2021 04 18

Drama Bostone: S.Curry ir J.Tatumas suvertė beveik po pusšimtį taškų

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku įspūdinga drama įvyko Bostono „TD Garden“ arenoje, kurioje aikštės šeimininkai „Celtics“ (31-26) rezultatu 119:114 (24:33, 36:33, 29;23, 30:25) palaužė „Golden State Warriors“ (28-29).
Jaysonas Tatumas ir Stephenas Curry
Jaysonas Tatumas ir Stephenas Curry / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antrajame kėlinuke „Warriors“ savo pranašumą buvo užsiauginę net iki 15 taškų (49:34), tačiau dviejų lygiaverčių varžovų mūšis greitai susigrąžino intrigą ir sprendėsi paskutinėmis rungtynių minutėmis.

„Kariai“ likus 4 min. po Stepheno Curry tritaškio pirmavo 109:103, tačiau tuomet visiškai sustojo puolime – šeimininkų spurtas 8:0 ir paskutinę minutę pirmaujančios vaidmenyje jau pasitiko „Celtics“.

Tuomet ekipos apsikeitė taikliais dvitaškiais, tačiau beveik mirtiną dūrį varžovams į paširdžius likus 24 sek. pasiuntė Kemba Walkeris, pataikęs tritaškį (116:111).

S.Curry taip pat greitai įsūdė tolimą bombą, bet tuomet svečiams teko imtis pražangų taktikos ir „Celtics“ galiausiai pavyko įsirašyti dramatišką pergalę.

Abiejų ekipų lyderiai šiame mače buvo tiesiog nuostabūs. Nugalėtojų gretose J.Tatumas per beveik 40 minučių surinko 44 taškus (11/16 dvit., 5/9 trit., 7/8 baud.) bei sugriebė 10 kamuolių.

Praėjusiame „keltų“ mače 40 taškų ribą perkopė ir Jaylenas Brownas, kuris šioje dvikovoje nepasirodė dėl ligos. Tai vos antrasis toks atvejis „Celtics“ istorijoje, kuomet du skirtingi krepšininkai dviejuose mačuose iš eilės pelno bent po 40 taškų.

J.Browną sėkmingai pavadavo K.Walkeris, surengęs vieną solidžiausių sezono pasirodymų (26 tšk.).

„Warriors“ ekipoje S.Curry per 37 minutes varžovams atseikėjo net 47 taškus, pataikydamas 11 tritaškių iš 19 ir taip pat atkovodamas 7 kamuolius.

Tai buvo jau penktasis mačas šiame sezone, kuomet Stephas per rungtynes pataikė bent 10 tritaškių. Tik jam ir legendiniam Wiltui Chamberlainui per visą „Warriors“ klubo istoriją yra pavykę dešimtyje rungtynių iš eilės perkopti 30 taškų ribą.

Ketvirtajame kėlinyje „Warriors“ superžvaigždė nikstelėjo savo čiurną, tačiau galėjo tęsti rungtynes. Kiek nesėkmingiau vienas iš epizodų pasibaigė kitam „karių“ krepšininkui Jamesui Toscano-Andersonui, kuris siekdamas išsaugoti kamuolį persivertė per rungtynių sekretoriatą ir krisdamas susižeidė galvą.

„Tai buvo tikros NBA rungtynės. Pasakiau jiems, kad labai didžiuojuosi savo auklėtiniais. Kovingumo lygis šiame mače buvo fenomenalus. Juanas yra tikras kovotojas. Jis yra vyrukas, kurį norėtų turėti kiekviena komanda. Tik tiek“, – po dvikovos dėl pralaimėjimo visai neliūdėjo Steve'as Kerras.

„Boston Celtics“: Jaysonas Tatumas 44 (10 atk. kam.), Kemba Walkeris 26 (8 atk. kam.), Marcusas Smartas 16 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Paytonas Pritchardas ir Jabari Parkeris po 11.

„Golden State Warriors“: Stephenas Curry 47 (11/19 trit.), Andrew Wigginsas 22, Kentas Bazemore'as 16, Jordanas Poole'as 12.

Kiti nakties rezultatai:

„Los Angeles Lakers“ – „Utah Jazz“ po pratęsimo 127:115 (A.Drummondas 27 / J.Clarksonas 27);

„Washington Wizards“ – „Detroit Pistons“ 121:100 (B.Bealas 37 / I.Stewartas 19);

„Chicago Bulls“ – „Cleveland Cavaliers“ 106:96 (N.Vucevičius 25 / C.Sextonas 22);

„Milwaukee Bucks“ – „Memphis Grizzlies“ 115:128 (G.Antetokounmpo 28 / G.Allenas 26);

„Phoenix Suns“ – „San Antonio Spurs“ 85:111 (J.Carteris 17 / R.Gay'us 19).