2015 12 09

Čempionų dėjimų ir tritaškių fiesta, Davido Blatto manevras ir „Thunder“ šou

Neįtikėtina „Golden State Warriors“ pergalių serija pratęsta Indianoje. „Cleveland Cavaliers“ ekipą gelbėjo Davido Blatto manevras, o „Oklahoma City Thunder“ pažemino „grizlius“ jų pačių sirgalių akivaizdoje. Tai buvo įdomiausi įvykiai praėjusią NBA naktį.
„Golden State Warriors“
„Golden State Warriors“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vakarėlis tęsiasi

Fantastišką sezono startą tęsia „Golden State Warriors“. NBA čempionai 131:123 (44:28, 35:32, 32:23, 20:40) nepaliko daug vilčių „Indiana Pacers“ ekipai.

„Warriors“ pergalę aptemdė fantastiškai rungtyniavusio Klay Thompsono trauma. Jis likus žaisti vos 58 sekundes pasisuko čiurną.

Tiesa, pirminiai tyrimai nenustatė didelės traumos – K.Thompsonas tikisi žaisti penktadienio rungtynėse su „Boston Celtics“.

K.Thompsonas pataikė net 10 tritaškių ir sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes (39 tšk.). Net aštuonias tritaškes bombas jis numetė dar per pirmuosius du kėlinius ir daugiausiai prisidėjo prie lemtingo spurto 22:0.

Tuo tarpu Stephenas Curry flirtavo su trigubu dubliu – pelnė 29 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Be to, jis pakartojo Rashardui Lewisui priklausiusį NBA rekordą – 87-iose išvykos rungtynėse iš eilės pataikė bent po vieną tolimą.

„Warriors“ kėsinasi į ilgiausią visų laikų pergalių seriją, kuri priklauso „Los Angeles Lakers” – 33 pergalės (1971-1972 m.).

Pavasarį „Warriors“ buvo pasiekę 27 pergales iš eilės ir pakartojo antrą ilgiausią visų laikų pergalių seriją, kuri priklausė „Miami Heat“ (2012-2013 m.).

„Warriors“ (23-0): Klay Thompsonas 39, Stephenas Curry 29, Andrew Bogutas 14 (10 atk. kam.), Brandonas Rushas 13, Festus Ezeli 12.

„Pacers“ (12-8): Paulas George'as 33 (8 atk. kam.), C.J.Milesas 24, Chase'as Budingeris ir George'as Hillas 12, Jordanas Hillas 10.

Davido Blatto manevras

„Scanpix“/AP nuotr./LeBronas Jamesas

„Cleveland Cavaliers” krepšininkai panaikino 18 taškų skirtumą, šventė sunkią pergalę prieš „Portland Trail Blazers“ 105:100 (17:25, 30:31, 30:19, 28:25) ir nutraukė trijų nesėkmių seriją.

„Nepanikavome. Žiūrėjome, ką darėme blogai ir tą taisėme“, – po rungtynių sakė LeBronas Jamesas, pelnęs 33 taškus ir atkovojęs 10 kamuolių.

Lemiamoje mačo dalyje LeBronas pelnė 14 taškų.

Tačiau pergalę lėmė Davido Blatto manevrai po ilgosios pertraukos. Sudėties pokyčiai leido „Cavaliers“ perimti iniciatyvą.

Treneris pasodino ant suolo pagrindinį „centrą“ Timofejų Mozgovą ir į aikštę metė LeBroną, Keviną Love, Jaredą Cunninghamą, J.R.Smithą bei Matthew Dellavedovą.

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Cavaliers“ pirmą kartą atsidūrė priekyje, o ketvirtajame nutolo 11 taškų skirtumu. Tiesa, po šiurkščios Matthew Dellavedovos nesportinės pražangos „Trail Blazers“ buvo priartėję 90:93, bet „Cavs“ išsaugojo pergalę.

„Cavaliers” (14-7): LeBronas Jamesas 33 (10 atk. kam.), Kevinas Love 18, Matthew Dellavedova 17, Mo Williamsas 13.

„Trail Blazers” (9-14): Damianas Lillardas 33, C.J.McCollumas 24, Allenas Crabbe'as 14, Masonas Plumlee 10.

Pervažiuoti „grizliai“

„Scanpix“/AP nuotr./„Oklahoma City Thunder“

NBA Vakarų konferencijos grandų ir turnyro lentelės kaimynų dvikova nustebino intrigos trūkumu. „Oklahoma City Thunder“ išvykoje net 125:88 (28:25, 32:22, 39:16, 27:25) nušlavė „Memphis Grizzlies“ ekipą.

„Thunder“ laimėjo visus kėlinius, trečiąjį – net 39:16, ir dar po trijų pirmavo net 35 taškų skirtumu.

Tai leido ketvirtajame kėlinyje patausoti lyderius Keviną Durantą ir Russellą Westbrooką.

KD pelnė 32 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, o R.Westbrookui trijų ketvirčių užteko pakartoti geriausią sezono rezultatyvių perdavimų rezultatą – 16.

„Thunder“ (13-8): Kevinas Durantas 32 (11/14 met., 10 atk. kam.), Serge'as Ibaka 17, Russellas Westbrookas (16 rez. perd.) ir D.J.Augustinas po 13, Dionas Waitersas 12.

„Grizzlies“ (12-10): Mario Chalmersas 19, JaMychalis Greenas ir Marcas Gasolis po 11.