2022 01 30

D.Sabonis ir vėl buvo nesustabdomas, bet „Pacers“ beviltiškai krito Dalase

Antrą vakarą iš eilės Domantas Sabonis žygiavo trigubo dublio ritmu ir tempė savo ekipos puolimo vežimą į priekį, tačiau Luka Dončičiaus tvirtovėje besisvečiavę Indiana „Pacers“ (18-33) buvo sutriuškinti – rungtynės „Dallas Mavericks“ (29-21) klubui pralaimėtos rezultatu 105:132 (23:34, 37:38, 20:32, 25:28).
Domantas Sabonis prieš Dwightą Powellą ir Luką Dončičių
Domantas Sabonis prieš Dwightą Powellą ir Luką Dončičių / „Scanpix“ nuotr.

Nuo pirmų susitikimo minučių svečiams iš Indianapolio sunkiai sekėsi stabdyti varžovų superžvaigždę Luką Dončičių.

„Mavericks“ pirmą ketvirtį laimėjo užtikrinta 11 taškų persvara (34:23), o slovėnas pats pelnydamas taškus arba atlikdamas rezultatyvius perdavimus prisidėjo net prie 26 taškų iš 34.

Nuolatos besivejančios ekipos vaidmenyje buvusi „Pacers“ antrajame kėlinyje sugrįžo į rungtynes, kuomet keletą sykių buvo per vieną metimą nuo varžovų, tačiau taip ir į priekį šiame ir neišsiveržė.

Pirmą žaidimo dalį tritaškėmis bombomis užbaigę Reggie Bullockas ir L.Dončičius vėl atitolino klubus dviženkliu skirtumu, o po pertraukos dominavo „Mavs“, laimėjusi 13 iš pastarųjų 16 rungtynIų.

Beveik visą ketvirtą kėlinį ant suolo praleidęs Luka vis tiek susirinko puikią statistiką. Gynėjas pelnė 30 taškų (12/21 met., 2/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Kitoje barikadų pusėje dar arčiau trigubo dublio buvo kitas europietis – lietuvis Domantas Sabonis. Aukštaūgis per nepilnas 29 minutes surinko 21 tašką (8/10 met., 4/5 baud.), sugriebė 15 kamuolių ir išdalijo 8 rezultatyvius perdavimus, taip pat blokavo 1 metimą.

Rungtynės nenusisekė dar vienai Senojo žemyno žvaigždei Kristapui Porzingiui. Latvis antrajame kėlinyje pajautė dešinio kelio skausmus ir rungtyniauti nebesugrįžo.

Visą karjerą traumų persekiojamam mūsų „braliukui“ 2020 metais buvo atlikta būtent dešiniojo kelio operacija.

Prieš rungtynes specialiu video buvo pagerbtas ir dabartinis „Pacers“ strategas Rickas Carlisle'as, treniravęs Dalaso klubą net 13 sezoną ir iškovojęs NBA čempionų žiedus 2011 metais. Toje komandoje buvo ir dabartinis „Mavericks“ vyr. treneris Jasonas Kiddas.

„Dallas Mavericks“: Luka Dončičius 30 (6 atk. kam., 12 rez. perd.), Reggie Bullockas 23, Maxi Kleberas 15 (14 atk. kam.), Jalenas Brunsonas 13 (8 rez. perd.), Joshas Greenas 12, Dwightas Powellas 10.

„Indiana Pacers“: Duane'as Washingtonas Jr. 22, Domantas Sabonis 21 (15 atk. kam., 8 rez. perd.), Carisas LeVertas 14, Chrisas Duarte ir Isaiah Jacksonas (6 atk. kam.) po 12.

Kiti šeštadienio rezultatai:

„New Orleans Pelicans“ – „Boston Celtics“ 97:107 (J.Alvarado 19 / J.Tatumas 38);

„Philadelphia 76ers“ – „Sacramento Kings“ 103:101 (J.Embiidas 36 / T.Haliburtonas 38);

„Miami Heat“ – „Toronto Raptors“ po trijų pratęsimų 120:124 (J.Butleris 37 / G.Trentas Jr. 33);

„Memphis Grizzlies“ – „Washington Wizards“ 115:95 (J.Morantas 34 / K.Kuzma 30);

„Golden State Warriors“ – „Brooklyn Nets“ 110:106 (A.Wigginsas 24 / K.Irvingas 32).