2022 03 06

D.Sabonis žaidė universaliai, bet „Kings“ iššvaistė didžiulę persvarą ir krito

Domanto Sabonio atstovaujama „Sacramento Kings“ (24-42) komanda patyrė apmaudžią nesėkmę NBA pirmenybėse. „Karaliai“ svečiuose 113:114 (36:26, 29:25, 27:34, 21:29) nusileido „Dallas Mavericks“ (39-25).
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

„Kings“ pralaimėjo nepaisant to, jog turėjo net 19 taškų persvarą, o pirmavo beveik visų rungtynių metu.

Pirmavo Kalifornijos sostinės ekipa ir likus mažiau nei trims minutėms, kai rezultatas buvo 110:103, bet puikias rungtynes sužaidęs Spenceris Dinwiddie pataikė tritaškį, netrukus tolimą metimą pridėjo ir Dorianas Finney-Smithas ir likus daugiau nei minutei skirtumas ištirpo iki taško (109:110).

Tuomet puldami „Kings“ ir vėl nepasižymėjo, o S.Dinwiddie išvedė savo komandą į priekį likus 46,9 sek. (111:110).

Pusiausvyrą rungtynėse sugrąžino vienas taiklus De'Aarono Foxo baudos metimas, tačiau lemiamas žodis priklausė šeimininkams.

D.Finney-Smithas likus 3,8 sek. smeigė tritaškį po Jaleno Brunsono perdavimo ir suteikė „Mavs“ 3 taškų pranašumą (114:111), kurį per likusį laiką „Kings“ sugebėjo tik sušvelninti.

Sakramento klube Domantas Sabonis per 31,5 minutės įmetė 15 taškų (7/10 dvit., 1/5 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, keturis kartus suklydo ir penkis sykius prasižengė.

Visus savo taškus lietuvis pelnė dar iki ankstyvos trečiojo kėlinio fazės, kai buvo pataikęs visus septynis mestus dvitaškius, o per likusį laiką D.Sabonį kamavo pražangų problemos, apribojusios jo žaidimo laiką.

Lietuvio komandos gretose sezono rezultatyvumo rekordą pagerino, o karjeros rekordą pakartojo De'Aaronas Foxas. Įžaidėjas pelnė net 44 taškus (15/27 dvit., 3/4 trit., 5/6 baud.) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Mavs“ šiose rungtynėse žaidė be kairiojo kojos nykščio patempimą patyrusio Lukos Dončičiaus, tačiau atrado kitą lyderį.

Mainais už Kristapą Porzingį vasarį gautas S.Dinwiddie sumetė net 36 taškus (9/15 dvit., 2/7 trit., 12/13 baud.) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, sužaisdamas kol kas geriausias rungtynes „Mavericks“ gretose. Iki karjeros taškų rekordo gynėjui pritrūko 5 taškų.

„Kings“ po šio pralaimėjimo dar labiau tolsta nuo pirmojo dešimtuko Vakarų konferencijoje – „karaliai“ yra tik 12-ti. Tuo tarpu ketvirtą kartą iš eilės laimėję „Mavericks“ užima penktąją vietą.

„Mavericks“: Spenceris Dinwiddie 36 (7 rez. perd.), Jalenas Brunsonas 23 (6 rez. perd.), Dorianas Finney-Smithas 17 (5/11 trit.), Joshas Greenas 12 (12 atk. kam.), Reggie Bullockas 11.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 44 (18/31 metimai, 6 rez. perd.), Domantas Sabonis 15 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Trey Lylesas 11 (6 atk. kam.), Donte DiVincenzo 10 (8 atk. kam.).