2015 12 13

D.Motiejūnas palydėjo K.Bryantą į „pensiją“ sužaisdamas geriausią mačą šį sezoną

Donatas Motiejūnas įsibėgėja. Po sunkios nugaros traumos atsigaunantis puolėjas sužaidė geriausias rungtynes šį sezoną, o „Houston Rockets“ krepšininkai 126:97 (32:25, 31:21, 28:30, 35:21) nušlavė „Los Angeles Lakers“ ekipą. Tai galbūt buvo paskutinės Kobe Bryanto rungtynės Hjustone.
Jamesas Hardenas ir Kobe Bryantas
Jamesas Hardenas ir Kobe Bryantas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kadangi „Rockets“ triuškino priešininkus, D-Mo gavo šansą pasireikšti kol kas daugiausia nuo jo sugrįžimo į aikštę – 15 minučių.

D.Motiejūnas ketvirtajame kėlinyje pelnė 9 taškus.

Trenerio J.B.Bickerstaffo pasitikėjimą D.Motiejūnas pateisino su kaupu. Lietuvis pelnė 11 taškų (3/3 dvit., 1/1 trit., 2/4 baud.), atkovojo ir perėmė po kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 4 ir prasižengė 1 kartą.

Pirmą kartą aikštėje aukštaūgis pasirodė antrojo kėlinio pradžioje, kai „Rockets“ atitrūko nuo „Lakers“ 35:26. Nuo tos akimirkos Hjustono krepšininkai ėmė siautėti aikštėje.

Po D.Motiejūno rezultatyvaus perdavimo Dwightas Howardas krovė kamuolį iš viršaus ir didino skirtumą 46:27.

17-ąją minutę dvitaškiu galiausiai pasižymėjo ir pats D.Motiejūnas. Jis galėjo pelnyti ir 4-us taškus iš eilės, bet prametė abi baudas.

Vėliau aikštėje D.Motiejūnas pasirodė ketvirtojo kėlinio viduryje ir per 8 minutes pelnė 9 taškus.

Nors „Rockets“ žaidė savų sirgalių akivaizdoje, lyg namuose jautėsi Kobe Bryantas. Kaskart, kai Kobe prisiliesdavo prie kamuolio, aistruoliai skanduodavo „Kobe! Kobe!”.

Po sezono NBA legenda baigs karjerą.

K.Bryantas pelnė 25 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Vidutiniškai 15,8 taško šį sezoną renkančiam „Lakers“ simboliui tai buvo antros geriausios rungtynės šį sezoną.

Hjustone Kobe šį sezoną dar lankysis balandžio 10-ąją. Bet kadangi tai bus vienos paskutiniųjų reguliariojo sezono rungtynių, galbūt „Rockets“ sirgaliai Kobe žaidžiantį išvydo paskutinį kartą istorijoje.

Po blankaus starto „Rockets“ antrą kartą šį sezoną pasiekė lygų pergalių ir pralaimėjimų balansą. Pirmąjį kartą turėjo 4-4, bet tada pralaimėjo ketverias rungtynes iš eilės. Ši nesėkmių serija kainavo Kevinui McHale'ui darbą.

Be to, tai buvo jau 7-oji „Rockets“ pergalė per 9 pastarąsias rungtynes.

Tuo tarpu „Lakers“ pralaimėjo jau šeštąjį kartą iš eilės ir 12-ąjį per 13 pastarųjų susitikimų.​

„Rockets” (12-12): Jamesas Hardenas 30, Dwightas Howardas (12 atk. kam.) ir Marcusas Thorntonas po 18, Clintas Capela (10 atk. kam.) ir Donatas Motiejūnas po 11.

„Lakers” (3-21): Kobe Bryantas 25, Louisas Williamsas 15, Nickas Youngas 13, D'Angelo Russellas 12, Roy'us Hibbertas 10.