Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2018 10 01

Debiutavo lyg roko žvaigždė: LeBronui Jamesui bėgo šiurpuliukai

LeBrono Jameso debiutas statistikos protokole nebuvo įspūdingas. 9 taškai nėra tai, ką iš tikrųjų sugeba NBA karalius. Tačiau pirmosios 33-ejų amerikiečio rungtynės su „Los Angeles Lakers“ apranga buvo ypatingos. Jis jau žaidė net devyniuose NBA finaluose, bet po vakarykščio pasirodymo neslėpė – per kūną lakstė šiurpuliukai.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

Lyg prieš kokį koncertą „Valley View Casino Center“ kazino San Diege akį traukė plakatas, kviečiantis užsukti į renginį: „LeBronas Jamesas, „Los Angeles Lakers“ debiutas“.

LeBrono atvaizdas puikavosi stambiu planu. Šalia jo plakate lyg pagalbiniai grupės atlikėjai figūravo Lonzo Ballas, Brandonas Ingramas, Kyle'as Kuzma ir Joshas Hartas.

Ažiotažas buvo didžiulis. Maždaug 300 sirgalių stebėjo rytinį „Lakers“ pasimėtymą Temekuloje, maždaug valanda kelio nuo San Diego.

Prieš pirmąsias ikisezonines „Lakers“ rungtynes su „Denver Nuggets“ Los Andželo komandos rūbinėje buvo tiek operatorių, kad varžovų žaidėjai nebuvo vienintelės kliūtys LeBrono kelyje.

„Atsiprašau, gal galėtumėte pasitraukti nuo mano spintelės?“ – rūbinėje vos vietos kojai padėti rado L.Jamesas.

„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas

Vos tik jis pasirodė ant parketo, pirmosiose eilėse sėdintys žiūrovai nebepaleido iš rankų savo išmaniųjų telefonų, kameromis sekė kiekvieną „Lakers“ naujoko judesį. Sausakimšai užpildyta arena, į kurią susirinko 13 tūkst. 565 žiūrovai, NBA karalių sutiko ovacijomis.

„LeBronai, mes tave mylime!“ – itin garsiai sušuko vienas žiūrovas, kai rungtynėse teko daryti pauzę dėl vaizdo peržiūros. Amerikietis atsakė rankos mostu.

„Nemeluosiu – jausmas visai kitoks. Šiurpuliukai!“ – po savo debiuto su „Lakers“ apranga socialiniame tinkle įrašu dalijosi LeBronas.

„Keista persivilkti marškinėlius. Taip buvo ir „St. Vincent-St. Mary“ marškinėlius persivilkus į „Cavs“. „Cavs“ persivilkus į „Heat“. Ir vėl užsivilkus „Cavs“. Ir dabar man reikės šiek tiek laiko priprasti“, – neslėpė geriausiu planetos krepšininku tituluojamas 33-ejų puolėjas.

Pirmuoju LeBrono įrašu su „Lakers“ apranga tapo rezultatyvus perdavimas. Nežiūrėdamas jis smagiai numetė kamuolį Brandonui Ingramui, kurį kirsdamas į baudos aikštelę jis žaibiškai sugrūdo į krepšį.

Sužaidus beveik tris minutes, L.Jamesas pats pirmą kartą pasižymėjo taškais – paleido tritaškį iš 8 metrų.

„Gera sugrįžti ant parketo ir pradėti naują kelionę“, – sakė L.Jamesas.

„Lakers“ nusileido „Denver Nuggets“ ekipai 107:124, o LeBronas per 15 minučių įmetė 9 taškus (0/4 dvit., 2/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Kai pirmą kartą prisėdo ant suolo sužaidus 7 pirmojo kėlinio minutes, „Lakers“ pirmavo vienu tašku. Kai grįžo į aikštę antrojo kėlinio viduryje, jau „Nuggets“ buvo atitrūkę 13 taškų skirtumu.

Visai kaip Klivlande, kur „Cleveland Cavaliers“ vargdavo be savo lyderio ant parketo. Ir Los Andžele nusimato daug juodo darbo, kol „Lakers“ vėl taps su skambiomis pergalėmis asocijuojama organizacija.

„Viską. Mums reikia gerinti viską“, – labai aiškiai „Lakers“ užduotis nurodė L.Jamesas.

Po pertraukos L.Jamesas daugiau neberungtyniavo ir Luke'as Waltonas galėjo ramiai eksperimentuoti su kitais žaidėjais.

„Lakers“ treneris Luke'as Waltonas bandė įvairiausius penketus. Kyle'ui Kuzmai ir Michaelui Beasley teko pažaisti vidurio puolėjais.

Rajonas Rondo debiutavo Los Andžele 2 taškais, 7 atkovotais kamuoliais ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Centras JaVale'as McGee buvo rezultatyviausias su 17 taškų (8/10 dvit.).

Lance'as Stephensonas į savo pirmąsias rungtynes Los Andžele įsirašė 12 taškų.

„Lakers“ senbuviai Brandonas Ingramas ir Kyle'as Kuzma įmetė atitinkamai 16 ir 15 taškų.

Bet kol šie nauji veidai klijavosi su jaunu „Lakers“ branduoliu, Los Andželo gynybą varpė negailestingi „Nuggets“ tritaškiai. Ispanas Juancho Hernangomezas suleido net 5 tritaškius iš 8 ir surinko 19 taškų, gynėjas Jamalas Murray'us pridėjo 18.

„Buvo nemažai sunkių akimirkų. Tačiau nėra ko karščiuotis, – po pralaimėjimo sakė treneris L.Waltonas. – Dauguma vyrukų žaidžia ne savo pozicijose. Taip, mes repetavome treniruotėse, bet rungtynės yra visai kas kita. Žinojome, kad bus sunku, tačiau buvo ir pozityvių akimirkų.“

„Jie pasirodė gerai. Kai kuriems sekėsi geriau nei kitiems, bet mes susidirbsime. Juk buvo momentų, kai pirmą kartą žaidėme tam tikrais penketais. Bet smagu matyti komandos potencialą“, – pridūrė L.Jamesas.

Oficialus „Lakers“ sezono startas numatytas spalio 18-ąją Portlande. Pirmąsias NBA reguliariojo sezono rungtynes namuose Los Andželo ekipa žais spalio 20-ąją su „Houston Rockets“.

Iki oficialių mačų „Lakers“ dar sužais 5 draugiškas rungtynes. Tačiau nežinia, kiek ir kuriose jų dar žais LeBronas, treniruočių stovykloje pareiškęs, jog jam nereikia draugiškų rungtynių pasiruošti NBA sezonui.

„Žinote, treniruoji „Lakers“ ir matai LeBroną Jamesą savo komandoje. Geras jausmas“, – šyptelėjo L.Waltonas.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?