2017 03 27

Domantas Sabonis nublanko dviejų MVP lenktynių favoritų kaktomušoje

Dviejų favoritų tapti geriausiu metų krepšininku kaktomuša baigėsi užtikrinta Jameso Hardeno pergale. Kol Russellas Westbrookas galės didžiuotis dar vienu – jau 36 trigubu dubliu šį sezoną, Jamesas Hardenas pasidžiaugs galbūt kuklesne statistika, bet svarbiausia – solidžia „Houston Rockets“ pergale 137:125 (37:31, 42:28, 34:29, 24:37), po kurios su Domantu Saboniu nublanko visa „Oklahoma City Thunder“ komanda.
Domantas Sabonis ir Jamesas Hardenas
Domantas Sabonis ir Jamesas Hardenas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Rockets“ užtikrintai nugalėjo „Thunder“ 137:125.
  • Iki pertraukos „Rockets“ pelnė 79 taškus.
  • D.Sabonis per 10 minučių taškų nepelnė.
  • R.Westbrookas surinko 36-ąjį trigubą dublį su 39 taškais.
  • Keturi „Rockets“ žaidėjai pelnė mažiausiai po 22 taškus.

Dar vienas tuščias trigubas dublis – taip galima pavadinti spindinčią R.Westbrooko statistiką: 39 taškai, 11 atkovotų kamuolių ir 13 rezultatyvių perdavimų.

Likus 10 rungtynių iki NBA reguliariojo sezono pabaigos, jam liko surinkti tik 5 trigubus dublius ir R.Westbrookas pasieks Oscarui Robertsonui priklausantį daugiausia per sezoną surinktų trigubų dublių rekordą (41).

Jis taip pat turėtų tapti pirmuoju NBA krepšininku nuo 1962-ųjų, po O.Robertsono užfiksavusiu trigubo dublio statistiką visą sezoną – šiuo metu renka 31,2 taško, 10,5 atkovoto kamuolio ir 10,4 rezultatyvaus perdavimo.

„Rockets“ atsakas į šią istorinę statistiką buvo komandinis – keturi žaidėjai pelnė po 22 ir daugiau taškų.

Šios fantastišku tikslumu į „Thunder“ krepšį nukreiptos raketos subombardavo svečių ginamą krepšį taip, kad dar iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti pusketvirtos minutės „Rockets“ pelnė 100 taškų – beje, taip nutiko jau 12 kartą šį sezoną.

Dar po dviejų kėlinių „Thunder“ krepšį prakiurdė net 79 „Rockets“ taškai – daugiausia „Rockets“ istorijoje nuo 1990–1991 metų sezono, kai „Denver Nuggets“ iki pertraukos nurijo 87 taškų piliulę.

„Rockets“ Oklahomos komandos gynybą du pirmuosius kėlinius varpė šaudydami 71,4 proc. tikslumu. Tai šeimininkams po dviejų kėlinių atnešė 20 taškų persvarą (79:59).

„Thunder“ dar lengvai pasimuistė, bet per nacionalinę televiziją transliuotose rungtynėse Amerika išvydo „Rockets“ galybę.

„Rockets“ dominavo aikštėje net ir žaisdami be starto penketo puolėjo Ryano Andersono, kuris gydosi čiurnos traumą.

D.Sabonis šioje kompanijoje neišsiskyrė per 10 minučių neįmetęs nė taško, prametęs tris dvitaškius, atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs rezultatyvų perdavimą, suklydęs ir prasižengęs po 1 kartą.

Pastarąjį kartą „tuščias“ D.Sabonis aikštę paliko vasario 6-ąją.

Paskutinę minutę pasirodęs aikštėje 20-metis lietuvis dar gavo brazilišką pamoką – Nene blokavo avantiūrišką jaunojo puolėjo metimą, pastatydamas D.Sabonį į nepatogią padėtį.

„Rockets“ galėjo sujaudinti tik Jameso Hardeno mikrotrauma – snaiperis paskutinę minutę lengvai susižeidė riešą, kurį komandos gydytojai surišo tvarsčiu, bet trauma neatrodė rimta.

Laimėjimas įtvirtino „Rockets“ pozicijas trečioje Vakarų konferencijos vietoje su 51 pergale ir 22 pralaimėjimais. „Thunder“ sąskaitoje – 41 pergalė, 31 nesėkmė ir klibanti šeštoji vieta Vakaruose.

„Rockets“: L.Williamsas 31 (7/8 trit.), T.Ariza ir E.Gordonas po 24, J.Hardenas 22 (12 rez. perd.), Nene 17, C.Capela 11 (9 atk. kam.).

„Thunder“: R.Westbrookas 39 (13/24 met., 11 atk. kam., 13 rez. perd., 5 kl.), E.Kanteris 23, V.Oladipo 15, T.Gibsonas 12, S.Adamsas ir A.Abrinesas po 11.