2023 03 12

D.Sabonis buvo nuostabus svarbiausiu metu, o „Kings“ tapo karščiausia NBA komanda

Domantas Sabonis nepasiekė savo statistinių vidurkių, tačiau nuostabiai žaidė svarbiausiu metu ir padėjo „Sacramento Kings“ (40-26) iškovoti dar vieną pergalę. „Karaliai“ svečiuose 128:119 (31:32, 36:27, 29:36, 32:24) įveikė artimiausius persekiotojus „Phoenix Suns“ (37-30) krepšininkus.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / USA TODAY Sports/„Scanpix“ nuotr.

„Suns“, rungtyniavę be čiurnos traumą patyrusio ir kelias savaites be krepšinio praleisiančio Kevino Duranto, kur kas geriau pradėjo susitikimą ir pirmavo 17:6, bet „Kings“ greitai rado atsakymus į varžovų žaidimą.

Dar pirmajame kėlinyje Sakramento klubas išsiveržė į priekį (31:30), o antrame ketvirtyje jau pats turėjo dviženklę persvarą – 67:57.

Finikso ekipa atsitiesė po ilgosios pertraukos, kai puikiai diriguojama iš viso net 16 rezultatyvių perdavimų atlikusio Chriso Paulo surengė spurtą 16:3 ir vėl persvėrė rezultatą savo naudai – 85:81.

Komandos koja kojon žengė beveik iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigos, o tada išaušo D.Sabonio metas.

Rezultatui esant 115:115, lietuvis įmetė 4 taškus iš eilės ir sugrąžino „Kings“ pranašumą, kurį Sakramento ekipa išlaikė iki pat rungtynių pabaigos.

D.Sabonis likus mažiau nei minutei dar išprovokavo svarbią Devino Bookerio pražangą puolime rezultatui esant 121:118 „Kings“ naudai, o paskutinėmis sekundėmis sumetė baudų metimus įtvirtindamas „Kings“ pergalę.

Tai buvo jau trečioji iš eilės Kalifornijos sostinės ekipa pergalė bei aštuntas laimėjimas per devynis susitikimus po „All-Star“ pertraukos vasario viduryje. Su 8-1 rodikliu „Kings“ yra karščiausia NBA komanda – visos kitos ekipos po „All-Star“ pauzės jau pralaimėjo bent po du kartus.

D.Sabonis prie pergalės per 35,5 minutės pridėjo 17 taškų (5/10 dvit., 7/10 baud.), 8 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus. Lietuvis taip pat suklydo tris kartus ir vieną sykį prasižengė.

40 pergalių ribą pirmą kartą nuo 2006 metų pasiekę „Kings“ su „Memphis Grizzlies“ (40-26) dalinasi antrą-trečią vietas Vakarų konferencijoje. Iki reguliariojo sezono pabaigos „karaliams“ liko sužaisti 16 mačų, o artimiausias iššūkis jų laukia pirmadienį, kai Sakramente svečiuosis geriausia NBA komanda „Milwaukee Bucks“.

„Suns“: Devinas Bookeris 28 (9/13 dvit., 8 rez. perd.), Deandre Aytonas 22 (9/15 dvit., 12 atk. kam.), Terrence'as Rossas 18 (4/10 trit.), Chrisas Paulas 16 (2/9 trit., 6 atk. kam., 16 rez. perd.), Joshas Okogie 15.

„Kings“: Harrisonas Barnesas 19 (6 atk. kam.), De'Aaronas Foxas (8/22 metimai, 6 rez. perd.) ir Malikas Monkas (4/6 trit.) po 18, Domantas Sabonis 17 (8 atk. kam.), Davionas Mitchellas ir Trey Lylesas po 13, Kessleris Edwardsas 12 (7 atk. kam.).

Kiti rezultatai:

„Los Angeles Clippers“ (K.Leonardas 38) 106:95 „New York Knicks“ (I.Quickley 26)

„Charlotte Hornets“ (K.Oubre 24) 111:119 „Utah Jazz“ (T.Hortonas-Tuckeris 37)

„Detroit Pistons“ (I.Liversas 18) 115:121 „Indiana Pacers“ (J.Smithas 20)

„Orlando Magic“ (W.Carteris 27) 126:114 (per pratęsimą) „Miami Heat“ (J.Butleris 38)

„Atlanta Hawks“ (T.Youngas 35) 125:134 „Boston Celtics“ (J.Tatumas 34)

„Houston Rockets“ (J.Smithas 20) 111:119 „Chicago Bulls“ (Z.LaVine'as 36)

„Memphis Grizzlies“ (D.Bane'as 25) 112:108 „Dallas Mavericks“ (T.Hardaway 23)

„New Orleans Pelicans“ (C.McCollumas 26) 96:110 „Oklahoma City Thunder“ (Sh.Gilgeousas-Alexanderis 35)

„Golden State Warriors“ (S.Curry 36) 125:116 (per pratęsimą) „Milwaukee Bucks“ (K.Middletonas ir B.Lopezas po 19)