers“ (22-11).
Bobanas Marjanovičius (kairėje) stabdo Joelį Embiidą
Bobanas Marjanovičius (kairėje) stabdo Joelį Embiidą / „Scanpix“ nuotr.

„Mavericks“ strigo varžovų gynyboje, pataikydami tik 41 proc. metimų (32/78) bei suklysdami net 18 kartų.

Vienas prasčiausių sezono rungtynių sužaidė ir Luka Dončičius. Slovėnas pirmą kartą per daugiau nei mėnesį nepelnė 20 taškų – per 29,5 minutės jis įmetė 19 taškų (3/7 dvit., 3/6 trit., 4/6 baud.) ir atliko tik 4 rezultatyvius perdavimus. Pastarasis rodiklis – prasčiausias slovėno asmeninis sezono rezultatas.

Dalaso klubo negelbėjo net tai, kad starto penkete pasirodęs Bobanas Marjanovičius pristabdė vieną geriausių NBA centrų Joelį Embiidą.

Vienas pagrindinių kandidatų į naudingiausio reguliariojo sezono žaidėjo apdovanojimą pataikė vos 3 dvitaškius iš 15 ir 2 tritaškius iš 5, o liūto dalį taškų rinko baudų metimais – jų kamerūnietis sumetė 11 iš 12. Iš viso jo sąskaitoje – 23 taškai ir 9 atkovoti kamuoliai, kai J.Embiido vidurkiai šį sezoną siekia 29,6 taško ir 11,2 sugriebto kamuolio.

Pats 222 cm ūgio B.Marjanovičius per 17 minučių pelnė 7 taškus ir atkovojo 12 kamuolių, bet pataikė tik 3 metimus iš 11.

Rytuose pirmaujantys „Sixers“ pergalės pamatus pasidėjo antrajame kėlinyje, kurio metu spurtavo 14:0 ir pabėgo 59:40.

Po ilgosios pertraukos „Mavericks“ arčiausiai buvo priartėję iki 8 taškų, bet intrigos atkurti jiems nepavyko ir vėl įtikinamą persvarą susigrąžinę šeimininkai nesunkiai laimėjo.

Dalaso ekipa vertėsi be nugaros skausmus jaučiančio ir mainų ganduose pasirodžiusio latvio Kristapo Porzingio.

„Mavs“ po šios nesėkmės nukrito į dešimtąją vietą Vakarų konferencijoje.

„76ers“: Joelis Embiidas 23 (3/15 dvit., 9 atk. kam.), Benas Simmonsas (7 rez. perd.) ir Sethas Curry po 15, Dwightas Howardas 14 (6/6 dvit., 8 atk. kam.), Shake'as Miltonas 10 (6 rez. perd.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 19, Joshas Richardsonas 13, Timas Hardaway'us 12, Jalenas Brunsonas 11.