2022 01 15

D.Sabonis žaidė universaliai, bet „Pacers“ neatsilaikė prieš geriausią NBA ekipą

Šiuo metu geriausią pergalių ir pralaimėjimų balansą visoje NBA lygoje turinti „Phoenix Suns“ (32-9) ekipa tapo per kietu riešutėliu Domantui Saboniui ir visai „Indiana Pacers“ (15-28), kurią svečiuose įveikė rezultatu 112:94 (23:19, 23:19, 34:38, 32:18).
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

Indianapolio krepšininkai NBA lyderiams priešinosi tris kėlinius, per kuriuos ne kartą turėjo užgesinti tam tikrus gaisrus prie savojo krepšio.

Iš 14 taškų (46:60) deficito trečiajame kėlinyje išlipusi „Pacers“ po Justino Holiday dviejų tritaškių iš eilės pirmą kartą šiame mače išsiveržė į priekį (76:73), tačiau persvara savo sirgalius lepino labai neilgai.

Viso mačo metu siautėjęs Devinas Bookeris jau po trijų kėlinių turėjo 34 taškus ir prieš lemiamą ketvirtį sugrąžino savo ekipai keturių taškų pranašumą (80:76), kuris staigiai išaugo.

„Saulės“ iš Fynikso greitai ir vėl pasiekė dviženklę atžymą bei pradėjo dominuoti, prailgindami varžovų pralaimėjimų seriją iki trijų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Domantas Sabonis

Domantas Sabonis buvo viena pastebimiausių figūrų šeimininkų komandoje. Lietuvis per beveik 37 minutes pelnė 14 taškų (3/7 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud.), sugriebė 14 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei 1 kamuolį perėmė.

„Pacers“ klube net 7 tritaškius sumetė ir su 25 taškais savo komandą į priekį stumti bandė J.Holiday.

Varžovų komandoje – be užsikirtimų veikusi D.Bookerio (35 tšk.) ir Deandre Aytono (27 tšk., 12 atk. kam.) kombinacija, kuriai įprastai vadovavo Chrisas Paulas.

Monty Williamso vadovaujami Vakarų konferencijos čempionai per pastarąsias šešerias rungtynes iškovojo net penkias pergales ir yra laimėję net 78 proc. sužaistų mačų, o tai geriausias rodiklis visoje NBA lygoje.

„Indiana Pacers“: Jrue Holiday 25 (7/14 trit.), Carisas LeVertas 20 (9 rez. perd.), Domantas Sabonis 14 (14 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Phoenix Suns“: Devinas Bookeris 35, Deandre Aytonas 27 (12 atk. kam.), Chrisas Paulas 12 (9 rez. perd.), Cameronas Payne'as 11.