Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 23

Drama NBA lygoje – „Mavericks“ svarstė apie protestą po keisto epizodo

Po traumos sugrįžęs Luka Dončičius nėrėsi iš kailio, tačiau „Dallas Mavericks“ (36-37) patyrė skausmingą pralaimėjimą namuose.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Slovėnas pelnė 30 taškų, išdalino 17 rezultatyvių perdavimų ir sugriebė 7 kamuolius, tiesa, padarydamas ir 5 klaidas, o „Mavericks“ dramatiškai 125:127 nusileido NBA čempionei „Golden State Warriors“ (38-36).

Pastarajai tai buvo antroji pergalė išvykoje iš eilės, po prieš tai išgyventos net 11-os pralaimėjimų serijos svečių arenose.

„Mes karšti. Mes išvykų kariai“, – neslėpdamas sarkazmo po rungtynių juokėsi „Warriors“ strategas Steve‘as Kerras.

Dvikovos baigtis buvo itin svarbi, nes abi ekipos rungiasi dėl atkrintamųjų Vakarų konferencijos mėsmalėje. „Warriors“ po pergalės pakilo į 6 vietą, o „Mavericks“ nukrito į 9-ą.

„Nuotaika nėra gera, žinoma, – neslėpė L.Dončičius. – Bet taip yra po kiekvieno pralaimėjimo. Turime žiūrėti į priekį ir koncentruotis į pergales.“

Įtemptų rungtynių trečiajame kėlinyje nutiko epizodas, po kurio „Mavericks“ savininkas Markas Cubanas netgi svarstė rašyti protestą.

„Warriors“ ekipa po minutės pertraukėlės pelnė lengvus taškus, nes „Mavericks“ tiesiog išsirikiavo kitoje aikštės pusėje. Taip nutiko todėl, kad šeimininkai manė jos kamuolys turi atitekti jiems.

Perdavimą po krepšiu laisvas gavęs Kevinas Looney įdėjo į krepšį, o M.Cubanas tiesiog pasiuto. Prieš pat minutės pertraukėlę teisėjas parodė, kad kamuolys aikštę paliko nuo „Mavericks“ žaidėjų, signalizuodamas į puolančiosios ekipos pusę, tuomet apsigręžė ir parodė į Dalaso ekipos suolelį, taip skelbdamas apie minutės pertraukėlę, tačiau supainiodamas „Mavericks“ ekipą.

Dramos netrūko ir pačioje rungtynių pabaigoje. Draymondas Greenas pelnė du taškus su pražanga likus žaisti pusantros minutės ir svečiai išsiveržė į priekį 3 taškais (123:120).

Christianas Woodas atsakė dvitaškiu (123:122), „Warriors“ užpuolė nesėkmingai, bet kita „Mavericks“ ataka įstrigo, o L.Dončičius paleido desperatišką netaiklų tritaškį.

Iniciatyvos ėmęsis Stephenas Curry dūrė dvitaškį likus žaisti 8,1 sek. (125:122), L.Dončičiui tuo pačiu atsakyti nepavyko ir „Warriors“ išsaugojo pergalę.

Šeimininkai „Mavericks“ krepšininkai šiose rungtynėse vertėsi be įžaidėjo Kyrie Irvingo, kuris nerungtyniavo dėl kojos skausmų.

„Mavericks“: Luka Dončičius 30 (2/10 trit., 17 rez. perd., 7 atk. kam.), Jadenas Hardy 27 (6/9 trit.), Christianas Woodas 19, Reggie Bullockas 15 (5/7 trit.), Dwightas Powellas 13, Joshas Greenas 12.

„Warriors“: Jonathanas Kuminga 22, Stephenas Curry 20 (2/8 trit., 13 rez. perd.), Jordanas Poole 16 (6 rez. perd.), Donte DiVincenzo 14, Draymondas Greenas 14 (8 rez. perd., 4 blok.), Kevonas Looney 12 (12 atk. kam.).