2021 06 16

Bruklino herojus: istorinis K.Duranto trigubas dublis sugrąžino „Nets“ pranašumą

„Brooklyn Nets“ superžvaigždė Kevinas Durantas vienas pats ant savo pečių ištempė ekipą į žūtbūtinę pergalę Rytų konferencijos pusfinalyje. Įspūdingą trigubą dublį surinkusio puolėjo ekipa namuose 114:108 (15:29, 28:30, 38:28, 33:21) parklupdė „Milwaukee Bucks“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3:2.
Kevinas Durantas
Kevinas Durantas / „Scanpix“ nuotr.

Šeštosios Rytų konferencijos pusfinalio rungtynės, kurios galimai šioje serijoje bus paskutinės, Lietuvos laiku Milvokyje bus žaidžiamos naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.

Nors Bruklino ekipa ketvirtajame mače iki pat serijos pabaigos prarado čiurnos traumą patyrusį Kyrie Irvingą, klubui beveik lemiamam mūšiui atgaivinti pavyko kitą „Didžiojo trejeto“ narį Jamesą Hardeną, kuris buvo patyręs pakinklinės sausgyslės traumą.

„Barzdočius“ ant parketo praleido daugiau nei 45 minutes, tačiau akivaizdžiai stokojo žaidybinio ritmo – pelnė vos 5 taškus, iš žaidimo pataikydamas vos 1 metimą iš 10.

Visa „Nets“ ekipos našta puolime krito ant Kevino Duranto pečių, kurio neįtikėtinas trigubas dublis bus įrašytas į NBA istorijos knygas.

KD nesiilsėjo nė vienos sekundės (48 min.) ir pelnė net 49 taškus (16/23 met., 69 proc.), atkovojo 17 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Puolėjas tapo pirmuoju krepšininku lygos istorijoje, kuris atkrintamosiose pelnė bent 45 taškus, atkovojo bent 15 kamuolių ir atliko bent 10 rezultatyvių perdavimų.

Jo 69,6 proc. taiklumas iš žaidimo taip pat rikiuojasi trečioje vietoje tarp NBA atkrintamosiose bent 40 taškų įmetusių ir trigubą dublį surinkusių krepšininkų.

Pastarąsias dvejas rungtynes laimėjęs „Bucks“ klubas sėkmingą atkarpą pratęsė ir sugrįžęs į „Barclays“ centrą. Giannio vedama ekipa nuo pirmųjų rungtynių minučių dominavo ir greitai susikrovė dviženklį pranašumą, kuris nuolatos augo.

Trečiajame kėlinuke po Jrue Holiday tritaškio ekipas skyrė rekordinis 17 taškų atstumas (71:54), tačiau „Nets“ dideliais žingsniais pradėjo artėti, o prieš lemiamą ketvirtį tarp komandų tebuvo vos 6 taškų deficitas (87:81).

Ketvirtajame kėlinyje siautėti pradėjo nesulaikomai rungtyniavęs K.Durantas, per jį suvertęs net 20 taškų. Bruklino ekipa pirmą kartą išsiveržė į priekį, tačiau skirtumas buvo labai trapus, o pergalę lėmė būtent KD individualus meistriškumas.

„Nets“ lyderis likus 50 sek. pataikė sunkų tolimą metimą per Kh.Middletoną, padidindamas šeimininkų pranašumą iki keturių (109:105).

„Bucks“ rezultatą sušvelnino ir netrukus net galėjo jį išlyginti arba persversti, tačiau G.Antetokounmpo suklydo, o jau netrukus pergalę baudų metimais įtvirtino K.Durantas.

Puolėjas taškais arba rezultatyviais perdavimais prisidėjo prie 43 iš paskutinių 52 savo ekipos taškų.

Jo ginklanešiu šiame mače tapo nuo suolo kilęs Jeffas Greenas. Veteranas pelnė net 27 taškus, pataikydamas 7 tritaškius iš 8.

„Pasaulis ir vėl yra liudininkas to, kas šiuo metu yra geriausias planetos krepšininkas“, – po rungtynių teigė J.Greenas.

Milvokio ekipos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir galingas G.Antetokounmpo žaidimas. Graikas pelnė 32 taškus ir sugriebė 12 kamuolių.

„Jis geriausias žaidėjas šiuo metu pasaulyje“, – po mačo pripažino Antetokounmpo.

„Brooklyn Nets“: Kevinas Durantas 49 (17 atk. kam., 10 rez. perd., 3 per. kam., 2 blk.), Jeffas Greenas 27 (7/8 trit.), Blake'as Griffinas 17, Landry Shametas 9.

„Milwaukee Bucks“: Giannis Antetokounmpo 34 (12 atk. kam., 6 praž.), Khrisas Middletonas 25, Jrue Holiday 19 (8 rez. perd.), Brookas Lopezas 15, Patas Connaughtonas 10.