2023 05 24

Bostonas nepasiduoda – J.Tatumas ir „Celtics“ išvengė sausos serijos pabaigos

„Boston Celtics“ trečiojo kėlinio pradžioje buvo atsilikęs 9 taškų skirtumu. Taip pat ir serijoje 0:3. Sezonas galėjo baigtis Majamyje.
Jasonas Tatumas
Jasonas Tatumas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jimmy Butlerio vedama „Heat“, atkrintamosiose dalyvaujanti tik kaip aštunta geriausia Rytų konferencijos ekipa, artėjo prie sausos serijos pabaigos, tačiau viskas pasikeitė per tris minutes.

Jasonas Tatumas ir „Celtics“ surengė spurtą 18:0 ir rezultatas švieslentėje iš 9 taškų deficito (52:61) pasikeitė į 9 taškų pliusą (70:61).

Prie sienos priremtas Bostono klubas, pralaimėjęs visus tris pirmuosius serijos mačus, galiausiai atitrūko dar toliau ir išvengė tuščio pašalinimo – 116:99 (23:29, 27:27, 38:23, 28:20).

Labiausiai prie to prisidėjo J.Tatumas, pelnęs 33 taškus (4/9 trit.), atkovojęs 11 kamuolių ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus, nors ir padaręs 5 klaidas.

„Mes tiesiog bandėme išgelbėti savo sezoną“, – po rungtynių įspūdingą spurtą aiškino „Celtics“ lyderis.

„Negalime atsipalaiduoti. Turime išlaikyti tokį patį intensyvumą, tokį patį nusiteikimą ir susikaupimą kitame mače“, – pridūrė Bostono ekipos treneris Joe Mazzulla.

Serijoje 3:1 vis dar pirmauja „Heat“, tačiau kitas susitikimas vyks jau Bostone. Priminsime, kad NBA istorijoje nė viena ekipa nėra laimėjusi serijos po to, kai atsiliko 0:3. Taip nutiko jau 150 kartų.

„Heat“: Jimmy Butleris 29 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Gabe'as Vincentas 17, Calebas Martinas 16, Bamas Adebayo 10 (5 atk. kam., 4 klaid.), Maxas Strusas 9 (1/5 trit., 7 atk. kam.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 33 (4/9 trit., 11 atk. kam., 7 rez. perd., 5 klaid.), Jaylenas Brownas 17 (1/5 trit.), Derrickas White'as 16, Grantas Williamsas 14 (4/6 trit., 6 atk. kam.), Alas Horfordas 12 (3/6 trit., 7 atk. kam.), Marcusas Smartas 11 (3/9 trit., 6 rez. perd.).